Banki

BGŻOptima

Informacje o banku BGŻOptima

BGŻOptima to bank, który oferuje szeroką gamę produktów oszczędnościowych. Klienci mogą skorzystać m.in. z kont oszczędnościowych, lokat terminowych oraz innowacyjnych funduszy inwestycyjnych. Platforma BGŻOptima została uruchomiona w 2011 roku przez Bank BGŻ.

BGŻOptima należy do międzynarodowej Grupy BNP Paribas, która działa aż w 75 krajach na całym świecie, zatrudniając przy tym ponad 180 tysięcy pracowników. Do tej samej gr

Do trzech podstawowych segmentów działalności Grupy należy: bankowość detaliczna, usługi zarządzania aktywami i majątkiem, bankowość korporacyjna i inwestycyjna.

W ofercie banku znajdują się:

 • konta oszczędnościowe,
 • lokaty,
 • inwestycje,
 • fundusze inwestycyjne,
 • ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne.

BGŻOptima jest zdobywcą nagrody Golden Arrow 2018 za serwis internetowy.

Logowanie do BGŻOptima

W celu zalogowania się do systemu bankowości internetowej BGŻOptimy należy przejść do strony https://planet.bgzoptima.pl/hades/do/Login

Podczas logowania pamiętaj o bezpieczeństwie połączenia. Sprawdź czy wykorzystywany jest protokół SSL oraz zweryfikuj certyfikat banku. Tylko wtedy możesz być pewny, że Twoje połączenie jest bezpieczne.

Po zakończeniu korzystania z bankowości BGŻOptima, wyloguj się z serwisu.

Sesje Elixir – przelewy przychodzące i wychodzące

Rodzaj przelewuGodziny przelewu
Wychodzący8.0511.5014.20
Przychodzący11.0015.0017.15

Infolinia BGŻOptima oraz inne formy kontaktu

Klienci banku mogą skontaktować się z biurem obsługi klienta na kilka sposobów. Infolinia BGŻOptimy jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00 pod numerem +48 22 574 37 00 lub 801 280 280 (dla klientów indywidualnych i biznesowych).

Innymi formami kontaktu z BGŻOptimą jest czat online na stronie, formularz kontaktowy online oraz możliwość pozostawienia swojego numeru telefonu w celu późniejszego kontaktu ze strony banku.

Dane adresowe

 • siedziba banku i adres korespondencyjny:

  Bank BGŻ BNP Paribas SA
  Centrum Inwestycyjne
  ul. Twarda 18 p. 19
  00-105 Warszawa                    

Kod SWIFT: PPABPLPK