Okiem eksperta na finanse osobiste
Okiem eksperta na finanse osobiste

Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Znudził Ci się Twój obecny rachunek bankowy? Potrzebujesz zmienić swój dotychczasowy bank? Jeśli nie chcesz już należeć do grona klientów ING Banku Śląskiego, to podpowiem Ci, jak skutecznie zamknąć konto w tym banku. Sprawdź szczegóły.
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Podwyżki, znalezienie lepszej oferty u konkurencji czy po prostu chęć zmiany banku – powodów do zamknięcia rachunku bankowego może być wiele. Sprawdź, jak skutecznie zamknąć konto w ING Banku Śląskim.

Zamykanie konta w ING Banku Śląskim

By zamknąć rachunek osobisty w ING Banku Śląskim, musisz się wybrać osobiście do oddziału banku. Niestety, bank nie umożliwia innej opcji likwidacji konta. Na szczęście na terenie naszego kraju znajduje się ponad 350 placówek tego banku.
  1. Znajdź najbliższy oddział ING Banku Śląskiego: lista wszystkich oddziałów ING Banku Śląskiego.
  2. Udaj się na rozmowę z doradcą.
  3. Wypełnij dyspozycję zamknięcia rachunku bankowego.

Uwaga! W ING Banku Śląskim nie ma okresu wypowiedzenia, co oznacza, że Twoje konto zostanie zamknięte natychmiast.

Likwidacja karty do konta

Jeśli chcesz zrezygnować z konta osobistego, musisz również zastrzec swoją kartę debetową do konta. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • dzwoniąc na infolinię pod numer (32) 357 00 12,
  • logując się do bankowości online ING BankOnLine.

Po zalogowaniu się do bankowości internetowej kliknij w zakładkę Karty → Zastrzeżenie karty i wybierz kartę, z której chcesz zrezygnować.

Uwaga! Jeśli za Twoją kartę były pobierane opłaty za prowadzenie lub użytkowanie, to mogą one zostać pobrane za zamknięcie w danym cyklu rozliczeniowym (chyba że spełniłeś warunki umożliwiające zwolnienie z opłat).

Likwidacja konta w ING Banku Śląskim – o czym warto pamiętać?

Jeśli chcesz się rozstać z ING Bankiem Śląskim na zawsze, to poproś doradcę o rezygnację z przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych. Unikniesz w ten sposób telefonów od doradców z ofertami pożyczek, kont czy produktów oszczędnościowych.

Czy zamknięcie konta w ING Banku Śląskim kosztuje?

Zamknięcie konta jest bezpłatne, jednak przed jego likwidacją należy pamiętać o wypłaceniu z niego środków. Najlepiej, jeśli przelejesz je sobie na inny rachunek – unikniesz wówczas opłat. Wypłata środków w oddziale banku wynosi przykładowo dla Konta z Lwem Direct aż 9 zł. Przelew możesz zrobić za free.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *