Okiem eksperta na finanse osobiste
Okiem eksperta na finanse osobiste

Jak zamknąć konto w BGŻOptima?

Nie jesteś zadowolony ze swojego rachunku w BGŻOptima? Nie ma problemu! Wystarczy kilka minut, byś mógł go zlikwidować – i to bez wychodzenia z domu. Przeczytaj poniższy tekst, w którym znajdziesz instrukcję, jak zamknąć konto w BGŻOptima. Sprawdź szczegóły.
Jak zamknąć konto w BGŻOptima?

BGŻOptima to bank, który oferuje szeroką gamę produktów oszczędnościowych. Klienci mogą skorzystać m.in. z kont oszczędnościowych, lokat terminowych oraz innowacyjnych funduszy inwestycyjnych. Bank często oferuje różnego rodzaju promocje związane z podwyższeniem oprocentowania, w celu przyciągnięcia nowych klientów. Jeśli nie chcesz już korzystać z usług tego banku i chcesz zrezygnować ze swojego konta, podpowiem Ci jak to zrobić.

Zamykanie konta w BGŻOptima

Możesz zamknąć rachunek osobisty w BGŻOptima bez wychodzenia z domu:

– online, logując się do systemu internetowego.

Zamknięcie konta BGŻOptima – online

Jako bank internetowy, BGŻOptima umożliwia szybką likwidację rachunku z poziomu bankowości online. Wystarczy wykonać kilka kliknięć w bankowości internetowej.

  1. Zaloguj się do bankowości internetowej BGŻOptima.
  2. Wejdź w zakładkę Wnioski → Zamknięcie rachunków → Zamknięcie rachunku celowego lub głównego.
  3. Wybierz konto, które chcesz zamknąć.
  4. Zaznacz, że rachunek powiązany z tym kontem jest aktywny.
    Otrzymasz na niego zwrot środków z zamykanego konta.
  5. Potwierdź dyspozycję zamknięcia konta.

    Gotowe!

Likwidacja konta w BGŻOptima – o czym warto pamiętać?

Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni, co oznacza, że po złożeniu rezygnacji będziesz mógł jeszcze z niego korzystać oraz logować się do bankowości online przez ten czas. Jeśli masz token – nie musisz oddawać go do banku.

Czy zamknięcie konta w BGŻOptima kosztuje?

Likwidacja rachunku w BGŻOptima jest darmowa, pamiętaj jednak o tym, by zostawić na nim kilka złotych. Są to środki, które bank może pobrać na pokrycie ewentualnych, comiesięcznych opłat związanych z prowadzeniem i użytkowaniem konta. Jeśli wypłacisz z rachunku wszystkie środki, a bank nie będzie miał z czego pobrać należnych opłat, to nie zostanie ono zamknięte. Wówczas na Twoim koncie powstanie debet, który uniemożliwi likwidację rachunku i który niezwłocznie będziesz musiał uregulować.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *