Konto Przekorzystne Banku Pekao

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Oto najnowszy rachunek Banku Pekao, czyli Konto Przekorzystne. Jest oferowane dla dwóch grup wiekowych – dla osób do 26 roku życia oraz dla osób powyżej tej granicy wiekowej. Ci młodsi mają farta – wszelkie czynności związane z użytkowaniem konta mają za darmo! Na co mogą liczyć Ci starsi? Zapoznaj się ze szczegółami Konta Przekorzystnego Banku Pekao!

Sprawdź, czy Konto Przekorzystne jest stworzone dla Ciebie!

Profil idealnego użytkownika Konta Przekorzystnego Banku Pekao:
– ma do 26 lat i szuka darmowego konta,
– ma powyżej 26 lat i zasila konto kwotą min. 500 zł oraz wykonuje transakcje bezgotówkowe,
– zależy mu na darmowych przelewach internetowych,
– stawia na bankowość online.

Konto Przekorzystne Banku Pekao: opłaty

Wysokość opłat za poszczególne czynności bankowe to kluczowa sprawa podczas wyboru konta osobistego. Sprawdź, ile zapłacisz za prowadzenie rachunku, transakcje wykonywane kartą oraz przelewy.

KONTO:

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł/6 zł – prowadzenie rachunku.
  Nic nie zapłacisz, jeśli masz poniżej 26 lat oraz jeśli masz powyżej 26 lat i jednorazowo zasilisz konto na kwotę min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu poprzednim.

KARTA:

 • 0 – wydanie karty do rachunku (MasterCard Debit FX),
 • 0 zł/3 zł – miesięczna opłata za kartę,
  Nic nie zapłacisz, jeśli masz poniżej 26 lat oraz jeśli masz powyżej 26 lat i jednorazowo zasilisz konto na kwotę min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu poprzednim.
 • 0,75%, min. 5 zł – wpłata gotówki na rachunek obcy prowadzony w banku,
 • 0 zł – wpłata gotówki na rachunek własny w oddziale banku,
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach Banku Pekao,
 • 0 zł – 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych

Pod warunkiem, że spełnisz warunki aktywności uprawniające do bezpłatnego konta, czyli zapewnisz 500 zł wpływu na konto i wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową.

 • 2,3%, min. 5 zł – wypłata gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce,
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą dla klientów poniżej 26 lat.
 • 0 zł/2,3%, min. 5 zł – dwie pierwsze darmowe wypłaty z bankomatów obcych w Polsce, jeśli spełnisz warunki aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcja bezgotówkowa; w innym przypadku zapłacisz – 2,3% min. 5 zł.
 • 0 zł/2,3% min. 5 zł –  za wypłaty z bankomatów za granicą nic nie zapłacisz, jeśli masz poniżej 26 lat oraz jeśli masz powyżej 26 lat i jednorazowo zasilisz konto na kwotę min. 500 zł oraz wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową kartą do konta lub przez PeoPay w miesiącu poprzednim.
 • 0,99 zł – wypłata cashback.

PRZELEWY:

 • 0 zł – zlecenia stałe,
 • 0 zł – polecenia zapłaty,
 • 0 zł – przelewy internetowe,
 • 10 zł/0 zł – przelew zewnętrzny w oddziale banku/za pośrednictwem bankowości telefonicznej,
 • 10 zł – przelewy krajowe w oddziale banku,
 • 9,90 zł – przelew SEPA,
 • 0,5%, min. 30 zł maks. 250 zł – przelew SWIFT w trybie zwykłym.

Jeśli masz ponad 26 lat, a nie chcesz płacić za konto i obsługę karty, to wystarczy, że w każdym miesiącu zapewnisz jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.

Konto Przekorzystne Banku Pekao: funkcjonalności

 1.  Płatności Peopay – jeśli stawiasz na innowacyjne rozwiązania, to na pewno polubisz aplikację Peopay, za pomocą której możesz dokonywać płatności swoim smartfonem. Do aplikacje możesz się logować odciskiem palca lub za pomocą PIN-u. Dokładnie tak samo jest w przypadku zatwierdzania przelewów – płatności do 200 zł możesz zaakceptować swoim odciskiem palca. Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Możesz nią wypłacać środki z bankomatów i płacić w Polsce oraz na całym świecie, pod warunkiem założenia rachunku walutowego. Bank umożliwia również płatności Apple Pay.
 2. Wielowalutowa karta MasterCard Debit FX – możesz korzystać tylko z jednej karty, która będzie powiązana z rachunkiem w złotówkach oraz w walucie obcej. Możesz nią płacić i wypłacać środki w kraju i w sieci, i to bez przewalutowania. Płatności możesz dokonywać w USD, GBP, EUR oraz CHF.
 3. Galeria rabatów – klienci Banku Pekao mogą dołączyć do programu rabatowego Galeria rabatów. Wystarczy, że płatność w danym sklepie lub punkcie handlowo-usługowym zostanie wykonana kartą płatniczą Pekao. Całą gamę sklepów i punktów, w których możesz liczyć na rabaty, znajdziesz na rabatypekao.pl
 4. Produkty oszczędnościowe – możesz skorzystać z bardzo dobrej oferty konta oszczędnościowego. Nowy produkt Banku Pekao umożliwi Ci zarobienie aż 3 proc. w skali roku! Takie oprocentowanie ważne jest przez 365 dni od daty otwarcia konta i obowiązuje do kwoty 20 000 zł. Z promocji mogą skorzystać osoby, które założą rachunek do 30 października 2018 roku oraz w terminie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku nie były właścicielami konta osobistego w Banku Pekao SA lub posiadały w tym okresie jeden lub więcej rachunków bankowych, na których, w każdym miesiącu kalendarzowym w podanym okresie, suma średnich miesięcznych sald rachunków wynosiła maksymalnie 50 zł. Standardowe oprocentowanie to tylko 0,7 proc. w skali roku. Nie zapłacisz nic za przelewy z konta oszczędnościowego w aplikacji PeoPay.

Jak założyć Konto Przekorzystne Banku Pekao?

Konto Przekorzystne możesz założyć, udając się do placówki i od ręki załatwić wszelkie formalności, lub przez internet bez wychodzenia z domu. Jak wnioskować o konto online?

 1. Wypełnij formularz na stronie banku.
 2. Poczekaj na kontakt ze strony konsultanta banku, który przedstawi Ci wszelkie szczegóły oraz potwierdzi Twoje dane osobowe.Niestety, nawet wnioskując o konto przez internet, będziesz musiał się udać do banku w celu podpisania umowy.

Opinie o Koncie Przekorzystnym Banku Pekao

Najnowszy produkt Banku Pekao, czyli Konto Przekorzystne, to bardzo dobra propozycja konta osobistego! Młodzież i dorośli do 26 roku życia mają zapewniony brak opłat za konto, kartę oraz wypłaty z bankomatów, zaś osoby powyżej 26 lat mają do spełnienia proste warunki, by cieszyć się darmowością rachunku. Co sądzisz o tym koncie? Zdecydowałbyś się na otwarcie Konta Przekorzystnego?

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Brak opłat dla klientów do 26 roku życia
 • Program rabatowy
 • Płatności smartfonem
 • Darmowe przelewy internetowe

Wady:

 • Płatne konto i karta dla klientów powyżej 26 roku życia (warunki do spełnienia, by było darmowe)
 • Brak możliwości wnioskowania o konto w 100 proc. online

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *