Konto Direct dla Firmy – ING Bank Śląski

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Prowadzisz własny biznes i szukasz odpowiedniego rachunku firmowego? Przedstawię Ci jedno z najciekawszych kont tego typu na polskim rynku, a mianowicie Konto Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego. Dowiedz się, jakie są jego wady i zalety, i sprawdź, czy będzie dla Ciebie odpowiednie.

Na pierwszy rzut oka warunki Konta Direct dla Firmy prezentują się bardzo obiecująco. Czy po dokładnej analizie i przyjrzeniu się im od środka konto również zachwyca? Sprawdzam!

Profil idealnego użytkownika Konta Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego:
– prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, jawną, partnerską lub wspólnotę mieszkaniową,
– dokonuje płatności bezgotówkowych kartą do konta na kwotę min. 300 zł miesięcznie,
– wykonuje min. 1 przelew do ZUS lub US w miesiącu lub na jego konto wpływa min. 2 000 zł miesięcznie,
– stawia na nowoczesną bankowość internetową i mobilną.

Konto Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego: opłaty

Poniżej przedstawiam opłaty dotyczące Konta Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego. Przyjrzałam się opłatom za prowadzenie rachunku, kartę do konta, wykonywanie przelewów oraz wpłat i wypłat.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł / 19 zł – prowadzenie rachunku.
  Nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz min. 1 przelew do ZUS lub US albo osiągniesz wpływy na poziomie min. 2000 zł miesięcznie.

KARTA:

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (MasterCard Business, Visa Business zbliżeniowa),
 • 0 zł / 7 zł – miesięczna opłata za kartę,
  Nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą do konta na kwotę min. 300 zł miesięcznie.
 • 0,5% kwoty + 10 zł – wpłata gotówki w banku,
 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach,
  Jeśli suma wpłat we wpłatomatach przekroczy 50 000 zł w danym miesiącu, to za kolejne wpłaty zapłacisz dodatkowe 0,15 proc. od wpłacanej kwoty.
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash,
 • 0 zł / 5 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce,
  Nic nie zapłacisz za pierwszą wypłatę w miesiącu.
 • 0 zł – wypłata w ramach cashback,
 • 3% kwoty – wypłata w bankomatach za granicą,
 • 0,5% kwoty + 10 zł – wypłata gotówki w oddziale banku,
 • 0 zł / 2,50 zł – wypłata w ramach usługi BLIK.
  Nic nie zapłacisz za pierwszą wypłatę w miesiącu.

PRZELEWY:

 • 1 zł – realizacja zlecenia stałego,
 • 0 zł – realizacja polecenia zapłaty,
 • 0 zł / 10 zł – przelewy do ZUS i US internetowe / w placówce ING Banku Śląskiego,
 • 0 zł – przelewy wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 10 zł – przelewy wewnętrzny i zewnętrzny w placówce banku,
 • 0 zł / 0,90 zł – przelew wewnętrzny / zewnętrzny za pośrednictwem serwisu automatycznego HaloŚląski,
 • 10 zł – przelew ekspresowy ELIXIR online,
 • 10 zł / 35 zł + standardowa opłata za przelew – przelewy w systemie SORBNET dla kwot powyżej 1 mln zł / poniżej 1 mln zł,
 • 5 zł – przelew europejski SEPA,
 • 40 zł – przelew zagraniczny online.

Funkcjonalności Konto Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego

 1. Bankowość internetowa Moje ING dla firmy – system bankowości online pozwala mieć konto firmowe i osobiste w jednym miejscu, dzięki czemu do obu rachunków dostaniesz się za pomocą jednego logowania. W systemie internetowym wykonasz szybkie przelewy do ZUS i US, superszybkie przelewy Express ELIXIR i będziesz mógł łatwo zarządzać finansami swoimi i firmy przez całą dobę.
 2. Aplikacja mobilna Moje ING mobile – zalogujesz się do niej PIN-em lub odciskiem palca, a zyskasz m.in. szybki podgląd stanu środków jeszcze przed logowaniem, możliwość wykonywania szybkich przelewów bez potrzeby autoryzacji ich PIN-em czy płatności mobilne BLIK oraz HCE. W aplikacji możesz też skorzystać z opcji Moje Dokumenty, gdzie bezpiecznie przechowasz wszelkie swoje umowy, rachunki czy ważne arkusze oraz paragony, do których będziesz mieć dostęp ze wszystkich urządzeń.
 3. Rachunek walutowy – możesz wybrać walutę rachunku (EUR, USD i GBP) i cieszyć się atrakcyjnymi cenami przelewów walutowych. Otrzymasz kartę do konta MasterCard Business w EUR, którą możesz płacić i wypłacać na całym świecie bez opłaty za przewalutowanie. Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 19 zł.
 4. Leasing – możesz liczyć na korzystne warunki finansowania zakupu pojazdów, maszyn i urządzeń biurowych, IT, medycznych, budowlanych i innych. Z leasingu pojazdów skorzystasz nawet pierwszego dnia prowadzenia firmy. Bank oferuje produkty nawet bez żadnego wkładu własnego.
 5. Profil zaufany ePUAP – załóż swój Profil Zaufany, by zyskać 24-godzinny dostęp do urzędów przez internet. Wszelkie wnioski złożysz jednym kliknięciem, bez stania w kolejce i dojazdu do placówki, a dodatkowo będziesz miał wgląd do statusu swoich spraw. Wyjeżdżając za granicę, możesz również zamówić kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego).
 6. Otarte Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy możesz prowadzić w złotówkach, euro, dolarach lub funtach. Otwarcie konta jest darmowe, a jego oprocentowanie wynosi 0,7 proc. w skali roku. Możesz w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek.
 7. Ubezpieczenie na życie NNW – ubezpieczenie do konta firmowego oferowane jest przez Nationale-Nederlanden i wynosi nawet 4 zł miesięcznie. Polisa obejmuje śmierć ubezpieczonego oraz trwałe inwalidztwo częściowe lub całkowite wskutek nieszczęśliwego wypadku.
 8. Platforma zakupowa Aleo – możesz sprzedawać na niej swoje produkty i usługi, szukać sprawdzonych dostawców i zdobywać nowych klientów. Będąc klientem ING Banku Śląskiego, zyskasz bezpłatny Pakiet PRO na tej platformie, dzięki czemu zdobędziesz dostęp do wielu przydatnych funkcji.
 9. Terminal płatniczy – dzięki nowoczesnemu bezprzewodowemu terminalowi możesz akceptować płatności dokonane kartą lub telefonem. Akceptowane są wszystkie popularne karty i systemy płatności. Opłata za płatność kartą Visa lub Mastercard wynosi 0,59 proc. kwoty transakcji + 10 gr, a za transakcje BLIK – 0,22 proc. kwoty. Bank przygotował specjalny system do zarządzania terminalami ING POS, dzięki któremu na bieżąco widzisz wszystkie transakcje wykonane Twoimi terminalami.

Jak założyć Konto Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego?

Konto Direct dla Firmy możesz otworzyć tradycyjny sposób, udając się do oddziału banku, dzwoniąc na infolinię lub online w trzech prostych krokach. Poświęć kilka minut na wypełnienie wniosku i bądź szczęśliwym posiadaczem rachunku. Opisuję ten proces krok po kroku.

 1. Wypełnij wniosek na stronie internetowej banku.
  Nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń ani dokumentów. Musisz podać podstawowe dane osobowe i adresowe.
 2. Podpisz umowę dostarczoną przez kuriera.
  Otrzymasz ją w ciągu maks. 3 dni roboczych. Wraz z dokumentami otrzymasz kartę do swojego konta firmowego.
 3. Aktywuj bankowość online i kartę do konta.
  Dane do logowania znajdują się na Twojej umowie.

Opinie o Koncie Direct dla Firmy ING Banku Śląskiego

Jak widać powyżej, Konto Direct dla Firmy to świetny wybór dla każdego przedsiębiorcy. Zyskasz dostęp do swojego firmowego konta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu dzięki bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. To proste, przejrzyste i nowoczesne narzędzia, co jest ich dużym plusem. Co więcej, spełniając dwa proste warunki, unikniesz opłaty za konto i kartę. Na start bank zaoferuje Ci również zestaw 100 wizytówek dla Twojej firmy, by odciążyć Cię od wykonywania tej czynności.

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Innowacyjna aplikacja mobilna
 • Łatwe do spełnienia warunki, dzięki którym konto i karta będą darmowe
 • Możliwość wieloosobowego korzystania z rachunku
 • Nowoczesne systemy do zarządzania finansami firmy

Wady:

 • Wysokie opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *