Okiem eksperta na finanse osobiste
Okiem eksperta na finanse osobiste

Jak zarobić bez wychodzenia z domu? – 15 sposobów na dodatkowe pieniądze

Dla wielu osób codzienna praca nie jest wystarczającym źródłem dochodu i choć pieniądze nie są najważniejsze, to zdecydowanie pomagają w realizacji planów. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem, warto znaleźć sposób na dodatkowy zarobek. Poniżej prezentujemy 15 pomysłów na zarabianie bez wychodzenia z domu.
Jak zarobić bez wychodzenia z domu? – 15 sposobów na dodatkowe pieniądze

Jak zarabiać przez internet bez dodatkowych kwalifikacji?

W internecie każdy może znaleźć coś dla siebie. Nawet jeśli posiadane kwalifikacje zawodowe w niewielkim stopniu mogą być wykorzystane do pracy online, to i tak zarabianie w sieci jest możliwe.

Wyprzedaż szafy

Dobrym pomysłem na start jest rozejrzenie się i sprawdzenie, czy na pewno potrzebne są te wszystkie rzeczy, które zalegają na Twoich półkach. Może są jakieś ubrania, których już nie nosisz, lub też stare zabawki, którymi nikt się nie bawi. Warto wystawić te produkty na portalach ogłoszeniowych, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Wypełnianie ankiet

Innym sposobem na zarabianie przez internet jest wypełnianie ankiet. Platformy, takie jak clixsense czy też polski odpowiednik opinie.pl, są doskonałym początkiem na rozpoczęcie swojej przygody z ankietami. Wystarczy tylko się zarejestrować i odpowiadać na interesujące Cie zagadnienia dotyczące poszczególnych aspektów życia (np. spożywania pokarmów, posiadania samochodu, kontaktu z medycyną i farmaceutykami). Istnieją osoby, które zarabiają w ten sposób nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Surfbar

Jest to idealny sposób na zarabienie przez internet, jeśli wolisz zachować prywatność. Programy typu Surfbar opierają się na klikaniu w wyświetlane reklamy. Należy podkreślić, że chcąc tutaj zarobić większą kwotę (np. kilkudziesięciu złotych), musisz poświęcić sporo czasu.

Tester gier lub aplikacji

Jeżeli lubisz spędzać wolne chwile, grając w gry, przekuj hobby w zarobek. Udzielaj się na forach internetowych, blogach czy stronach branżowych, które mają związek z grami – tam, firmy poszukują potencjalnych kandydatów do pracy testera. Jest to idealne rozwiązanie na zarabianie przez internet dla amatorów wirtualnego świata.

pad do konsoli

Wykorzystaj oszczędności!

Inwestycje online

Posiadając pewne oszczędności, jak i trochę odwagi możesz spróbować swoich sił w inwestycjach online. Co ciekawe nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę i stawać się akcjonariuszem największych korporacji. Istnieją specjalne platformy do inwestycji np. w pożyczki, gdzie możesz uzyskać zwrot nawet w wysokości 15% inwestowanej kwoty.

Produkty bankowe

Jeśli nie przekonują Cię takie oferty i uważasz, że są zbyt ryzykownym sposobem na zarobek przez internet, zawsze możesz skorzystać z typowego konta oszczędnościowego, lub też umieszczenia swoich oszczędności na lokacie bankowej (długoterminowe są bardziej opłacalne).

Promocje bankowe

Jednakże, jeżeli jeszcze nie masz odpowiednich pieniędzy do inwestycji, a jesteś otwarty na nowe doświadczenia, istnieje możliwość zarabiania za pomocą promocji bankowych. Niektóre instytucje oferują nawet po kilkaset złotych za otworzenie konta w ich placówce.

Dziel się wiedzą bez wychodzenia z domu

Korepetycje

Doskonałym sposobem na wykorzystanie wiedzy i zdobycie dodatkowych pieniędzy jest udzielanie korepetycji. Oczywiście pojawia się mały problem, gdyż korepetycje wiążą się z uczęszczaniem do domu danego podopiecznego.

Jednakże internet daje nam gotowe rozwiązanie, w postaci korepetycji online. Dlaczego by nie skorzystać z usług takich programów jak – Skype, czy Whatsapp – i prowadzić lekcje nawet z osobami odległymi o setki kilometrów.

Tłumaczenie online

Korepetycje to niejedyny sposób na zarabianie przez internet z wykorzystaniem wiedzy. Znając języki obce można bez problemu wykonywać tłumaczenia online.

Copywriting

Posiadając wiedzę gramatyczną z zakresu naszego ojczystego języka (lub też języków obcych), można spróbować swoich sił jako copywriter.

W obu przypadkach – i tłumaczeń online, i copywritingu – istnieją platformy zrzeszające osoby szukające pracy i pomagające im znaleźć pierwsze zlecenia.

Freelancer

Oczywiście każda inna wiedza może również być wykorzystana jako źródło zarobku. Mowa tutaj o byciu freelancerem, czyli osobą, która pracuje sama dla siebie. Innymi słowy, jeśli jesteś grafikiem, znasz się na SEO i pozycjonowaniu, potrafisz projektować czy też zarządzać projektami to ta praca jest dla Ciebie.

Nie wiążą Cię w niej żadne konkretne godziny, więc możesz pracować bez potrzeby rezygnowania z obecnego zatrudnienia, a dodatkowo im jesteś lepszy, tym na wyższe zarobki możesz liczyć (nie bez powodu większość freelancerów utrzymuje się tylko z takich zleceń).

Warto tutaj wspomnieć także o informatykach czy też osobach, które tworzą aplikacje. Mając takie umiejętności, warto zastanowić się nad możliwością zarobków przez internet, ponieważ jest to nie tylko opłacalne, ale także bardzo ciekawe.

ososba pracująca przy komputerze

Aby zarabiać przez internet, korzystaj z mediów społecznościowych

Prowadzenie bloga lub strony internetowej

Kto nie marzy choćby o kilku chwilach sławy? Jest to możliwe dzięki narzędziom, jakie udostępnia internet. Stwórz własną stronę internetową lub bloga, a popularność Twoich treści będzie automatycznie zwiększała uzyskiwane zarobki.

Kanał Youtube

O ile prowadzenie własnego kanału już na wstępie generuje koszty, wynikające np. z zakupu dobrego sprzętu do nagrywania, jak i oprogramowania do montażu filmów, to ilość wyświetleń i subskrybentów, będzie przelicznikiem Twoich osiągnięć i sam YouTube wypłaci należne pieniądze.

AdSense

W przypadku własnej strony trzeba się bardziej postarać. Jedną z możliwości zarobku w sieci jest sprzedaż powierzchni reklamowej lub też zapisanie się do programu takiego jak Google AdSense. Ostatecznie mając dobry pomysł, można naprawdę zarobić znaczną ilość pieniędzy.

Sklep internetowy

Rozwiązaniem może być też prowadzenie własnego sklepu internetowego. Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy tylko od naszej pomysłowości. Dzięki dostępnym rozwiązaniom e-commerce bardzo łatwo jest zbudować sklep od strony informatycznej.

Co roku pojawiają się coraz to lepsze pomysły i możliwości zarabianie przez internet. Na rynku istnieją też specjalne aplikacje do zarabiania pobierane na telefon. Tutaj jednak należy zachować ostrożność, gdyż szereg z nich będzie starało się pozyskać nasze prywatne dane, niszcząc nawet przy tym urządzenie.

Powyższe 15 sposobów jest pewną wskazówką do tego, jak zarabiać w domu. Pomysły te można ze sobą mieszać, tak aby uzyskać jeszcze bardziej wydajny efekt. Ostatecznie jednak – wszytko zależy od Twojego pomysłu i zaangażowania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *