Aion Bank

Aion Bank został założony w 2020 r. w Belgii. W Unii Europejskiej działa na mocy licencji wydanej przez belgijski nadzór finansowy.  W Polsce Aion Bank rozpoczął działalność z początkiem sierpnia 2021 r. Jest to w pelni cyfrowy bank, który łączy to, co najlepsze w tradycyjnych instytucjach finansowych z łatwością użytkowania i najnowszymi technologiami.

Informacje o banku

Aion Bank rozpoczął działalność w marcu 2020 r. w Belgii. W Polsce ma swój oddział. Funkcjonuje na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 11 maja 2021 r. 

Aion Bank to bank wirtualny. Instytucja ta nie posiada tradycyjnego, stacjonarnego oddziału. Bank działa na mocy licencji wydanej przez belgijski nadzór finansowy. Jest wspierany przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, który jest zarządzany przez doświadczonych, międzynarodowych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej. Prezesem banku jest Wojciech Sobieraj, założyciel i wieloletni prezes Alior Banku.

Tym, co wyróżnia Aion Bank, jest model subskrypcyjny, z którym można się spotkać chociażby w przypadku serwisów streamingowych. Klient płacąc ustaloną z góry kwotę miesięczną, otrzymuje dostęp do wybranych produktów i usług.

Aion Bank kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, poszukujących korzystnych usług finansowych, których nie mogą znaleźć w swoim banku.

Jak podaje Aion Bank na swojej stronie, poprzez aplikację banku klienci uzyskują dostęp do wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych, globalnych inwestycji, szybkich i najkorzystniejszych na rynku przewalutowań bez zbędnych prowizji, limitów i ograniczeń.

W ofercie Aion Bank znajdują się:

  • konta osobiste,
  • konta oszczędnościowe,
  • konta walutowe,
  • platforma do inwestowania na globalnych rynkach – Globalne inwestycje,
  •  pakiet służący do ochrony danych i optymalizacji wydatków MoneyMax (Aion Ochrona Online, Aion Ubezpieczenia Samochodowe, Aion Rachunki, Aion Zakupy Online).

W niedalekiej przyszłości w ofercie Aion Bank mają pojawić się również pożyczki. 

Pakiety dostępne w Aion Bank:

Depozyty założone w Aion Banku gwarantowane są przez belgijski fundusz gwarancyjny, który jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta.

Infolinia banku

Centrum Obsługi Klienta: czat w aplikacji lub formularz kontaktowy na stronie internetowej banku.

Dostępna jest również skrzynka głosowa pod numerem telefonu: +48 22 523 46 54.

Kontakt z Bankiem możliwy jest również za pośrednictwem adresu e-mail: info@aion.be.

Dane adresowe

siedziba banku i adres korespondencyjny:

Aion S.A.
Siedziba główna i administracyjna:
Avenue de la Toison d'Or 26-28
1050 Ixelles, Bruksela

Oddział w Polsce:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
ul. Dobra 40
00-344 Warszawa

Aplikacje mobilne banku:

Aion Bank – jest to bezpłatna aplikacja, którą możesz pobrać z App Store, Google Play oraz AppGallery. Do konta zostaje dodana do kona darmowa karta wirtualna, która można podpiąć do portfela Apple Pay lub Google Pay. Aplikacja mobilna to głównym sposób zarządzania kontem, a także komunikacji z bankiem, m.in. poprzez czat. Poprzez aplikację można całkowicie online założyć konta, zmienić plan, zastrzec kartę, czy wykonać podstawowe operacje płatnicze, m.in. sprawdzić saldo, historię i szczegóły rachunków, wykonywać przelewy środków, mieć podgląd do produktów oszczędnościowych, sprawdzać kursy walut itp.

Dane teleadresowe Aion Bank:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Adres korespondencyjny:
Warszawa 00-344, ul. Dobra 40
Tel.:
48 225 234 654