Santander Consumer Bank – Mistrzowski Kredyt

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. W swojej ofercie ma produkty dla klientów indywidualnych. Najnowszym kredytem gotówkowym tego banku jest Mistrzowski Kredyt. Jakie są jego parametry? Dla kogo przeznaczone jest finansowanie? Sprawdź szczegóły.

Czy Mistrzowski Kredyt rzeczywiście taki jest, czy może daleko mu do rangi mistrza? Sprawdziliśmy wszystkie jego wady i zalety!

Profil idealnego kredytobiorcy

– jest nowym klientem banku i chce pożyczyć do 35 000 zł,
– jest obecnym klientem banku i chce pożyczyć do 50 000 zł,
– chce wziąć kredyt w oddziale,
– zarabia min. 2 500 zł.

Santander Consumer Bank – informacje o banku

Santander Consumer Bank to część hiszpańskiej Grupy Santander, która jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Do grupy należy również Bank Zachodni WBK. Marka Santander Consumer Bank pojawiła się jednak kilka lat później – w 2006 roku.

Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych na świecie – lider rynku bankowości w Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej. Zajmuje mocną pozycję w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Portugalii oraz Stanach Zjednoczonych.

Santander Bank ma 314 oddziałów na terenie całej Polski. Umożliwia kontakt telefoniczny, mejlowy, listowny oraz osobisty. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

Santander Consumer Bank – informacje o Mistrzowskim Kredycie

Mistrzowski Kredyt to propozycja zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Parametry dla tych dwóch grup klientów będą jednak różne.

Kredyt dla nowego klienta

Jeśli jesteś nowym klientem Santander Banku, tzn. nie masz podpisanej żadnej umowy z bankiem i nie jesteś właścicielem żadnego jego produktu, to możesz pożyczyć w oddziale od 6 000 do 35 000 zł na okres od 3 do 60 miesięcy. Online możesz wówczas pożyczyć do 15 000 zł. 

Kredyt dla obecnego klienta

Będąc posiadaczem jakiegoś produktu Santander Consumer Banku, możesz liczyć na więcej. Bank pozwoli Ci pożyczyć od 5 000 do 50 000 zł w oddziale banku oraz do 25 000 zł online. Okres kredytowania wyniesie od 3 do 60 miesięcy. Kredyt dla obecnych klientów oprocentowany jest na 7,2 proc.

Szczegóły Mistrzowskiego Kredytu Santander Consumer Banku

Bank przede wszystkim daje gwarancję stałego oprocentowania, dzięki czemu masz pewność, że wysokość Twojej raty nie wzrośnie. O gotówkę możesz wnioskować online lub w oddziale banku, jednak odwiedzając placówkę, możesz pożyczyć znacznie więcej, a gotówkę otrzymasz od razu do ręki.

Możesz samodzielnie ustalić dzień spłaty raty – wybierz odpowiedni dla ciebie termin, by nie martwić się brakiem środków na spłatę.

Santander Consumer Bank nie wymaga posiadania innych produktów bankowych, jednak klientom, którzy z nich skorzystali, oferuje lepsze warunki. Bank poleca zakup ubezpieczenia na życie oraz skorzystania z Pakietu Usług Bankowych, dzięki czemu zyskasz możliwość otrzymywania powiadomień SMS o zbliżającej się racie czy roczny raport z BIK Pass Plus zawierający informacje o historii kredytowej. Korzystanie z polisy i usług dodatkowych nie jest jednak wymagane do wzięcia Mistrzowskiego Kredytu!

Przykład reprezentatywny przy spłacie kredytu gotówkowego: RRSO = 10,14 proc.

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:
Stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20%, całkowity koszt kredytu: 2 900,89 zł obejmuje: prowizję: 663,97 zł, odsetki: 2 225,93 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 13 790,59 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 16 691,48 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 347,74; ostatnia 48 rata w wysokości 347,70 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł.

Wyliczenia dla przykładu reprezentatywnego na dzień 1.12.2020 r.

Santander Consumer Bank – warunki otrzymania Mistrzowskiego Kredytu

Kredyt gotówkowy Santander Banku przeznaczony jest dla osoby fizycznej, która:
– jest pełnoletnia,
– ma dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, kartę pobytu lub paszport/ ID card,
– osiąga dochody z umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej,
– pobiera emeryturę, rentę lub zasiłek przedemerytalny,
– prowadzi działalność gospodarczą lub rolną,
– ma zdolność kredytową,
– uzyskuje dochody za granicą,
– ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Aby otrzymać Mistrzowski Kredyt, Twoje dochody nie powinny być mniejsze niż 2 500 zł.

Ostateczna decyzja kredytowa uzależniona jest od Twojej zdolności kredytowej i wysokości uzyskiwanych dochodów.

Jak otrzymać Mistrzowski Kredyt Santander Consumer Banku?

Wnioskować o kredyt możesz w trojaki sposób.

 • Wnioskowanie online
  Wypełnij formularz na stronie banku i czekaj na kontakt doradcy. Następnie otrzymasz online warunki umowy i będziesz musiał wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia tożsamości lub bezpłatnie zamówisz kuriera, który osobiście dostarczy Ci umowę.
 • Kontakt telefoniczny
  Zadzwoń na infolinię banku i dowiedz się szczegółów kredytu.
 • Wizyta w oddziale
  Odwiedź najbliższy oddział Santander Banku i złóż wniosek o kredyt. Pamiętaj, że udając się do banku osobiście, możesz liczyć na większą kwotę kredytu!

Sposób wypłaty środków zależy od tego, w jaki sposób wnioskujesz o kredyt.
Jeśli wnioskujesz w oddziale, to możesz je odebrać w kasie już w kilkanaście minut. Jeśli wnioskowałeś online lub telefonicznie, to możesz wybrać przelew pocztowy, dzięki któremu środki trafią do Ciebie w kilka dni, lub przelew na konto osobiste, co zajmie 24 godziny.

Dane teleadresowe banku

 • nazwa firmy – Santander Consumer Bank SA
 • adres firmy – ul. Strzegomska 42c,
  53-611 Wrocław,
 • telefon – 195 00,
 • e-mail – formularze kontaktowe znajdują się na stronie banku,
 • godziny pracy BOK-u – 24h/ 7 dni w tygodniu.

Santander Consumer Bank – opinie o Mistrzowskim Kredycie

Mistrzowski Kredyt to całkiem dobry produkt Santander Banku. Biorąc go, zyskujesz gwarancję niezmienności oprocentowania, dzięki czemu wysokość Twojej miesięcznej raty nie wzrośnie. Bank oferuje kredyt zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Ci drudzy mogą jednak liczyć na wyższą kwotę i dłuższy okres spłaty. Co sądzisz o tym produkcie? Jesteś klientem Santander Banku?

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Gwarancja niezmienności raty
 • Brak wymogu posiadania innych produktów banku
 • Niskie oprocentowanie

Wady:

 • Niższa kwota kredytu online
 • Wnioskowanie online tylko do 15 tys. dla nowych klientów i 25 tys. dla obecnych klientów

Przydatne dokumenty:

Dane teleadresowe Santander Consumer Bank:

Santander Consumer Bank SA
ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław
Adres korespondencyjny:
Santander Consumer Bank SA
ul. Strzegomska 42c
53-611 Wrocław
Tel.:
Klienci indywidualni z Polski:
195 00**

Klienci indywidualni z zagranicy:
+48 71 358 9909**

O banku

Santander Consumer Bank działa na polskim rynku od 2006 r. W 2011 roku połączył się z AIG Bank Polska i tym samym stał się jednym z liderów rynku consumer finance. Należy wraz z Bankiem Zachodnim WBK do hiszpańskiej Grupy Santander, jednej z największych grup finansowych na świecie, która jest obecna na polskim rynku od 2001 r.

Więcej

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *