Konto za Zero – PKO Bank Polski

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

W dzisiejszych czasach banki stawiają na rozwój i ulepszanie bankowości online i aplikacji mobilnych. PKO Bank Polski może się pochwalić świetnymi rozwiązaniami, takimi jak IKO oraz iPKO. Sprawdźmy jednak, jakie opłaty obowiązują posiadaczy Konta za Zero w PKO Banku Polskim i dla kogo ten rachunek może się okazać doskonały.

Profil idealnego użytkownika Konta za Zero w PKO Banku Polskim:
– dokonuje min. 5 płatności bezgotówkowych kartą do konta lub Blikiem,
– preferuje zarządzanie środkami poprzez bankowość mobilną i internetową,
– zależy mu na darmowych wypłatach z bankomatów za granicą,
– chce oszczędzać (bank proponuje świetne usługi autooszczędzania),
– pobiera świadczenie z programu Rodzina 500 Plus.

Konto za Zero w PKO Banku Polskim: opłaty

Na Twoje konto wpływają środki z programu Rodzina 500 Plus? Możesz liczyć na darmowe prowadzenie rachunku oraz prosty warunek do spełnienia, by nie płacić nic za użytkowanie karty. A co z pozostałymi klientami?

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku.

KARTA:

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (Karta debetowa PKO EKSPRES),
 • 0 zł/10 zł – miesięczna opłata za kartę.
  Nic nie zapłacisz, jeśli dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą do konta lub BLIKIEM
 • 10 zł – wpłata gotówki w oddziale banku,
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł/10 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce za pomocą BLIKA/ za pomocą karty
 • 1 zł – wypłata w ramach cashback,
 • 0 zł + 3,5% od wartości transakcji za przewalutowanie – wypłata w bankomatach za granicą,
 • 10 zł – wypłata gotówki w oddziale banku,
 • 0 zł – wypłata w ramach usługi BLIK.

PRZELEWY:

 • 0 zł – zlecenia stałe ustanowione w oddziale banku/online,
 • 1 zł – polecenie zapłaty,
 • 0 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 10 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny w oddziale banku,
 • 45 zł – przelewy w systemie SORBNET,
 • 0 zł/8 zł – przelew europejski SEPA online/w oddziale banku,
 • 25 zł – przelew zagraniczny SWIFT online.

Funkcjonalności Konta za Zero w PKO Banku Polskim

 • Płatności BLIK – nowoczesny system płatności bezgotówkowych umożliwiający dokonywanie opłat za towary i usługi w sklepach internetowych oraz stacjonarnych bez użycia karty. Wystarczy podać sześciocyfrowy kod wygenerowany w aplikacji mobilnej. Za pomocą BLIK-a możesz również wypłacać i wpłacać gotówkę z bankomatów.
 • Płatności zbliżeniowe IKO – to nic innego jak płatności zbliżeniowe smartfonem. Aktywuj usługę NFC w aplikacji IKO i korzystaj z łatwych i szybkich transakcji w sklepach obsługujących tę funkcję. Wystarczy, że zbliżysz swój telefon do terminala płatniczego i potwierdzisz operację, podając PIN w aplikacji mobilnej.
 • Aplikacja mobilna IKO – możesz z niej korzystać z każdego systemu operacyjnego na telefonie komórkowym. Dzięki IKO masz dostęp do szczegółów swojego rachunku, podgląd historii transakcji, możliwość wykonywania przelewów wewnętrznych i zewnętrznych, wnioskowania o kredyty i produkty oszczędnościowe, dokonywania płatności BLIK-iem i NFC czy zakupu ubezpieczenia podróżnego.
 • Płacę z iPKO – jeśli dokonujesz płatności na aukcjach online i w sklepach internetowych, możesz wybrać opcję Płacę z iPKO, by w szybki sposób zapłacić za towary lub usługi. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania do serwisu i poproszony o autoryzację transakcji BLIK-iem, kodem SMS, kodem z karty kodów lub tokenem.
 • System bankowości internetowej iPKO – atrakcyjna i bogata w funkcje i możliwości bankowość internetowa PKO Banku Polskiego. Umożliwia wykonywanie przelewów krajowych i zagranicznych, wnioskowanie o produkty oszczędnościowe i kredytowe, kontrolowanie konta i pozostałych produktów bankowych oraz korzystanie z wielu innych usług.
 • Debet na koncie – w każdej chwili możesz wnioskować o debet na koncie w wysokości nawet 1 000 zł. Na spłatę zobowiązania masz 30 dni od dnia jego powstania, a dodatkowo dostajesz 0 proc. prowizji od wykorzystanej kwoty w danym miesiącu. Opłata za skorzystanie z debetu to 5 zł pobrane tylko w tym miesiącu, w którym z niego skorzystasz.
 • Konto wspólne – jeśli chcesz założyć rachunek ze swoją drugą połówką lub przyjaciółką, Konto za Zero może stać się Waszym wspólnym rachunkiem. Współposiadacze konta ponoszą wspólną odpowiedzialność za rachunek i mogą mieć dwie oddzielne karty do konta.
 • Auotooszczędzanie – nie interesują Cię konta oszczędnościowe ani lokaty, a chcesz zacząć oszczędzać? W PKO Banku Polskim masz możliwość skorzystania z jednej z nowoczesnych form gromadzenia środków. Do wyboru masz trzy opcje, a mianowicie zaokrąglanie transakcji bezgotówkowych do pełnej kwoty (np. wydając w sklepie 26 zł, 4 zł trafią na Twój rachunek oszczędnościowy), przelewanie określonej kwoty od każdej transakcji (np. 5 zł) lub przelewanie stałego procentu od każdej operacji bezgotówkowej (np. 5 proc.).
 • EPUAP – narzędzie, dzięki któremu uzyskasz dostęp do administracji publicznej. Zweryfikuj swoją tożsamość w iPKO i załatwiaj wszelkie sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Online będziesz mógł np. wystąpić o EKUZ, składać dokumenty w ZUS i US czy złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej.
 • Konto Oszczędnościowe Plus – jeśli szukasz konta oszczędnościowego, które możesz założyć z poziomu aplikacji mobilnej lub bankowości online, to jest opcja dla Ciebie. Oprocentowanie rachunku wynosi od 0,2 do 0,01 proc. w skali roku.
 • Rachunek Walutowy – jeśli często podróżujesz za granicę, spłacasz kredyt w walucie obcej, otrzymujesz w niej wynagrodzenie lub lubisz robić zakupy w zagranicznych sklepach, wnioskuj o Rachunek Walutowy i kartę wielowalutową do konta. Możesz go prowadzić w dowolnej walucie: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF w ramach pakietu walutowego i cieszyć się niskimi opłatami.
 • Ubezpieczenie Moje Podróże24 – nieplanowany wyjazd służbowy lub spontaniczne wakacje z ukochaną? Zaloguj się do IKO i wykup ubezpieczenie podróżne. Dzięki niemu zyskasz ochronę zdrowia, bagażu oraz odpowiedzialności cywilnej w zależności od potrzeb (praca, wypoczynek, sport). Opłata za ubezpieczenie jest jednorazowa i jest dokonywana za pomocą bankowości internetowej.

Jak założyć Konto za Zero w PKO Banku Polskim?

  1. Konto za Zero możesz założyć na trzy sposoby. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i najprostszy. Oto one:
 1. Online za pomocą formularza.
 2. Osobiście w oddziale banku.
 3. Telefonicznie, dzwoniąc na infolinię banku.

Wypełnij wniosek online:
Wniosek znajduje się na dedykowanej stronie banku. Uzupełnioną umowę przyniesie Ci do podpisania kurier i on również dostarczy ją z powrotem do banku.

Otwórz konto w oddziale:
Osobiście udaj się do najbliższego oddziału banku.

Otwórz konto przez telefon

Załóż konto, dzwoniąc na infolinię banku.

Konto za Zero w PKO Banku Polskim vs. Konto dla Młodych

KONTO DLA MŁODYCHKONTO ZA ZERO
Opłata za prowadzenie konta0 zł0 zł
Opłata za wydanie karty do konta0 zł0 zł
Przelewy krajowe– bankowość online: 0 zł
– bankowość telefoniczna: 5,99 zł (przelew wewnętrzny), 8 zł (przelew zewnętrzny)
– w oddziale banku: 5,99 zł (przelew wewnętrzny), 8 zł (przelew zewnętrzny)
– bankowość online: 0 zł
– bankowość telefoniczna: 10 zł
– w oddziale banku: 10 zł
Opłaty za wypłaty z bankomatów– bankomaty własne: 0 zł
– pozostałe bankomaty w kraju: 0 zł
– bankomaty za granicą: 0 zł
– bankomaty własne: 0 zł
– pozostałe bankomaty w kraju: 10 zł (karta debetowa), 0 zł (BLIK)
– bankomaty za granicą: 3% – nie mniej niż 10 zł
Warunek, który należy spełnić, by otrzymać takie opłaty(w każdym miesiącu)

– min. 5 operacji bezgotówkowych kartą(w przeciwnym razie bank pobierze opłatę za obsługę karty:
• 1 zł – gdy dokonasz 4 transakcje,
• 2 zł – gdy dokonasz 3 transakcje,
• 3 zł – gry dokonasz 2 transakcje,
• 4 zł – gdy dokonasz 1 transakcję,
• 5 zł – gdy nie dokonasz żadnej transakcji)
– operacje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł(w przeciwnym razie bank pobierze opłatę 6,90 zł za obsługę karty)

BonusyPreferencyjne warunki dla beneficjentów Programu Rodzina 500 Plus

Konto za Zero dla Rodziny 500+

PKO Bank Polski przygotował również wersję specjalną tego rachunku – dla beneficjentów Programu 500 Plus. Konto charakteryzuje się preferencyjnymi opłatami, większość usług, w tym prowadzenie konta, jest bezpłatne, pod warunkiem wpływu świadczenia. Nic nie zapłacisz za obsługę karty debetowej, jeśli dokonasz płatności bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł, a gotówkę wypłacisz za darmo ze wszystkich bankomatów PKO BP w Polsce.

Konto możesz prowadzić wspólnie, korzystając z dwóch kart debetowych. Bank umożliwia wnioskowanie o debet na rachunku do kwoty 1 000 zł (bez odsetek przez pierwsze 30 dni), pobierając tylko 5 zł za miesiąc, w którym z niego skorzystasz.

Rachunek przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia, nie posiadających konta w tym banku.

Opinie o Koncie za Zero w PKO Banku Polskim

Jeśli aktywnie korzystasz z karty do konta i jesteś zwolennikiem wykonywania operacji poprzez system mobilny lub internetowy, Konto za Zero okaże się dla Ciebie bezpłatne i spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Bogata oferta usług, z których możesz skorzystać online, dodatkowe produkty do konta czy nowoczesne płatności zbliżeniowe smartfonem oraz BLIK z pewnością ułatwią Ci Twoje życie. Konto za Zero możesz też założyć jako wspólne, z wybraną przez Ciebie osobą. Co sądzisz o powyższych warunkach? Założyłbyś ten rachunek w PKO Banku Polskim?

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Świetna aplikacja mobilna banku oraz bankowość internetowa
 • Płatności HCE i BLIK
 • Autooszczędzanie

Wady:

 • Opłata za wypłatę gotówki z obcych i zagranicznych bankomatów

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *