Provident

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Provident to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Na rynku działa już od kilkudziesięciu lat. Oferuje szybki pożyczki gotówkowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Jak wypada na tle innych pożyczkodawców? Co powinieneś wiedzieć o tej ofercie? Sprawdź dokładną analizę Providenta!

Profil idealnego pożyczkobiorcy

 • jest nowym lub obecnym klientem Providenta,
 • potrzebuje oferty indywidualnej lub dla firmy,
 • szuka pożyczki do 15 000 zł z długim okresem spłaty,
 • ma polskie obywatelstwo i min. 18 lat,
 • ma konto w banku, numer telefonu komórkowego oraz ważny dowód osobisty,
 • ma stałe źródło dochodów.

Provident – informacje o firmie

Provident Polska to duża, międzynarodowa instytucja finansowa specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Obecna jest na rynku już ponad 20 lat, a jej grono klientów liczy ponad cztery miliony osób. Firma ta cieszy się renomą i jest szeroko obecna w mediach tradycyjnych i internetowych.

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). W jej skład, oprócz Polski, wchodzą jeszcze Węgry, Czechy, Bułgaria, Rumunia oraz Meksyk. Grupa IPF jest obecna na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Provident – informacje o pożyczce

Provident ma w swojej ofercie sporo pożyczek. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Pożyczka Dopasowana miesięczna Na konto/ W gotówce

Opcja pożyczki z ratą co miesiąc. Możesz wybrać kwotę od 300 do 15 000 zł na okres od 3 do 24 miesięcy. Wypłata pożyczki następuje w gotówce – przedstawiciel dostarczy ją do Twojego domu i raz w miesiącu będzie Cię odwiedzał po jedną ratę, lub na konto – otrzymasz przelew na rachunek i przelewami będziesz spłacał swoje zobowiązanie. Zyskasz również możliwość skorzystania z usługi okresowej przerwy w spłacie oraz gwarancję zniesienia obowiązku spłaty w przypadku Twojej śmierci w trakcie spłaty zobowiązania.

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: RRSO = 69,9 proc.

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:

całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 700 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 556,64 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 856,64 zł (w tym: prowizja 138,50 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 554,01 zł, odsetki 124,13 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 296,39 zł.  Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Pożyczka Dopasowana tygodniowa w Gotówce

Jeśli preferujesz raty tygodniowe, to pomyśl o Pożyczce Dopasowanej z tygodniową ratą. Provident oferuje pożyczenie od 300 do 15 000 zł na okres od 30 do 104 tygodni.

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: RRSO = 79,7 proc.

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:

całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 258,44 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 1 458,44 zł (w tym: prowizja 240,74 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 963,00 zł, odsetki 214,7 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 87,65 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Pożyczka Samoobsługowa

Jeśli zależy Ci na wzięciu pożyczki 100 proc. online o wydłużonym czasie spłaty, to zapoznaj się z Pożyczką Samoobsługową. Provident oferuje od 300 do 15 000 zł na okres od 3 do 36 miesięcy. Zyskasz również możliwość przesunięcia terminu spłaty i wyboru dogodnego dnia spłaty.  

Przykład reprezentatywny przy spłacie Pożyczko Samoobsługowej PRO: RRSO = 65,53 proc.

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:
całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 374,28 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu  774,28 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 452,92 zł, opłata za plan komfort  194,22 zł, odsetki  127,14 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości  281,19 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

Provident – warunki otrzymania pożyczki

 • wiek pożyczkobiorcy – od 18 lat,
 • wymagane dokumenty – dowód osobisty, dokument poświadczający dane adresowe oraz w zależności od wybranego rodzaju pożyczki dokument potwierdzający dochody,
 • obywatelstwo – Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Polski,
 • czy Provident sprawdza BIK/ KRD/ ERIF/ BIG
  Firma weryfikuje dane osób ubiegających się o pożyczkę w bazach danych BIG, BIK, KRD oraz ERIF.
 • sposób weryfikacji klienta Provident – potwierdzenie tożsamości klienta odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł.

Jak otrzymać pożyczkę Provident?

Jeśli interesuje Cię wnioskowanie o pożyczkę przez internet, to postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

 1. Wybierz interesującą Cię kwotę i okres spłaty.
  Zdecyduj się również na konkretną pożyczkę oraz sposób spłaty i otrzymania.
 2. Wypełnij wniosek online.
  Uzupełnij swoje dane osobowe oraz sprawdź i zaakceptuj swoje dane.
 3. Potwierdź swoje dane.
  Wykonaj przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł.
 4. Wnioskowaną kwotę otrzymasz przelewem na swoje konto.
  Wybierając tradycyjną metodę wnioskowania o pożyczkę, zadzwoń na infolinię Providenta i umów się na rozmowę z Doradcą Klienta.

Provident – koszt przedłużenia spłaty

Jeżeli korzystasz z obsługi domowej, czyli spłaty pożyczki w gotówce, to koniecznie skontaktuj się ze swoim doradcą klienta. Przedstawi Ci on propozycję spłaty i razem ustalicie plan rozwiązania problemu z uregulowaniem zaległości.

Ubiegając się o przesunięcie terminu spłaty, musisz spełnić kilka warunków firmy:

 • spłać min. trzy raty pożyczki,
 • mieć zaległości nieprzekraczające 150 proc. wartości raty,
 • nie wnioskować o przesunięcie dwa miesiące z rzędu,
 • mieć umowę zawartą na min. sześć miesięcy,
 • wnioskować o przedłużenie terminu spłaty min. trzy dni przed planowanym dniem spłaty.

Maksymalnie możesz przesunąć termin spłaty cztery razy: raz dla pożyczki od 6 do 11 miesięcy, dwa razy przy pożyczce od 12 do 17 miesięcy, trzy razy przy pożyczce od 18 do 23 miesięcy oraz cztery razy przy pożyczce od 24 do 36 miesięcy.

Provident – opinie o pożyczce

Pożyczka Provident to jeden z najbardziej znanych produktów w kraju. Będąc klientem, masz do wyboru wiele opcji finansowania na różną długość okresu spłaty oraz różną wysokość. Firma umożliwia przedłużenie terminu spłaty oraz wzięcie kilku pożyczek jednocześnie. Korzystałeś już z oferty Providenta? Jakie są Twoje wrażenia?

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • Wysokie kwoty i długi okres spłaty pożyczki
 • Możliwość wcześniejszej spłaty i przedłużenia terminu spłaty
 • Wiele ofert pożyczek
 • Możliwość wzięcia kilku pożyczek jednocześnie

Wady:

 • Wysokie koszty pożyczek

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Aga

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!