Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Nest Bank przygotował depozyt zarówno dla nowych, jaki i stały klientów – Nest Lokatę Nowe Środki. Zyskać można do 0,30% w skali roku. Wszystko zależy od tego, na jak długo zdeponujesz na niej środki. Jak ją założyć, ile można na nią wpłacić i czy jej wcześniejsze zerwanie będzie się wiązało z utratą odsetek? Sprawdź!

Oszczędzanie to czynność, która powinna być dla nas tak oczywista, jak jedzenie, spanie czy oddychanie. Sięgnięcie po Nest Lokatę Nowe Środki może być dobrym sposobem na wkroczenie na taką ścieżkę. Dlaczego? Produkt ten oferuje dużą dowolność co do okresu, na jaki można ulokować oszczędności, i zakresu kwot, które można na nim zdeponować. A co najważniejsze z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Nest Lokata Nowe Środki jest dla Ciebie idealna, jeśli:

 • jesteś nowym lub obecnym klientem Nest Banku,
 • chcesz założyć konto osobiste w Nest Banku,
 • chcesz założyć lokatę na okres od 3 miesięcy do 2 lat,
 • zależy Ci na wysokim oprocentowaniu,
 • masz do zdeponowania od 1 000 do 2 000 000 zł,
 • masz do zdeponowania nowe środki,
 • chcesz założyć lokatę online lub w oddziale.

Co warto wiedzieć o Nest Lokacie Nowe Środki?

Nest Lokata Nowe Środki to produkt zarówno dla nowych, jaki i obecnych klientów. Wpłacić na nią można od 1 000 do nawet 2 000 000 zł, a zyskać od 5% do 7,0% w skali roku w zależności od tego, na jak długo zdeponujesz środki. Oprocentowaniem takim będziesz mógł się cieszyć jednak tylko wtedy, kiedy założysz również konto osobiste w Nest Banku. Co ważne, jak wskazuje sama nazwa lokaty, to produkt, na którym możesz ulokować tylko nowe środki, czyli pieniądze, które nigdy wcześniej nie znajdowały się na kontach, które masz w Nest Banku. Bank tak definiuje „nowe środki”: to nadwyżka ponad saldo zgromadzone na wszystkich rachunkach banku.

UWAGA: Lokaty oferowane przez Nest Bank, podobnie jak depozyty w innych bankach, są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale tylko do równowartości 100 000 euro. Co to oznacza? W przypadku Nest Lokaty Nowe Środki, na którą można wpłacić aż 2 000 0000 zł, wszystko ponad 440 000 zł, nie będzie objęte gwarancjami BFG – w przypadku bankructwa banku, nie odzyskasz więc całego kapitału.

Oprocentowanie Nest Lokaty Nowe Środki Nest Banku

Lokata Beztroska to bardzo elastyczny produkt możesz ją założyć na trzy miesiące, sześć, dwanaście, osiemnaście miesięcy lub dwa lata. Od tego, na jaki okres się zdecydujesz, będzie zależało oprocentowanie:

 • 5,0% – lokata na 3 miesiące,
 • 6,5% – lokata na 6 miesięcy
 • 6,75% – lokata na 12 miesięcy
 • 7,0% – lokata na 18 miesięcy,
 • 6,0% – lokata na 2 lata,

Jak już wcześniej wspominałam, oprocentowaniem takim będziesz mógł się cieszyć jednak tylko, jeśli założysz również konto osobiste w Nest Konto Nest Banku. W przeciwnym razie Twój zysk będzie niższy odpowiednio o 0,2 p.p. Na szczęście ten rachunek jest darmowy, jego założenie może Ci więc przynieść tylko korzyści. Jakie? Więcej na temat tego rachunku przeczytasz w naszej analizie Nest Konta.

WAŻNE: Nest Lokata Nowe Środki ma charakter odnawialny. Co to dla Ciebie oznacza? Jeśli po upływie okresu umownego nie wypłacisz zgromadzonych na niej środków, to lokata się odnowi. Obowiązywać będą stawki oprocentowania obowiązujące w dniu odnowienia dla Nest Lokata – Odnowiona – obecnie tylko 0,5% w skali roku.

Oprocentowanie Nest Lokaty Nowe Środki jest stałe.

UWAGA: Zerwanie lokaty przed okresem umownym powoduje całkowitą utratę odsetek!

Załóż lokatę

Jak wnioskować o Nest Lokatę Nowe Środki? – instrukcja krok po kroku

Nest Lokatę Nowe Środki możesz otworzyć zarówno online, jaki i w oddziale. Jeśli masz już konto w Nest Banku, to zrobisz to za pomocą bankowości internetowej. Jeśli jednak nie jesteś klientem Nest Banku, to będziesz musiał po prostu wypełnić wniosek online – instrukcja poniżej – lub odwiedzić najbliższy oddział Nest Banku.

 1. Wypełnij prosty formularz – to tylko kilka kroków.
 2. Potwierdź umowę przelewem weryfikacyjnym na kwotę 1 zł. Wykonaj go ze swojego rachunku osobistego w innym banku.
 3. Po akceptacji aktywuj konto i otwórz lokatę za pomocą bankowości internetowej.
 4. W sekcji Wykonaj operację wybierz Załóż lokatę i określ jej parametry.
 5. Zatwierdź lokatę i ciesz się rosnącymi oszczędnościami.

Cały proces wnioskowania o lokatę trwa niespełna 15 minut, a Twoje konto zostanie uruchomione po ok. 5 dniach.

Opinie o Nest Lokacie Nowe Środki w Nest Banku

Podstawowe pytanie brzmi – czy warto założyć Nest Lokatę Nowe Środki? Myślę, że obecnie oprocentowanie nie zachwyca, ale zawsze na początek możesz skorzystać z innej oferty Nest Banku – Lokaty Witaj oprocentowanej do 8,0%. Nest Lokata Nowe Środki będzie lepszym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli dysponuje się większymi oszczędnościami i chce się je ulokować na dłuższy okres.

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Możliwość otwarcia dowolnej liczby lokat
 • Wysokie oprocentowanie
 • Wysoka kwota maksymalna do 2 000 000 zł

Wady:

 • Niższe oprocentowanie dla osób bez konta w Nest Banku
 • Możliwość ulokowania tylko nowych środków
 • Utrata zysku w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.