Konto FIRMA TO JA – Idea Bank

Możliwość założenia bezpłatnego rachunku firmowego jest obecnie w cenie. Konto FIRMA TO JA Idea Banku może być jednak całkowicie darmowe, pod warunkiem spełnienia jednego, małego warunku. Za co użytkownik będzie zmuszony zapłacić, a co dostaje od banku za darmo? Przyjrzyjmy się funkcjonalnościom i opłatom za Konto FIRMA TO JA!
Karta
Bankomaty
Logo Firma to ja
Firma to ja
0 zł / 4.99 zł
0 zł - jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą do konta na kwotę min. 400 zł miesięcznie.
0 zł

Każdy przedsiębiorca chce dla swojej firmy jak najlepiej. Wybiera jak najlepszy zespół, biuro, sprzęt, jednak warto pomyśleć również o dobrym koncie firmowym. Czy do takich należy Konto FIRMA TO JA Idea Banku? Przeanalizujmy.

Profil idealnego użytkownika Konta FIRMA TO JA Idea Banku:

– przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą,
– wykonuje transakcje bezgotówkowe kartą do konta na kwotę min. 400 zł miesięcznie,
– preferuje bankowość internetową,
– stawia na innowacyjne rozwiązania i usługi.

Konto FIRMA TO JA Idea Banku: opłaty

Brak opłat za założenie i prowadzenie rachunku to zdecydowanie jego plus. Czy za inne operacje, niezbędne do wykonywania podczas prowadzenia firmy, bank pobiera środki? Sprawdziłam.

KONTO

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł – prowadzenie rachunku.

KARTA

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (MasterCard Debit Business, Visa Business Debit),
 • 0 zł/4,99 zł – miesięczna opłata za kartę,
  Nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą do konta na kwotę min. 400 zł miesięcznie.
 • 0 zł – wpłata gotówki w banku,
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach,
  Lista wyznaczonych wpłatomatów oraz bankomatów umożliwiających dokonywanie wpłaty gotówkowej udostępniona jest na stronie www.ideabank.pl
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach w Polsce,
 • 2 proc., min. 10 zł – wypłata w bankomatach za granicą,
 • 0,3 proc. min. 5 zł – wypłata gotówki w oddziale banku.

PRZELEWY

 • 0 zł – realizacja zlecenia stałego,
 • 0 zł – polecenia zapłaty,
 • 0 zł/4,99 zł – przelewy do ZUS i US internetowe/ telefoniczne/w placówce banku,
 • 0 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 4,99 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny w placówce banku,
 • 4,99 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny za pośrednictwem bankowości telefonicznej,
 • 0 zł/29,99 zł – przelewy w systemie SORBNET online, telefonicznie i w oddziale banku powyżej 1 mln zł/poniżej 1 mln zł,
 • 0 zł/3,50 zł – przelew natychmiastowy Express ELIXIR,
  Nic nie zapłacisz za pierwsze dwa przelewy w miesiącu.
 • 0 zł/3,99 zł – przelew europejski SEPA online,
  Nic nie zapłacisz za pierwsze dwa przelewy w miesiącu.
 • 0,25 proc. min. 29,99 zł – przelew zagraniczny online.

Funkcjonalności Konta FIRMA TO JA Idea Banku

 1. Idea Cloud z aplikacją mobilną – nowoczesna platforma internetowa, dzięki której masz stały dostęp do finansów i produktów swojej firmy. Znajdziesz na niej m.in. takie opcje jak:
  •Zarządzanie Płynnością, które pozwoli Ci na bieżąco kontrolować przepływ finansów w Twojej firmie. Moduł cash flow podpowie Ci, co wydarzy się z Twoimi środkami w niedalekiej przyszłości, dzięki czemu zaplanujesz sobie wszelkie koszty i wydatki.
  • Wirtualny Sejf, w którym bezpiecznie przechowasz wszelkie dokumenty, umowy, ważne rachunki. Mając do nich dostęp online, bez problemu zajrzysz do nich o każdej porze i z każdego zakątka świata. Pliki wgrywasz na chmurę i pobierasz w dowolnym momencie.
  • Program do faktur, który da Ci możliwość wystawiania faktur i firmowych rachunków oraz wysyłania ich na adres e-mail i budowania bazy odbiorców (klientów). Możesz wystawić nielimitowaną liczbę faktur całkowicie za darmo.
 2. Idea Hub – świetna opcja dla przedsiębiorców niemających własnego biura. To darmowa przestrzeń coworkingowa, w której możesz umówić spotkanie z kontrahentem, skorzystać ze sprzętu biurowego, internetu, napić się kawy, popracować przy biurku, skorzystać z fachowej prasy i literatury, a w niektórych lokalizacjach nawet ze studia fotograficznego.
 3. Mobilny Wpłatomat – otrzymałeś sporą kwotę i nie chcesz z nią jechać do oddziału banku? Oszczędź swój czas i nerwy i skorzystać z Mobilnego Wpłatomatu. Przez aplikację zamów pojazd Idea Banku – umów dokładną godzinę i miejsce oraz podaj kwotę wpłaty. Wpłatomat znajdujący się w aucie działa dokładnie tak, jak urządzenie stacjonarne.
 4. Terminale płatnicze – udostępnij swoim klientom możliwość płatności bezgotówkowych i wybierz jeden z terminali oferowanych przez Idea Bank. Urządzenie Elavon lub SumUp możesz nabyć na specjalnych warunkach i w atrakcyjnych cenach.
 5. Konto walutowe – do wyboru masz aż 10 walut – EUR, USD, GBP, NOK, CHF, CZK, DKK, RON, SEK oraz JPY. Otwarcie i prowadzenie konta walutowego jest darmowe, a kursy walutowe są specjalnie negocjowane. Dwa pierwsze przelewy SEPA w miesiącu również są bezpłatne.
 6. Obsługa księgowa – prowadzenie rozliczeń księgowo-podatkowych całkowicie online, przy współpracy Tax Care SA. Korzystając z usługi, otrzymasz do swojej dyspozycji indywidualną księgową, która pomoże Ci we wszystkich sprawach związanych z fakturami, rozliczeniami PIT, VAT oraz ZUS.
 7. Happy Miles – chcesz wziąć auto w leasing, ale boisz się wysokich opłat? Dzięki tej usłudze, wysokość Twojej miesięcznej raty leasingu będzie uzależniona od rzeczywistej liczby przebytych kilometrów, przykładowo 0,38 gr za każdy kilometr. Przez aplikację mobilną możesz zarządzać flotą pojazdów firmowych, kontrolować ich stan paliwa czy trasę.

Jak założyć Konto FIRMA TO JA Idea Banku?

 1. Przez internet
  Wypełnij formularz, a konto aktywne będzie już w ciągu jednego dnia roboczego.
 2. W oddziale banku
  Odwiedź najbliższą placówkę Idea Banku i wnioskuj o Konto Firma TO JA.
 3. Poprzez kontakt z infolinią banku
  Połącz się telefonicznie z konsultantem banku w celu założenia rachunku firmowego. Aktywacja potrwa ok. 4–5 dni roboczych

Opinie o Koncie FIRMA TO JA Idea Banku

Jeśli stawiasz na nowoczesne usługi i świetną aplikację mobilną oraz rozbudowany system bankowości internetowej, Konto FIRMA TO JA będzie dla Ciebie doskonałe. Przede wszystkich nie zapłacisz nic za jego prowadzenie, a opłaty za kartę bez problemu unikniesz w każdym miesiącu użytkowania. Od banku otrzymasz cały szereg przydatnych funkcjonalności, pomoc w prowadzeniu firmy oraz ciekawe rozwiązania, które ułatwią rozwój Twojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *