Bliskie Konto Pocztowe Banku Pocztowego

Opinia ekspertów
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu
ocena produktu

Szukasz konta osobistego, które będziesz mógł obsługiwać nie tylko przez internet, lecz także osobiście w jednym z oddziałów? Bliskie Konto Pocztowe to propozycja dla wszystkich, którzy nie lubią przepłacać i chcą mieć placówkę w zasięgu ręki. Rachunek obsługuje Bank Pocztowy, co oznacza, że masz dostęp do kilku tysięcy oddziałów w całej Polsce! Sprawdź szczegóły tego konta osobistego.

Transakcje bankowe, które możesz zrealizować podczas nadawania przesyłki na poczcie? Finansami znajdującymi się na Bliskim Koncie Pocztowym możesz zarządzać w każdej z kilku tysięcy placówek Poczty Polskiej w dowolnym miejscu w Polsce. Przyjrzyjmy się szczegółom rachunku.

Bliskie Konto Pocztowe będzie dla Ciebie idealne, jeśli:

– aktywnie korzystasz z karty do konta,
– zależy Ci na dużej liczbie oddziałów banku,
– nie chcesz płacić za przewalutowanie transakcji zagranicznych,
– nie zależy Ci na aplikacji mobilnej.

Kto i gdzie może otworzyć konto?

Rachunek możesz otworzyć, jeśli masz ważny dowód osobisty lub paszport zagraniczny, jeśli nie masz polskiego obywatelstwa. O konto możesz również wnioskować ze współwłaścicielem, czyli pełnoletnią osobą. Jeśli chcesz mieć rachunek wspólnie ze swoim dzieckiem, to również jest to możliwe. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez niego 13 lat.

Ile wynoszą opłaty za Bliskie Konto Pocztowe?

Oprocentowanie i stałe opłaty za konto

 • 0 zł – otwarcie rachunku,
 • 0 zł/5 zł – prowadzenie rachunku,
  Nic nie zapłacisz, jeśli dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą do konta na kwotę min. 300 zł miesięcznie.
 • Bliskie Konto Pocztowe nie jest oprocentowane.

Opłaty za kartę do konta

 • 0 zł – wydanie karty Visa lub MasterCard do rachunku,
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę,
 • 0 zł – wpłata gotówki w oddziale banku i wpłatomacie,
 • 0 zł – wypłata gotówki w oddziale banku lub w placówkach Poczty Polskiej,
 • 5 zł/7 zł – dostarczenie gotówki do domu dla osoby powyżej/ poniżej 65 roku życia,
 • 0 zł/2 zł – wypłata gotówki w bankomatach PlanetCash/ w pozostałych bankomatach w Polsce,
 • 1%, min. 5 zł – wypłata gotówki w bankomatach za granicą,
 • 5 zł – miesięczny abonament za bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie – usługa dla chętnych,
 • 0 zł – cashback,
 • 1 zł – sprawdzenie salda w bankomacie.

Opłaty za przelewy

 • 0 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny online,
 • 1,50 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny za pośrednictwem bankowości telefonicznej,
 • 2,5 zł – przelew wewnętrzny i zewnętrzny w placówce banku lub Poczty Polskiej,
 • 0 zł/7 zł – przelew do Urzędu Skarbowego online/ w oddziale banku lub placówce pocztowej,
 • 5 zł – przelew natychmiastowy online,
 • 0 zł – przewalutowanie transakcji w walutach obcych,
 • 20 zł – przelew SORBNET,
 • 0 zł/2,50 zł – zlecenia stałe realizowane online/ w placówce banku lub Poczty Polskiej,
 • 0 zł/2,50 zł – polecenia zapłaty realizowane online/ w placówce banku lub Poczty Polskiej.

Dodatkowe usługi w ramach Bliskie Konto Pocztowe

 • Same Korzyści

Bank przygotował dwa programy premiowe, w których łącznie możesz zyskać nawet 50 zł miesięcznie. Przystępując do programu Same Korzyści, na Twoje konto wróci 5% za płatności dokonane w wybranej kategorii: zdrowie (apteki), sport i rekreacja (sklepy sportowe, rowerowe, serwis rowerowy, pływalnie, baseny, parki wodne, parki rozrywki, atrakcje turystyczne, obiekty i kluby sportowe, fitness, obozy rekreacyjne i sportowe, stoki narciarskie, szkoły tańca), kultura (kina, opery, filharmonie, muzea, teatry). Łącznie możesz otrzymać 20 zł zwrotu miesięcznie.
Warunkiem jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto o łącznej kwocie min. 1 000 zł oraz dokonanie płatności kartą do konta na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. Dodatkowo musisz wyrazić zgody marketingowe i zaktualizować swój numer telefonu i adres e-mail.

 • Pocztowe korzyści

Za zakupy w oddziałach Poczty Polskiej, u kuriera Poczty Polskiej oraz na stronie envelo.pl na Twoim koncie pojawi się zwrot w wysokości 5% wartości płatności. Wystarczy, że zdecydujesz się na opłacanie kartą rachunków na poczcie, zamawianie przesyłek z opcją za pobraniem czy skorzystasz z usług pocztowych na stronie envelo.pl. Łącznie możesz otrzymać 30 zł za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunki promocji. Warunkiem jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto o łącznej kwocie min. 1 000 zł oraz dokonanie płatności kartą do konta na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. Dodatkowo musisz wyrazić zgody marketingowe i zaktualizować swój numer telefonu i adres e-mail.

 • Ubezpiecz dom z kartą i zostań bezpiecznym Turystą

W zamian za korzystanie z karty debetowej bank podaruje Ci rabaty na ubezpieczenia oferowane przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Zyskasz 10% zniżki na polisę mienia Bezpieczny Dom oraz 10% zniżki na polisę Bezpieczny Turysta. By otrzymać zniżki, musisz założyć konto osobiste do 31 grudnia 2018 roku oraz w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku dokonać min. 1 transakcję kartą debetową do konta. Dodatkowo musisz wyrazić zgody marketingowe oraz zaktualizować swój numer telefonu i adres e-mail.

 • Powiadamianie SMS Serwis SMS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia dotyczące transakcji realizowanych na Twoim koncie osobistym, to możesz skorzystać z Serwisu SMS. Otrzymasz powiadomienia o wpływach na konto, przelewach wychodzących, wypłatach środków, płatnościach kartą. Możesz dopasować funkcjonalność powiadomień do indywidualnych potrzeb, np. ustalić od jakiej kwoty transakcji chcesz otrzymywać SMS. Koszt pakietu to 2,49 zł za 15 SMS-ów lub 4,99 zł za 40 SMS-ów miesięcznie.

 • Pocztowy24

Bank Pocztowy nie ma swojej aplikacji mobilnej, ale możesz korzystać na co dzień z bankowości internetowej Pocztowy24. Wygenerowanie i dostarczenie hasła będzie Cię kosztowało 7 zł – jest to opłata jednorazowa.

 • Pieniądze z dostawą do domu

Jeśli potrzebujesz gotówki, ale nie masz ochoty wychodzić z domu i szukać bankomatu lub poczty, to możesz zamówić usługę dostarczenia środków do Twojego domu. Gotówkę do mieszkania przyniesie Ci listonosz. Możesz zlecić wypłatę jednorazowo lub cyklicznie. Za każdą transakcję zapłacisz 5 zł, jeśli masz powyżej 65 lat, lub 7 zł, jeśli jesteś młodszy.

Bank Pocztowy przygotował specjalną ofertę konta osobistego dla beneficjentów programu Rodzina 500 Plus. Pocztowe Konto 500+ nic nie kosztuje, a dodatkowo środki na nim są oprocentowane 3% w skali roku – do kwoty 10 000 zł. Warunkiem jest wpływ w danym miesiącu kwoty minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus oraz wpisania w tytule przelewu „R.500+”. Pozostałe środki i saldo powyżej 10 000 zł są oprocentowane 0,4% w skali roku.

Jak założyć Bliskie Konto Pocztowe? – instrukcja krok po kroku

Wnioskowanie o konto zajmie Ci kilka minut. Wystarczy, że masz dostęp do internetu i ważny dowód osobisty.

 1. Wypełnij wniosek online.
  Uzupełnij swoje dane osobowe.
 2. Przygotuj skan dowodu osobistego.
 3. Wybierz sposób podpisania umowy:
  przelew weryfikacyjny – dzięki niemu, umowę podpiszesz w kilkanaście minut,
  kurier – umowę podpiszesz w ciągu kilku dni roboczych, po dostarczeniu jej przez kuriera,
  placówka – umowę podpiszesz w dowolnie wybranej placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej.Konto możesz otworzyć online, przez telefon, dzwoniąc na numer 801 100 500 lub (52) 34 99 499, w placówce banku lub Poczty Polskiej lub podczas wizyty listonosza. To ciekawa opcja, niedostępna w żadnym innym banku.

Opinie o Bliskim Koncie Pocztowym

Bliskie Konto Pocztowe to rachunek idealny dla osób w starszym wieku – wszystkie czynności bankowe można wykonać na poczcie, za pośrednictwem listonosza lub telefonicznie. Bank oferuje korzystne zwroty za płatności kartą do konta. Opłaty za konto również prezentują się bardzo korzystnie! Osoby młodsze na pewno chętniej będą korzystać z bankowości internetowej banku. Minusem jest brak aplikacji mobilnej.

Jak oceniasz ten produkt?

Zalety:

 • 0 zł opłaty za kartę płatniczą
 • Możliwość otrzymania wypłacanych środków prosto do domu
 • Ciekawe programy korzyści

Wady:

 • Brak aplikacji mobilnej

Przydatne dokumenty:

Aktualne promocje wyselekcjonowane przez naszych ekspertów

Pokaż promocje dla:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *