Konto Proste Zasady Getin Banku

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Kolejny bank postanowił uprościć swoją ofertę rachunków osobistych i wprowadził jeden nowy produkt, zastępując nim te działające dotychczas. Mowa o Getin Banku i jego naprawdę atrakcyjnym Koncie Proste Zasady. Co otrzymasz, wybierając ten rachunek i z jakimi opłatami musisz się liczyć?

Konto Proste Zasady to nowy flagowy produkt Getin Banku, który wkroczył na miejsce wcześniejszych kont osobistych: Getin Up i Getin Up Free. Ten trend, który można ostatnio zauważyć również w przypadku Alior Banku i BZ WBK, ma na celu przede wszystkim uproszczenie oferty oraz ułatwienie wyboru klientom. Getin Bank oferuje nie tylko bezpłatne konto (pod warunkiem spełnienia jednego banalnego warunku), ale również szereg innych zalet. Jakich? Przeczytaj analizę Konta Proste Zasady.

Profil idealnego użytkownika Konta Proste Zasady Getin Banku:
– chce mieć darmowe konto osobiste,
– zależy mu na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym,
– chce bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów,
– preferuje bankowość mobilną.

Konto Proste Zasady Getin Banku: opłaty

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wykonywanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych z poziomu właściciela Konta Proste Zasady? Przedstawiam szczegóły.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł / 9 zł – prowadzenie konta,
  Nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz min. jedną płatność kartą do konta lub BLIK-iem, albo jeśli masz mniej niż 26 lat.

KARTA:

 • 0 zł – wydanie do rachunku karty debetowej,
 • 0 zł – miesięczna opłata za Kartę Debetową MasterCard Debit,
 • 0 zł / 3,5% kwoty transakcji min. 5 zł – wypłata gotówki z bankomatu sieci Planet Cash oraz ze wszystkich bankomatów w Polsce, jeśli wypłacasz za pomocą Blika / wypłaty z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł – wypłata EUR w bankomatach zagranicznych w strefie EOG,
 • 4,5%, min. 10 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach za granicą,
 • 0 zł – wypłata gotówki w oddziale,
 • 0,6%, min. 1 zł – wpłata gotówki we wpłatomatach poza placówką banku,
 • 0 zł – wpłata gotówki w oddziale.

PRZELEWY:

 • 0 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 2 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny przez bankowość telefoniczną,
 • 5,99 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny w oddziale banku,
 • 5 zł – przelew natychmiastowy,
 • 5,99 zł / 20 zł – przelew SORBNET dla kwoty powyżej 1 mln zł / poniżej 1 mln zł,
 • 0 zł – przelew SEPA online,
 • 0,2%, min. 30 zł – zwykły przelew międzynarodowy oraz przelew walutowy,
 • 0 zł – zlecenie stałe,
 • 0 zł – polecenie zapłaty.

Konto Proste Zasady Getin Banku: funkcjonalności

 • Konto oszczędnościowe – jeśli chcesz dodatkowo założyć dobry rachunek oszczędnościowy, to świetnie trafiłeś. Getin Bank oferuje swoim klientom 2 proc. w skali roku na nowe środki do kwoty 10 000 zł. Dzięki  bonusowi za aktywność masz gwarancję niezmienności oprocentowania aż przez 12 miesięcy! Aby skorzystać z oferty, musisz jedynie:

– zapewnić wpływ wynagrodzenia na Konto Osobiste min. 1 500 zł mies.;

– nie posiadać Konta Osobistego w okresie od 11.05.2017 r. do 31.07.2020 r. oraz wyrazić zgody marketingowe.

 • Pakiet Niezawodny – ciekawy pakiet ubezpieczeń, zapewniany przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., na który składa się:
  pomoc medyczna, dzięki czemu w razie potrzeby możesz skorzystać m.in. z pomocy specjalisty, lekarskiej wizyty domowej, telefonicznej konsultacji lekarskiej, dostawy leków i sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego czy opieki pielęgniarskiej,
  assistance domowe może okazać się niezbędne, gdy Twój sprzęt RTV, AGD, IT lub urządzenie mobilne się zepsuje i odmówi posłuszeństwa – wówczas zajmie się nim fachowiec. Polisa zapewnia też pomoc specjalistów m.in. z dziedziny elektryki czy hydrauliki, co zapewni Ci spokój i oszczędzi nerwów w sytuacji, gdy zepsuje się Twoja pralka, lodówka czy zamek w drzwiach.Wysokość miesięcznej składki za cały Pakiet Niezawodny wynosi 6 zł. Przez pierwsze pół roku od podpisania umowy, bank nie pobiera opłaty.
 • Pakiet Ochrona Karty – jeśli jesteś posiadaczem karty debetowej wydanej do Konta Proste Zasady, to bank proponuje Ci jej ubezpieczenie. Dostaniesz odszkodowanie np. za nieuprawnione użycie karty, kradzież wypłaconej gotówki, utratę rzeczy osobistych oraz zyskasz ochronę OC w życiu prywatnym.Wysokość miesięcznej składki za Pakiet Ochrona Karty wynosi 4 zł.
 • Płatności mobilne – będąc klientem Getin Banku, możesz skorzystać z szybkich i wygodnych płatności urządzeniem mobilnym. Bank oferuje BLIK, do którego masz dostęp przez zalogowanie do bankowości internetowej. Wybierając tę opcję zapłaty podczas płatności w sklepie, internecie, czy wypłaty gotówki bez użycia karty, na Twoim ekranie zostanie wygenerowany sześciocyfrowy kod, który musisz wpisać na terminalu, specjalnym polu na stronie płatności w internecie lub w bankomacie. Potwierdź transakcję PIN-em i gotowe! Dzięki BLIK-owi nie musisz zabierać ze sobą portfela i karty debetowej – wystarczy tylko smartfon.
 • Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna – dzięki nim możesz zarządzać swoim kontem z każdego miejsca i o każdym czasie. Nie tylko nic nie zapłacisz za większość operacji wykonywanych online, ale zyskasz również czas i wygodę. Nie wychodząc z domu, opłacisz swoje rachunki, zrealizujesz planowane przelewy, sprawdzić historię swoich operacji czy sprawdzisz pozostałe produkty Getin Banku.
 • Program rabatowy – dokonując płatności kartą do konta Getin Banku, zyskasz dostęp do wielu ciekawych promocji i rabatów. Przykładowo, będąc posiadaczem karty MasterCard możesz dołączyć do programu rabatowego Priceless Specials (mnóstwo zniżek w punktach handlowo-usługowych), a podczas płatności BLIK-iem, będziesz mógł korzystać ze zniżek do księgarń, sklepów czy przewoźników. Obecnie obowiązuje również rabat w wysokości 10 proc. na zakup biletów i przekąsek w sieci kin Cinema City.

Jak założyć Konto Proste Zasady Getin Banku?

Flagowy produkt Getin Banku możesz założyć na trzy sposoby. Możesz to zrobić osobiście, przez telefon lub za pomocą internetu.
Założenie konta przez internet

  1. Wystarczy 5 minut, byś wypełnił krótki wniosek o konto.
 1. Wypełnij ten wniosek – Wpisz swoje dane osobowe, dane do umowy i zaakceptuj zgody i regulamin.
 2. W ciągu najbliższej doby bank skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu weryfikacji danych i przyjęcia wniosku.
 3. Gotowa umowa zostanie dostarczona do Ciebie przez kuriera.

Otwarcie konta telefonicznie
Zadzwoń na infolinię banku i z pomocą konsultanta wnioskuj o Konto Proste Zasady. Umowa zostanie do Ciebie dostarczona przez kuriera – w wybranym przez Ciebie terminie.

Otwarcie konta w oddziale
Możesz udać się do najbliższej placówki (listę wszystkich oddziałów Getin Banku znajdziesz na stronie banku) i osobiście złożyć wniosek o konto osobiste.

Opinia o Koncie Proste Zasady Getin Banku

Jak wypada najnowszy produkt Getin Banku? Otóż Konto Proste Zasady rzeczywiście ma proste zasady. Wystarczy wykonać jedną płatność kartą do konta lub BLIK-iem (nieważne na jaką kwotę) i wykonywać transakcje z poziomu bankowości internetowej, by rachunek był darmowy. W porównaniu z poprzednikiem, czyli rachunkiem Getin Up, wypada naprawdę dobrze i tanio. Na plus są również świetne pakiety ubezpieczeń, które niewiele kosztują oraz świetna aplikacja mobilna i bankowość online oraz możliwość dołączenia do programów rabatowych. Również zwolennicy oszczędzania mają powód do zadowolenia, bo bank przygotował specjalne oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym, które wynosi 2 proc.! Jedyne, na co można narzekać, to zbyt mało funkcjonalności. Produkt jest jednak jak najbardziej na plus!

Sprawdź również:

Program poleceń Getin Banku

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Możliwość łatwego ominięcia opłat za prowadzenie i używanie rachunku
 • Wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • Bogaty pakiet ubezpiecze

Wady:

 • Mało dodatkowych funkcjonalności
 • Bezpłatna wypłata tylko z bankomatów Planet Cash lub za pomocą Blika

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *