Jak zamknąć konto w banku Citi Handlowym?

Bank nie wymaga od Ciebie podania przyczyny rezygnacji z rachunku. Możesz więc w dowolnym momencie zamknąć swoje konto osobiste i przenieść się do innego banku. Bank Citi Handlowy daje możliwość złożenia wypowiedzenia o konto aż na cztery sposoby. Nie musisz nawet wychodzić z domu, by zrezygnować z rachunku!
Zamykanie konta w Citi Handlowym
Możesz zamknąć rachunek osobisty w Citi Handlowym na cztery sposoby: – osobiście, odwiedzając oddział banku, – listownie, wysyłając wypowiedzenie, – telefonicznie, dzwoniąc przez CitiPhone, – online, logując się do bankowości internetowej. |
Likwidacja karty do konta w Citi Handlowym
Dobra wiadomość jest taka, że bank nie wymaga przeprowadzenia dodatkowej procedury związanej z likwidacją karty do konta. Jeśli planujesz zamknąć konto osobiste, to nie musisz osobno zastrzegać karty debetowej – wypowiedzenie umowy o konto jest równoznaczne z rezygnacją z karty do niego. Możesz zrezygnować z samej karty debetowej, a nadal korzystać z rachunku. W tej sytuacji wystarczy kontakt telefoniczny z infolinią CitiPhone (+ 48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84).
Zamknięcie konta w placówce Citi Handlowy
Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod bankowania, to możesz się udać do placówki osobiście. Listę oddziałów banku Citi Handlowego znajdziesz tutaj: oddziały Citi Handlowego.
Po przyjściu do placówki postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.
- Weź ze sobą ważny dowód osobisty.
- Rozpocznij rozmowę z doradcą.
- Złóż wypowiedzenie umowy o konto i kartę do konta.
Zamknięcie konta Citi Handlowy – listownie
Możesz również wysłać wypowiedzenie drogą listowną.
- Napisz wypowiedzenie o konto i kartę do konta.
Pamiętaj o umieszczeniu swoich danych osobowych, adresu, numeru PESEL, numeru telefonu oraz numeru konta. - Podpisz pismo identycznym wzorem podpisu, jaki złożyłeś w banku.
- Wyślij wypowiedzenie na adres banku:
Bank Handlowy w Warszawie SA
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa
Zamknięcie konta w bankowości internetowej Citi Handlowy
Jeśli masz dostęp do internetu, to opcja likwidacji konta przez system bankowości online będzie najszybsza.
- Zaloguj się do Citibank Online.
- Przejdź do zakładki Kontakt z bankiem.
- Kliknij pole Zapytaj/ Złóż zlecenie → Rachunki osobiste.
- Napisz krótką wiadomość, informującą o Twojej decyzji, np. Z dniem xx.xx.xx wypowiadam umowę o konto osobiste nr xxx oraz kartę debetową do konta.
Zamknięcie konta przez infolinię Citi Handlowy
Ostatnim sposobem jest telefon na infolinię banku.
- Zadzwoń na infolinię CitiPhone na numer +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84.
- Złóż wypowiedzenie umowy o konto i kartę.
- Poczekaj na przyjęcie dyspozycji przez konsultanta.
Likwidacja konta Citi Handlowego – o czym warto pamiętać?
Pamiętaj, że okres wypowiedzenia umowy konta osobistego wynosi 30 dni. Przez ten czas bank nadal będzie pobierał opłatę za prowadzenie rachunku i obsługę karty. Zostaw więc na swoim koncie środki, by bank mógł je pobrać. Jeśli pieniędzy będzie zbyt mało, to bank nie zamknie konta – powstanie debet, a Twoje zadłużenie będzie rosło z każdym dniem. Lepiej, jeśli zostawisz więcej, wówczas bank przeleje pozostałe środki na wskazany w wypowiedzeniu numer konta.
Czy zamknięcie konta w Citi Handlowym kosztuje?
Zamknięcie konta w Citi Handlowym jest darmowe. Pamiętaj jednak, by zostawić odpowiednie środki na obsługę rachunku w kolejnym okresie rozliczeniowym. Po 30 dniach sprawdź również, czy na konto podane w wypowiedzeniu wpłynęły środki, które zostały na zamykanym rachunku.
Właśnie zamykam konto w citi i procedura jest taka jak opisałeś :-). Jedyny problem jest z przelewem nadwyżki. Bank odpisał, że nie ma takiej możliwości i muszę wyzerować konto sam. Nie wiem też jak bank interpretuje termin wypowiedzenia, ty piszesz o 30 dniach, a bank o 1 miesiącu i nie wiem czy od daty złożenia wypowiedzenia, czy od daty jego przyjęcia (różnica 3 dni).
Cześć Robert 🙂
Jeśli chodzi o termin wypowiedzenia, to z moich informacji wynika, że jest to 30 dni od daty przyjęcia wypowiedzenia przez bank.
Jeśli zaś chodzi o nadwyżkę – w takiej sytuacji samodzielnie przelej środki na swoje drugie konto, ALE pamiętaj, żeby zostawić kilka/ kilkanaście złotych na pokrycie ewentualnych opłat związanych z kartą i kontem. Jeśli pokrywasz jakiekolwiek miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku, to zostaną one naliczone również podczas okresu wypowiedzenia. Jeśli na koncie nie będzie stosownej kwoty, to zrobi Ci się debet, a wtedy bank nie zamknie zadłużonego konta.
Pozdrowienia!
Adriana