Konto firmowe – Inteligo

Konto firmowe Inteligo to jeden z najpopularniejszych rachunków firmowych w kraju. A to wszystko za sprawą jego właściciela, czyli PKO Banku Polskiego. Łatwe uniknięcie opłat za używanie karty, darmowe prowadzenie konta i bezpłatne przelewy to plusy tego konta. Czym jeszcze się wyróżnia?
Karta
Bankomaty
Logo Konto Firmowe Inteligo
Konto Firmowe Inteligo
0 zł / 4 zł
0 zł - jeśli wykonasz w danym miesiącu transakcję kartą do konta na kwotę min. 100 zł
0 zł / 5 zł
0 zł - wypłata gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego i Banku Zachodniego WBK

Jeśli szukasz dobrego rachunku firmowego, który nie narazi Cię na koszty, to dobrze trafiłeś. Konto firmowe Inteligo to nie tylko brak opłat za założenie i korzystanie z produktu, lecz także szereg dodatkowych funkcjonalności. Przekonaj się sam!

Profil idealnego użytkownika Konta firmowego Inteligo
‒ prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub wykonuje wolny zawód,
‒ preferuje bankowość internetową,
‒ wykonuje w miesiącu transakcje gotówkowe na min. 100 zł,
‒ zależy mu na darmowych przelewach do ZUS i US.

Konto firmowe Inteligo: opłaty

Sprawdź, ile zapłacisz za otwarcie i prowadzenie konta, kartę debetową oraz podstawowe czynności związane z rachunkiem.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku.

KARTA:

 • 0 zł – wydanie karty debetowej (Inteligo VISA Business payWave lub Inteligo MasterCard Business PayPass),
 • 0 zł/ 4 zł – korzystanie z karty debetowej.
  Nie zapłacisz nic, jeśli wykonasz w danym miesiącu transakcję kartą do konta na kwotę min. 100 zł.
 • 0 zł – wpłata gotówki w oddziale PKO Banku Polskiego,
 • 5 zł – wpłata gotówki w terminalu POS,
 • 0 zł – wypłata gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego i Banku Zachodniego WBK,
 • 5 zł – wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w kraju,
 • 3 proc. min. 10 zł – wypłata gotówki z bankomatów za granicą.
  Zapłacisz dodatkowe 2 proc. wartości transakcji za przewalutowanie, jeśli wypłacisz gotówkę kartą Visa w walucie innej niż euro.
 • 1 zł – cashback.

PRZELEWY:

 • 1 zł – realizacja zlecenia stałego,
 • 0 zł – realizacja polecenia zapłaty,
 • 0 zł – przelewy do ZUS i US,
 • 0 zł/ 4 zł – przelewy wewnętrzne online/ z konsultantem,
 • 1 zł/ 5 zł – przelewy zewnętrzne online/ z konsultantem,
 • 8 zł/ 20 zł – przelew europejski SEPA w trybie zwykłym/ pilnym,
 • 50 zł – przelew zagraniczny,
 • 10 zł – przelew natychmiastowy Express Elixir.

Konto firmowe Inteligo: funkcjonalności

 1. Aplikacja mobilna IKO – dzięki aplikacji możesz mieć szybki podgląd do swojego konta. Znajdziesz tam historię transakcji, możesz wnioskować o produkty dodatkowe, a także dokonywać płatności mobilnych i wypłat z bankomatów PKO BP.
 2. Debet na koncie – jeśli na Twoim koncie zaksięgowano min. jedną wpłatę gotówkową, to masz możliwość wnioskowania o debet w wysokości aż do 2 000 zł. Cała procedura trwa ok. 90 sekund, ponieważ wniosek możesz wypełnić w serwisie internetowym lub mobilnym.
 3. Kanał Dostępu SMS – dzięki powiadomieniom SMS, mailowym lub na komunikat internetowy, będziesz na bieżąco informowany o stanie swojego rachunku i wykonywanych transakcjach. Usługa powiadomień kosztuje kolejno:
  – 0 zł – powiadomienia na e-mail lub komunikator internetowy,
  – 5 zł – powiadomienia SMS.
  Jeśli zdecydujesz się na aktywację usługi podczas pierwszej rozmowy z konsultantem Inteligo, otrzymasz za darmo dostęp do korzystania z powiadomień przez dwa pierwsze okresy rozliczeniowe.
 4. QuickMoney – natychmiastowe przelewy na inne konto Inteligo. Usługa ta pozwala na przelanie środków już w ciągu jednej sekundy. Wystarczy podać numer konta Inteligo oraz preferowaną kwotę. Przelew wykonywany samodzielnie jest bezpłatny. Wykonywany z pomocą konsultanta kosztuje 4 zł.
 5. CardMoney – kolejny rodzaj przelewu między rachunkami Inteligo. W jego przypadku nie jest wymagany numer konta odbiorcy, a numer jego karty debetowej. Przelew zlecany jest w serwisie internetowym, a jego realizacja jest bezpłatna.
 6. Invoobill – usługa płatności rachunków i faktur drogą elektroniczną. Umożliwia przesyłanie tych dokumentów bezpośrednio do serwisu transakcyjnego, dzięki czemu zapłacisz za nie jednym kliknięciem. Lista partnerów Invoobil wciąż się wydłuża, jednak nie wszędzie można jeszcze z niej skorzystać. Warto zamienić swoje papierowe faktury na nowoczesny system elektroniczny.
 7. Ubezpieczenia – w systemie bankowości internetowej oraz na stronie banku możesz zakupić ubezpieczenia oferowane przez PZU. Należą do nich ubezpieczenie PZU Dom oraz Wojażer – PZU Pomoc w Podróży. Kupisz je 100 proc. online – w ofercie znajdują się polisy indywidualne i firmowe.
 8. Lokaty online – jeśli chcesz ulokować środki firmowe na lokacie, możesz to zrobić w systemie bankowości online Inteligo. Do wyboru masz lokaty na okres od 1 do 12 miesięcy o stałym oraz zmiennym oprocentowaniu.

Jak założyć Konto firmowe Inteligo?

Konto firmowe Inteligo możesz otworzyć 100 proc. online. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 1. Wypełnij wniosek na stronie banku. Wybierz interesujące Cię konto oraz kartę.
 2. Uzupełnij swoje dane i dane Twojej firmy oraz zaznacz zgody banku.
 3. Potwierdź uzupełnione dane, a na ich podstawie bank przygotuje dla Ciebie umowę.
 4. Jeśli jesteś prywatnym przedsiębiorcą prowadzącym działalność, która wpisana jest do innego rejestru niż CEIDG, to po złożeniu wniosku zostaniesz poproszony o wysłanie do banku odpowiedniego zaświadczenia. Jeżeli zaś jesteś osobą fizyczną samodzielnie prowadzącą działalność gospodarczą i wpisaną do CEIDG, to nie musisz przesyłać żadnych dodatkowych dokumentów.
 5. W ciągu 48 godzin konsultant oddzwoni do Ciebie w celu potwierdzenia danych zawartych we wniosku o konto.

Umowę o Konto firmowe Inteligo dostarczy Ci kurier. Po zapoznaniu się z nią i podpisaniu, oddaj jeden egzemplarz kurierowi, który dostarczy go do banku.

Opinie o Koncie firmowym Inteligo

Konto firmowe Inteligo prowadzone jest w PKO Banku Polskim, dzięki czemu klienci mają dostęp do jednego z najlepszych systemów internetowych, czyli IKO. Za jego pomocą możesz wykonywać przelewy, sprawdzać na bieżąco stan swojego rachunku firmowego i wnioskować o produkty dodatkowe. Kolejnym plusem jest brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, a także za wykonywanie podstawowych czynności bankowych. Miesięczną opłatę za kartę możesz w łatwy sposób zredukować, dokonując płatności bezgotówkowych na kwotę min. 100 zł. Do wad zaliczyć trzeba płatne przelewy online do innych banków (ich koszt to 1 zł) oraz brak możliwości wykonywania przelewów błyskawicznych SORBNET. Czy warto założyć ten rachunek? Jeśli szukasz konta obsługiwanego online i zależy Ci na braku opłat za jego prowadzenie, to wybierz Inteligo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *