Provident

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Provident to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Na rynku działa już od kilkudziesięciu lat. Oferuje szybki pożyczki gotówkowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Jak wypada na tle innych pożyczkodawców? Co powinieneś wiedzieć o tej ofercie? Sprawdź dokładną analizę Providenta!

Profil idealnego pożyczkobiorcy

 • jest nowym lub obecnym klientem Providenta,
 • potrzebuje oferty indywidualnej lub dla firmy,
 • szuka pożyczki do 20 000 zł z długim okresem spłaty,
 • ma polskie obywatelstwo i min. 18 lat,
 • ma konto w banku, numer telefonu komórkowego oraz ważny dowód osobisty,
 • ma stałe źródło dochodów.

Provident – informacje o firmie

Provident Polska to duża, międzynarodowa instytucja finansowa specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Obecna jest na rynku już ponad 20 lat, a jej grono klientów liczy ponad cztery miliony osób. Firma ta cieszy się renomą i jest szeroko obecna w mediach tradycyjnych i internetowych.

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). W jej skład, oprócz Polski, wchodzą jeszcze Węgry, Czechy, Bułgaria, Rumunia oraz Meksyk. Grupa IPF jest obecna na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Provident – informacje o pożyczce

Provident ma w swojej ofercie sporo pożyczek. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Pożyczka Dopasowana miesięczna Na konto / W gotówce

Opcja pożyczki z ratą co miesiąc. Możesz wybrać kwotę od 500 do 15 000 zł na okres od 3 do 24 miesięcy. Wypłata pożyczki następuje w gotówce – przedstawiciel dostarczy ją do Twojego domu i raz w miesiącu będzie Cię odwiedzał po jedną ratę, lub na konto – otrzymasz przelew na rachunek i przelewami będziesz spłacał swoje zobowiązanie. Zyskasz również możliwość skorzystania z usługi okresowej przerwy w spłacie oraz gwarancję zniesienia obowiązku spłaty w przypadku Twojej śmierci w trakcie spłaty zobowiązania.

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: RRSO = 113,2 proc.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 113,20% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 900 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 008,12 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 108,12 zł (w tym: prowizja 844,16 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 971,25 zł, odsetki 252,71 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 278,23 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 21.04.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Pożyczka Dopasowana tygodniowa w Gotówce

Jeśli preferujesz raty tygodniowe, to pomyśl o Pożyczce Dopasowanej z tygodniową ratą. Provident oferuje pożyczenie od 300 do 15 000 zł na okres od 30 do 104 tygodni.

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: RRSO = 124,72 proc.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 124,72% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 004,10 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 904,10 zł (w tym: prowizja 1 167,24 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 342,96 zł, odsetki 353,90 zł), 75 tygodniowych rat równych w wysokości 93,39 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 21.04.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Pożyczka Samoobsługowa

Jeśli zależy Ci na wzięciu pożyczki 100 proc. online o wydłużonym czasie spłaty, to zapoznaj się z Pożyczką Samoobsługową. Provident oferuje od 300 do 15 000 zł na okres od 3 do 36 miesięcy. Zyskasz również możliwość przesunięcia terminu spłaty i wyboru dogodnego dnia spłaty. 

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Samoobsługowej: RRSO = 112,27 proc.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 112,27%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6179,40 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2579,40 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1569,96 zł, opłata za plan komfort 672,84 zł, odsetki 336,60 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 343,30 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 21.04.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

Pożyczka na 48 miesięcy

Dodatkowym wariantem jest Pożyczka na 48 miesięcy. Dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 48 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 5 000 zł do 20 000 zł.

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Samoobsługowej: RRSO = 9,9 proc.

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:

całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 249,44 zł, oprocentowanie stałe 5%, całkowity koszt kredytu 2 249,44 zł (w tym: prowizja 990 zł, odsetki 1 259,44 zł), 48 miesięcznych równych rat po 276,03 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.12.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki na 48 miesięcy.

Provident – warunki otrzymania pożyczki

 • wiek pożyczkobiorcy – od 18 lat,
 • wymagane dokumenty – dowód osobisty, dokument poświadczający dane adresowe oraz w zależności od wybranego rodzaju pożyczki dokument potwierdzający dochody,
 • obywatelstwo – Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Polski,
 • czy Provident sprawdza BIK/ KRD/ ERIF/ BIG
  Firma weryfikuje dane osób ubiegających się o pożyczkę w bazach danych BIG, BIK, KRD oraz ERIF.
 • sposób weryfikacji klienta Provident – potwierdzenie tożsamości klienta odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł.

Jak otrzymać pożyczkę Provident?

Jeśli interesuje Cię wnioskowanie o pożyczkę przez internet, to postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 1. Wybierz interesującą Cię kwotę i okres spłaty.
  Zdecyduj się również na konkretną pożyczkę oraz sposób spłaty i otrzymania.
 2. Wypełnij wniosek online.
  Uzupełnij swoje dane osobowe oraz sprawdź i zaakceptuj swoje dane.
 3. Potwierdź swoje dane.
  Wykonaj przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł.
 4. Wnioskowaną kwotę otrzymasz przelewem na swoje konto.
  Wybierając tradycyjną metodę wnioskowania o pożyczkę, zadzwoń na infolinię Providenta i umów się na rozmowę z Doradcą Klienta.

Provident – koszt przedłużenia spłaty

Jeżeli korzystasz z obsługi domowej, czyli spłaty pożyczki w gotówce, to koniecznie skontaktuj się ze swoim doradcą klienta. Przedstawi Ci on propozycję spłaty i razem ustalicie plan rozwiązania problemu z uregulowaniem zaległości.

Ubiegając się o przesunięcie terminu spłaty, musisz spełnić kilka warunków firmy:

 • spłać min. trzy raty pożyczki,
 • mieć zaległości nieprzekraczające 150 proc. wartości raty,
 • nie wnioskować o przesunięcie dwa miesiące z rzędu,
 • mieć umowę zawartą na min. sześć miesięcy,
 • wnioskować o przedłużenie terminu spłaty min. trzy dni przed planowanym dniem spłaty.

Liczba możliwych przesunięć terminu spłaty raty:
Pożyczka na okres 6 miesięcy – 1 przesunięcie terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 12 miesięcy – 2 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 18 miesięcy – 3 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 24 miesięcy – 4 przesunięcia terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 36 miesięcy – 6 przesunięć terminu spłaty raty.
Pożyczka na okres 48 miesięcy – 8 przesunięć terminu spłaty raty.

Provident – opinie o pożyczce

Pożyczka Provident to jeden z najbardziej znanych produktów w kraju. Będąc klientem, masz do wyboru wiele opcji finansowania na różną długość okresu spłaty oraz różną wysokość. Firma umożliwia przedłużenie terminu spłaty oraz wzięcie kilku pożyczek jednocześnie. Korzystałeś już z oferty Providenta? Jakie są Twoje wrażenia?

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Wysokie kwoty i długi okres spłaty pożyczki
 • Możliwość wcześniejszej spłaty i przedłużenia terminu spłaty
 • Wiele ofert pożyczek
 • Możliwość wzięcia kilku pożyczek jednocześnie

Wady:

 • Wysokie koszty pożyczek

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Aga

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!