mBiznes Standard w mBanku

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Konto firmowe wiąże się z nieco wyższymi opłatami niż konto osobiste, ale zdecydowanie ułatwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dzięki niemu możesz grubą kreską oddzielić finanse prywatne od firmowych. Czy wybór konta dla firm w mBanku będzie dobrą decyzją? Sprawdźmy opłaty i funkcjonalności konta firmowego mBiznes Standard, Komfort oraz Start w mBanku.

1.4/5 - (12 votes)

Dobre konto firmowe pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku. Przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego czy transakcje walutowe wykonywane z nieodpowiedniego konta mogą Cię sporo kosztować, dlatego przed założeniem rachunku warto porównać kilka opcji i dokładnie przeanalizować tabelę opłat i prowizji.

Profil idealnego użytkownika Konta firmowego mBiznes Standard w mBanku:
– prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, jawną, partnerską, spółkę z o.o., fundację lub spółdzielnię,
– dokonuje płatności bezgotówkowych kartą do konta na kwotę min. 500 zł miesięcznie,
– wykonuje min. 1 przelew do ZUS w miesiącu,
– preferuje bankowość internetową.

Konto firmowe mBiznes Standard w mBanku: opłaty

Poniżej przedstawiam opłaty za prowadzenie konta firmowego mBiznes Standard związane z użytkowaniem karty i wykonywaniem przelewów.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł / 9 zł – prowadzenie rachunku.
  Nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz min. 1 przelew do ZUS.

KARTA:

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (MasterCard Debit Business, Visa Business Debit),
 • 0 zł/5 zł – miesięczna opłata za kartę w przypadku konta otwartego w promocji do 30 marca 2021 r./miesięczna opłata za kartę

Od 4 maja 2021 r. opłata za kartę poza promocją będzie wynosiła 5 zł, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych będzie wynosić min. 500 zł, inaczej zapłacisz 7 zł/mies.

 • 0,5%, min. 9 zł – wpłata/wypłata gotówki w banku,
  Nic nie zapłacisz w przypadku awarii wpłatomatu, jak również w placówkach, które nie mają wpłatomatu.
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline,
 • 0 zł / 1,3 zł – wypłata gotówki w bankomatach mBanku, Santander Bank, Planet Cash, Euronet, jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł / w przeciwnym wypadku zapłacisz 1,30 zł.
 • 3%, min. 5 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce,
 • 3,5%, min. 5 zł + prowizja – wypłata w bankomatach za granicą (prowizja za przewalutowanie transakcji: 5,9% karty Visa, 2-3% karty MasterCard).

PRZELEWY:

 • 0 zł – realizacja zlecenia stałego,
 • 0 zł – polecenia zapłaty,
 • 0 zł – przelewy do ZUS i US internetowe,
 • 1,50 zł – wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 10 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny w placówce banku,
 • 4 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny za pośrednictwem bankowości telefonicznej mLinia,
 • 10 zł / 15 zł – przelew ekspresowy online i telefoniczny / w placówce banku,
 • 40 zł – przelewy w systemie SORBNET,
 • 1,5 zł – przelew europejski SEPA (spread na EUR ok. 6%),
 • 0,35%, min. 20 zł, maks. 200 zł – przelew zagraniczny online.

Funkcjonalności Konta firmowego mBiznes Standard w mBanku

 1. Pakiet Bezpieczna Karta – dobrowolne ubezpieczenie karty debetowej zapewniane przez Grupę AXA. Chroni wszystkie transakcje zbliżeniowe przy podaniu kodu PIN oraz internetowe. Możesz liczyć na odszkodowanie w kwocie do 6 000 zł w przypadku nieuprawnionego użycia karty, utraty gotówki na skutek rabunku czy utraty lub uszkodzenia mienia kupionego za pomocą karty. Miesięczna opłata polisy wynosi 4,90 zł.
 2. Kredyt gotówkowy na start – już od pierwszego dnia prowadzenia firmy możesz liczyć na kredyt w kwocie do 30 000 zł. Wysokość kredytu i zabezpieczenia zależą od zdolności kredytowej firmy, która jest ustalana na indywidualnych warunkach. O finansowanie możesz wnioskować online, a kredyt uruchamiasz hasłem SMS.
 3. mPlatforma Walutowa – pozwala na szybką wymianę walut po atrakcyjnym kursie, dzięki intuicyjnemu serwisowi transakcyjnemu lub aplikacji mobilnej. Otrzymasz wsparcie profesjonalnego dealera walutowego, który wprowadzi Cię na rynek walutowy, poinformuje o korzystnych kursach wymiany walut czy pomoże w przeprowadzaniu transakcji.
 4. mKsięgowość Start – możesz wygodnie zarządzać swoją firmą, dzięki bezpłatnej księgowości online. Dzięki temu narzędziu masz dostęp do swoich e-faktur i dokumentów przez całą dobę, możesz szybko wykonywać przelewy podatkowe i wystawiać e-faktury. Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalnej księgowej, dopłać 50 zł miesięcznie i skorzystaj z jej pomocy.
 5. mNawigacja Finansowa – narzędzie, dzięki któremu zapanujesz nad wydatkami swojej firmy. Bez problemu sprawdzisz, ile w danym okresie wydałeś na paliwo, catering, księgową czy inne wydatki związane z prowadzeniem biznesu. Twoje karty oraz konto są zintegrowanie z systemem za pomocą serwisu transakcyjnego.
 6. mTranfer – usługa umożliwiająca szybkie płatności za zakupy w sieci i szybki transfer środków pomiędzy klientami mBanku. Robiąc przelew, nie musisz podawać danych odbiorcy, bo zostaną wprowadzone automatycznie.
 7. Mobilny terminal płatniczy – dzięki niemu zyskujesz możliwość przyjmowania płatności w dowolnym miejscu. Środki wypłacane są w ciągu ok. 5 dni roboczych, a prowizja od transakcji wynosi 1,49 proc. Kupując terminal, zyskujesz darmowe prowadzenie rachunku przez pierwszy rok oraz zwrot prowizji od obrotu o łącznej kwocie 1 000 zł.
 8. Aplikacja mobilna mBanku – nowa aplikacja mBanku pozwala m.in. na bezpieczne płatności zbliżeniowe smartfonem (Android Pay), szybkie wykonywanie przelewów, sprawdzanie historii transakcji, śledzenia tempa wydatków, logowanie odciskiem palca, odbieranie powiadomień o zdarzeniach na rachunku, przelewanie środków na numer telefonu czy skanowanie rachunków bez przepisywania numeru konta, kwoty i odbiorcy,

Jak założyć Konto firmowe mBiznes Standard w mBanku?

Wypełnij wniosek online:
a) jeśli jesteś klientem mBanku, to potwierdź wypełniony wniosek kodem SMS i podpisz umowę, którą dostarczy Ci kurier lub wybierz się do wybranej placówki.
Jeśli potwierdzisz umowę kodem autoryzacyjnym SMS, to dostęp do konta otrzymasz nawet w 5 minut!
b) jeśli jesteś nowym klientem, to po wypełnieniu wniosku poczekaj na kuriera, który dostarczy Ci umowę do podpisania lub udaj się do placówki stacjonarnej banku.
Otwórz konto w oddziale lub placówce.
Listę wszystkich oddziałów mBanku znajdziesz na stronie banku
Otwórz konto przez telefon.
Wystarczy, że zadzwonisz na mLinię – infolinię mBanku.

Konto firmowe mBiznes Standard vs. Komfort vs. Start w mBankuDla kogo przeznaczony jest rachunek?
mBiznes konto StandardmBiznes konto KomfortmBiznes konto Start
Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, jawną, partnerską, spółkę z o.o., fundację lub spółdzielnię.Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, jawną, partnerską, spółkę z o.o., fundację, spółdzielnię, stowarzyszenie, kościół lub związek wyznaniowy.Osoby, które rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej lub prowadzą firmę nie dłużej niż rok. Rachunek ten musi być pierwszym rachunkiem firmowym w banku.
Opłata za prowadzenie konta9zł / 0 zł

Nie zapłacisz nic, jeśli w miesiącu wykonasz min. 1 przelew do ZUS
25 zł0 zł
Opłata za kartę debetową do konta0 zł0 zł / 5 zł

Nie zapłacisz nic, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł miesięcznie.

Opłata za przelewy internetowe1,50 zł20 bezpłatnych przelewów w miesiącu.

Poza pakietem opłata za przelew wynosi 1,50 zł.

5 bezpłatnych przelewów w miesiącu, pod warunkiem wykonania przelewu do ZUS w miesiącu poprzedzającym.

Poza pakietem opłata za przelew wynosi 1,50 zł. W pierwszym miesiącu dostaniesz pakiet za darmo.

Opłata za przelewy do ZUS i US• internetowy – 0 zł
• przez mLinię – 4 zł
• w placówce banku – 10 zł
Opłata za przelewy walutowe zewnętrzne0,35 proc. kwoty przelewu, min. 20 zł
Opłata za wypłatę środków z bankomatu0,5 proc. kwoty transakcji, min. 9 zł

Opinie o Koncie firmowym mBiznes Standard w mBanku

Konto firmowe mBiznes Standard to jedna z propozycji rachunku firmowego oferowanego przez mBank. Opłaty za nie są niewielkie i w prosty sposób można je całkowicie zredukować do zera. Przedsiębiorcy korzystający z tego konta mogą liczyć na liczne narzędzia pomocnicze, za pomocą których bez problemu wymienią walutę, zaksięgują faktury czy zapłacą za zakupy w sieci. Konto firmowe mBiznes jest doskonałą propozycją dla wszystkich: zarówno dla tych, którzy dopiero założyli swoją działalność, jak i dla tych, którzy są już starymi wyjadaczami. Ten rachunek zasługuje na oklaski! A Ty co o nim sądzisz?

Sprawdź również:

Program poleceń mBanku

Jak oceniasz ten produkt?
1.4/5 - (12 votes)

Zalety:

 • Gwarancja niezmienności opłat przez rok
 • Innowacyjny system transakcyjny
 • Możliwość otrzymania kredytu dla firmy już od pierwszego dnia jej działalności

Wady:

 • Warunki, które trzeba spełnić, by uniknąć opłat za prowadzenie konta i kartę do konta

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.