Banki
Banki

Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Skończyły się promocje? Pojawiły się dodatkowe opłaty? A może po prostu znalazłeś dla siebie lepsze konto? – powodów zamknięcia konta można by wymienić jeszcze wiele, nie to jest jednak istotne. Najważniejsze jest to, byś zrobił to szybko i bezboleśnie. Dziś podpowiadam, jak zamknąć konto w Banku Pekao SA.
Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Jak na bank z żubrem w logo przystało konto można zamknąć w tradycyjny sposób, tzn. pisemnie w oddziale banku lub wysłać pocztą. Co na pewno w dobie cyfryzacji banków i administracji banków może zmartwić wielu klientów.

Zamknięcie konta w Pekao SA w oddziale banku

By zamknąć rachunek osobisty w Banku Pekao SA, wybierz jeden z dwóch sposobów:
– osobiście odwiedź dowolną placówkę Banku Pekao SA,
– wyślij do banku wypowiedzenie listowne.

Dla osób, które wolą kontakt z żywym człowiek i mają czas, by udać się do banku, dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w oddziale banku. Wypowiedzenie umowy o konto zajmie chwilę, trzeba tylko wypełnić udostępniony przez bank wniosek i przekazać go w okienku. Zabiegani lub stroniący od wizyt w bankach mogą wysłać wniosek pocztą, najlepiej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Zamknięcie karty do konta w Pekao SA

Niestety, z tym jest pod górkę. Co prawda można kartę zastrzec na infolinii banku, jednak nie jest to równoznaczne z jej zamknięciem. Po zastrzeżeniu bank nadal będzie pobierał opłatę. Kartę trzeba po prostu razem z wypowiedzeniem złożyć w banku lub wysłać listownie.

 1. Zamknięcie karty w oddziale banku:
  – odwiedź dowolną placówkę banku i złóż kartę razem z wnioskiem o wypowiedzenie konta.
 2. Zamknięcie karty listownie:
  – wyślij kartę razem z listownym wypowiedzeniem.

Zamykanie konta w Banku Pekao SA krok po kroku

 1. Wypełnij wniosek o wypowiedzenie konta i karty.
 2. Udaj się na pocztę, by wysłać wniosek (najlepiej listem poleconym), lub do oddziału banku Pekao SA i złóż go w bankowym okienku.
  Możesz iść do każdej placówki w Polsce, jednak najszybciej załatwisz sprawę w placówce, w której otwierałeś konto. Dlaczego? Pracownik banku przyjmujący twoje wypowiedzenie musi zweryfikować, czy podpis na składanym piśmie jest taki sam jak w umowie o otwarcie konta, jeśli nie ma go na miejscu, to proces weryfikacji się wydłuża.

Z chwilą wpłynięcia wniosku przestanie działać usługa Pekao24 i zacznie się okres wypowiedzenia. Trwa on do 30 dni, po tym czasie przestanie także działać twoje konto.

Z racji tego, że okres wypowiedzenia trwa aż 30 dni, musisz na koncie zostawić środki na obsługę karty i konta, bo bank naliczy jeszcze z tego tytułu po raz ostatni opłatę. Jeśli pieniędzy będzie zbyt mało, to bank nie zamknie konta. Co więcej, będzie naliczał odsetki od zadłużenia. A co jeśli na koncie zostaną fundusze? We wniosku możesz wskazać nowy numer konta, na który należy przelać pozostałą gotówkę. Niestety jest to usługa płatna (od 4,99 do 9,99 zł).

O tym pamiętaj, zamykając konto:

 1. Zostaw pieniądze na uregulowanie opłaty za obsługę konta i utrzymanie karty.
 2. Pamiętaj, by przy wypowiedzeniu umowy o konto zlikwidować również kartę płatniczą.
 3. Lokaty założone przez bankowość internetową Pekao24 zostaną zerwane z chwilą likwidacji rachunku. Te zakładane w placówce – zostaną.

Na szczęście, jeśli jesteś właścicielem konta w Pekao SA dłużej niż trzy miesiące, to usługa zamknięcia konta będzie dla Ciebie bezpłatna, jeśli jednak chcesz zamknąć dopiero co otworzone konta, to bank pobierze od ciebie aż 35 zł.

Wniosek: warto z zamknięciem konta zaczekać do upłynięcia 90 dni od założenia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *