Rachunek Partner – Alior Bank

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i szukasz dobrego rachunku firmowego? Sprawdź, czy warto założyć Rachunek Partner w Alior Banku. Poniżej znajdziesz informacje o wszelkich opłatach i usługach dodatkowych.

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniego konta firmowego również nie należy do najprostszych zadań. Korzystając z dobrego konta, możesz zyskać wiele bonusów i ciekawych funkcjonalności. Jakie korzyści płyną z posiadania Rachunku Partner w Alior Banku?

Profil idealnego użytkownika Rachunku Partner w Alior Banku:
– prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą,
– wykonuje co miesiąc przelewy do ZUS i US,
– średnie saldo na jego koncie wynosi min. 2 500 zł,
– preferuje bankowość internetową,
– dużo podróżuje samochodem.

Rachunek Partner Alior Banku: opłaty

Wybierając konto, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na opłatę za prowadzenie konta czy kartę debetową, lecz także na szereg innych transakcji. Koszty tych operacji przedstawiam poniżej.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł/25 zł – prowadzenie rachunku podstawowego (pierwszy miesiąc bezpłatny),
  Nic nie zapłacisz:
  – jeśli z Rachunku Partner będziesz wykonywał przelewy do ZUS i/lub US,
  – jeśli co miesiąc na konto wpłynie min. 2 500 zł od kontrahentów lub utargu lub skorzystasz z oferty kredytowej banku.
  UWAGA: Firmy, które nie mają jeszcze regularnych wpływów (maks. do 6 miesięcy od rejestracji firmy), nie ponoszą opłat za prowadzenie konta przez 6 miesięcy od jego założenia.
 • 5 zł – prowadzenie rachunku pomocniczego (w tym rachunku walutowego),
 • 0 zł – prowadzenie rachunku lokacyjnego.

KARTA:

 • 0/50 zł – wydanie karty do rachunku (MasterCard Business, MasterCard Business Debit Paypass, MasterCard Debit Commercial, MasterCard Business Travel),
  Opłata pobierana jest tylko za wydanie karty MasterCard Business Travel, w ramach której możesz korzystać z moneybacku, czyli zwrotu 1 proc. od kwoty każdej transakcji w wybranych punktach usługowych.
 • 3 zł (+6 zł) – miesięczna opłata za kartę,
  Bank pobiera jeszcze dodatkowo 6 zł, jeśli nie wykonasz min. 4 transakcji bezgotówkowe kartą do konta miesięcznie.
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach Alior Banku,
 • 2 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce,
 • 0,20 proc., min. 5 zł – wypłata gotówki w oddziale,
 • 3 proc., min. 8 zł – wypłata w bankomatach za granicą,
 • 0,30 proc., min. 5 zł – wpłata gotówki w oddziale banku,
 • 0,50 proc., min. 6 zł/ 0,25 proc., min. 3 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie Euronetu/ Planet Cash.

PRZELEWY:

 • 0 zł – realizacja zlecenia stałego,
 • 0 zł – polecenia zapłaty,
 • 0 zł – przelewy zewnętrzne i wewnętrzne za pośrednictwem bankowości internetowej,
 • 0 zł/8 zł/10 zł – przelew ELIXIR na rachunek w innym banku za pośrednictwem bankowości internetowej/ za pośrednictwem bankowości telefonicznej/ w oddziale banku,
 • 0 zł/5 zł/8 zł – przelew ELIXIR na rachunek w Alior Banku za pośrednictwem bankowości internetowej/ za pośrednictwem bankowości telefonicznej/ w oddziale banku,
 • 15 zł/20 zł – przelew natychmiastowy Express ELIXIR i BlueCash za pośrednictwem bankowości internetowej/ przelew Express ELIXIR za pośrednictwem bankowości telefonicznej i w oddziale banku,
 • 30 zł/10 zł – przelewy w systemie SORBNET za pośrednictwem bankowości internetowej poniżej 1 mln zł/ powyżej 1 mln zł,
 • 5 zł – przelew europejski SEPA za pośrednictwem bankowości internetowej,
 • 20 zł – przelew walutowy online,
 • 40 zł/20 zł – przelew SORBNET za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale banku poniżej 1 mln zł/ powyżej 1 mln zł,
 • 30 zł – przelew walutowy za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale banku.

DODATKOWE KOSZTY:

 • 0,20 zł – kody autoryzacyjne SMS,
 • 0 zł/ 10 zł/ 15 zł – miesięczny wyciąg z konta w bankowości internetowej/ wysyłany komunikatem SWIFT/ w formie papierowej.

Funkcjonalności Rachunku Partner Alior Banku

1. Rachunek lokacyjny – dzięki niemu będziesz mógł lokować nadwyżki nad środkami na rachunku firmowym. Będąc właścicielem Rachunku Partner, możesz liczyć na atrakcyjne oprocentowanie wynoszące 2 proc. w skali roku dla środków do 20 000 zł przez trzy miesiące oraz 1,4 proc. powyżej tej kwoty. Otwarcie i prowadzenie tego rachunku jest darmowe, a za pięć pierwszych wypłat na konto podstawowe również nic nie zapłacisz.

2. Gwarancja ceny paliwa dla firm (tylko 3,90 zł za litr) – świetna promocja Alior Banku, która trwa do odwołania. Jeśli będziesz płacił za paliwo kartą MasterCard Debit Commercial, to bank zwróci Ci różnicę między średnią ceną paliwa za litr podawaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych a ceną 3,90 zł gwarantowaną przez Alior Bank, ale nie więcej niż 100 zł miesięcznie.

3. Rachunek pomocniczy – dzięki niemu będziesz mógł wykonywać transakcje gotówkowe i bezgotówkowe w aż dziewiętnastu walutach. Użytkownicy rachunku pomocniczego mogą otwierać lokaty i prowadzić wybrane rozliczenia. Jego prowadzenie będzie Cię kosztować 8 zł miesięcznie.

4. Autodealing – umożliwi Ci wymianę walut na atrakcyjnych warunkach i w stałych kursach 24 godziny na dobę, za jego pomocą można wykonywać transakcje terminowe (fx forward) oraz zakładać wysoko oprocentowane lokaty.

5. Pakiet Office Assistance – w jego ramach otrzymasz darmową pomoc w nagłych przypadkach: specjalistyczne usługi naprawcze (ślusarz, elektryk, hydraulik), ochronę sprzętu elektronicznego i wsparcie medyczne w firmie.

6. Serwis concierge – otrzymujesz darmowe wsparcie osobistego konsultanta 24 godz. na dobę. Pomoże Ci on w rezerwacji i przygotowaniu transportu, organizacji usług kurierskich, w zakupach. Będziesz mógł również w ramach tego serwisu skorzystać ze specjalistycznych infolinii, m.in. prawnej, HR i dotyczącej dotacji unijnych.

7. Szybki kredyt firmowy na dowolny cel – będziesz mógł ubiegać się o finansowanie do 500 000 zł, w tym do 170 000 zł bez zabezpieczenia, ze spłatą rozłożoną na 96 miesięcy i zerową prowizją.

Jak założyć Rachunek Partner Alior Banku?

O Rachunek Partner możesz wnioskować online – proces ten zajmie Ci tylko kilka minut.

Oto kroki, które musisz wykonać, by założyć rachunek:

1. Wypełnij formularz na stronie banku.
2. Wybierz sposób aktywacji konta:
– za pośrednictwem kuriera, który dostarczy umowę do Twojej firmy,
– przelewem weryfikacyjnym wykonanym z Twojego konta osobistego,
– w oddziale banku.
3. Aktywuj dostęp do bankowości online, logując się do niej.
4. Korzystaj ze swojego konta firmowego.

Czym kusi przedsiębiorców Rachunek Partner Alior Banku? Atrakcyjna jest na pewno nieograniczona czasowo promocja, w której można co miesiąc zaoszczędzić do 100 zł na paliwie. Co więcej, opłat za prowadzenie tego rachunku można w łatwy sposób uniknąć, a do tego otrzymuje się za darmo Pakiet Office Assistance i serwis concierge, dlatego rachunek ten może zadowolić zarówno początkujących przedsiębiorców, jak i firmy w bardziej zaawansowanej fazie rozwoju.

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Darmowe przelewy internetowe krajowe, w tym do ZUS i US
 • Do 100 zł zwrotu za paliwo miesięcznie
 • Darmowe przelewy internetowe do ZUS i US

Wady:

 • Opłat za autoryzacyjne kody SMS
 • Darmowe wypłaty gotówki tylko z bankomatów Alior Banku

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *