Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy
Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy

Jak zamknąć konto w Idea Banku?

Jesteś posiadaczem rachunku w Idea Banku? Postanowiłeś przejść do innego banku i chcesz zamknąć swoje konto? Sprawdź, jakie sposoby umożliwia ten bank, która metoda będzie najszybsza i jak skutecznie zamknąć konto w Idea Banku.
Jak zamknąć konto w Idea Banku?

Nie musisz przedstawiać powodów i tłumaczyć się w banku ze swojej decyzji. Konto osobiste możesz zamknąć w dowolnym momencie na jeden ze sposobów oferowanych przez daną instytucję. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak zamknąć rachunek w Idea Banku.

Zamykanie konta w Idea Banku

Możesz zamknąć rachunek osobisty w Idea Banku na dwa sposoby:

 • osobiście, odwiedzając oddział banku,
 • listownie, wysyłając wypowiedzenie za pośrednictwem poczty.

Likwidacja karty do konta w Idea Banku

Z karty do konta możesz zrezygnować szybko i bezboleśnie. Do wyboru są dwie opcje – każda z nich nie wymaga wychodzenia z domu i zajmie dosłownie kilka minut.

Kartę możesz zamknąć telefonicznie, dzwoniąc na infolinię banku pod numer 22 101 10 10 lub 801 999 111. Infolinia czynna jest siedem dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 20.00. Druga możliwość to zamknięcie karty w bankowości internetowej. Zaloguj się na swoje konto i wybierz zakładkę Karty.

Uwaga! Jeśli decydujesz się na zamknięcie konta wraz z kartą, to nie musisz tego robić oddzielnie – karta zostanie zlikwidowana w momencie zamknięcie rachunku.

Zamknięcie konta w placówce Idea Banku

Idea Bank nie umożliwia zamykania rachunku online, co niektórym może przysporzyć kłopotu. W celu likwidacji konta należy się wybrać do oddziału.

 1. Znajdź najbliższy oddział Idea Banku w Twojej okolicy.
  Pełną listę znajdziesz tu: oddziały Idea Banku.
 2. Weź ze sobą ważny dowód osobisty.
 3. Złóż wypowiedzenie umowy o konto i kartę debetową do konta.

Zamknięcie konta w Idea Banku – listownie

Jeśli jednak nie masz ochoty na spotkanie z doradcą w banku, to możesz wysłać wypowiedzenie konta listownie.

 1. Napisz wypowiedzenie o konto i kartę do konta.
  Pamiętaj o umieszczeniu swoich danych osobowych, adresu, numeru PESEL, numeru telefonu oraz numeru konta.
 2. Podpisz pismo identycznym wzorem podpisu, jaki złożyłeś w banku.
  Uwaga! Jeśli zakładałeś konto online, to konsultant zadzwoni do Ciebie w celu potwierdzenia dyspozycji – nie odrzucaj więc połączeń od nieznanych numerów.
 3. Wyślij wypowiedzenie na adres banku:Idea Bank SA
  ul. Przyokopowa 33
  01-208 Warszawa

Likwidacja konta w Idea Banku – o czym warto pamiętać?

Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i jest liczony od dnia, w którym pismo wpłynęło do banku. Jeśli więc zależy Ci na szybkiej likwidacji, to wyślij pismo odpowiednim listem – priorytetowym poleconym. Jeśli masz na koncie środki, nie zapomnij w wypowiedzeniu podać również numer konta, na który bank ma przelać Twoje pieniądze. Za przelew środków na inne konto nic nie zapłacisz.

Uwaga! Idea Bank, jako jeden z niewielu banków działających na polskim rynku, wysyła klientom potwierdzenie likwidacji konta, za które nie musisz dodatkowo płacić!

Czy zamknięcie konta w Idea Banku kosztuje?

Likwidacja rachunku w Idea Banku jest darmowa. Pamiętaj jednak o tym, żeby zostawić na nim drobne środki na pokrycie ewentualnych opłat związanych z obsługą konta. Okres wypowiedzenia to prawie miesiąc, a w tym czasie bank może pobrać kwotę np. za prowadzenie konta czy użytkowanie karty debetowej (o ile do tej pory Cię to kosztowało). Jeśli na Twoim koncie pojawiłoby się saldo ujemne, to bank takiego rachunku nie zamknie. Zostaw więc kilka lub kilkanaście złotych, by nie mieć nieprzyjemności w przyszłości.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *