Płatne ankiety – ile można zarobić na ich wypełnianiu?

Szukasz dodatkowego źródła dochodu i zastanawiasz się nad wypełnianiem ankiet online? Wydaje się, że to łatwa i nie obciążająca praca, jednak musisz liczyć się z tym, że możesz poświęcić na nią dość sporo czasu a zarobek może być dla Ciebie niezbyt satysfakcjonujący. Ile można zarobić na wypełnianiu płatnych ankiet online i które serwisy są rzetelne i oferują najlepiej płatne ankiety? Sprawdziłam to dla Ciebie.
Płatne ankiety – ile można zarobić na ich wypełnianiu?

Planujesz zacząć zarabiać na wypełnianiu ankiet za pieniądze? Wydaje Ci się, że to prosta i niewymagająca praca? Zastanawiasz się, ile możesz zarobić wypełniając ankiety? Sprawdziłam to. Zarejestrowałam się na kilku największych portalach umożliwiających tego typu zarobek i uzupełniałam ankiety. Gdzie najlepiej zacząć taką pracę i które firmy są warte zaufania? Poniżej znajdziesz poradnik na ten temat.

Płatne ankiety – na czym to polega

Praca ta polega na wypełnianiu płatnych ankiet o różnej tematyce. Nie musisz mieć do tego specjalnych umiejętności, wykształcenia i certyfikatów, wystarczy komputer z dostępem do internetu i trochę wolnego czasu. Ankiety mogą być dobierane według Twoich doświadczeń związanych z finansami, domem, rozrywką czy zakupami. Dlatego warto dokładnie wypełnić pole dotyczące zainteresowań i preferencji – chociaż nie ukrywam, że czasami zajmuje to dość sporo czasu i może być nużące.

Zazwyczaj ankiety są przeznaczone dla osób 26+, które mają już stały dochód i zarządzają budżetem – takie osoby dostają najwięcej ankiet. Jednak nie oznacza to, że nie ma tu zarobku dla młodszych konsumentów – nic bardziej mylnego, są i takie ankiety, tylko pojawiają się może nieco rzadziej.

Zarabianie na ankietach – jak zacząć

Aby zacząć zarabiać na ankietach, musisz zarejestrować się w serwisach oferujących tego typu zarobek i wypełniać, jak najwięcej badań. Niestety, czasami ciężko zakwalifikować się do danej ankiety, a dodatkowo nie pojawiają się one zbyt często. Dlatego dobra rada, chcesz zarabiać na ankietach – koniecznie zarejestruj się na większej liczbie portali oferujących taki zarobek. Może się okazać, że dość długo będziesz czekać na jakąkolwiek ankietę, a konto w kilku takich portalach znacznie zwiększy Twoje szanse. Koniecznie sprawdzaj e-maila i swoje konta na tych portalach, czy nie pojawiło się nowe badanie, w którym możesz wziąć udział. Takie serwisy są dość popularne, dlatego szybko zapełniają się grupy respondentów potrzebnych do danej ankiety. Tu działa zasada – kto pierwszy ten lepszy. 

Wypełnianie ankiet – który serwis wybrać

Na rynku funkcjonuje wiele serwisów z płatnymi ankietami. Jednak jak to w biznesie bywa – nie wszystkie są uczciwe i wypłacalne. W związku z tym wybieraj tylko te, które są polecane i istnieją już wiele lat w branży – zarówno zagraniczne, jak i polskie serwisy. Zwracaj uwagę na to, czy dany serwis jest polecany przez użytkowników, jakie ma opinie, czy wypłaca na czas pieniądze, co ile pojawiają się ankiety i jaka jest ich tematyka, a także – ile wynosi minimalny próg, od którego możesz dokonać wypłaty pieniędzy oraz jaki jest sposób ich wypłacania – niektóre serwisy wymagają konta PayPal.

W tej analizie również znajdziesz tylko portale najbardziej polecane przez użytkowników. Przykładowe sprawdzone serwisy dla ankieterów to m.in.: moneyo.pl, e-panel.pl, światopinii.pl, toluna.pl, opinie.pl, greenpanthera.com.

Ważne! Rejestracja w takim serwisie zawsze jest bezpłatna. Nie daj się zwieść ofertom oszustów! Szerokim łukiem omijaj również oferty gwarantujące wysokie zarobki czy bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe – typu laptop, samochód, w rzeczywistości nie mają one w ogóle miejsce. Są to zwykle nieuczciwe zagrania niektórych firm o podejrzanej reputacji. 

Wypełnianie ankiet – zarobki

Zarobki to zapewne kwestia, która najbardziej Cię interesuje. Ile można zarobić na płatnych ankietach? Zazwyczaj są to niezbyt wysokie kwoty. Średnio możesz uzyskać ok. 80 zł w miesiącu, zazwyczaj kwoty te mieszczą się w przedziale 30-200 zł. Oczywiście wszystko jest zależne od Twojego zaangażowania, liczby portali, na których się zarejestrowałeś, a także otrzymywanych zaproszeń do ankiet. Możesz równie dobrze zarobić 10 zł, albo nawet 300 zł. Tak naprawdę wiele zależy właśnie od Ciebie. Przede wszystkim pamiętaj – zarabianie na wypełnianiu ankiet to nie sposób na  życie. Możesz to traktować jako pracę dodatkową, ale nie jako stały przychód, bo nie utrzymasz się z takiej pracy. 

Są też różne polityki serwisów z płatnymi ankietami. Za każdą uzupełnioną ankietę będziesz otrzymywać punkty, które potem będą zamieniane na konkretną kwotę lub nagrodę – np. bon do danego sklepu. Dlatego, jeśli zależy Ci tylko na wynagrodzeniu w postaci pieniędzy, koniecznie sprawdź, które serwisy taką formę nagród umożliwiają. 

Gdzie zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Aby pomóc podjąć Ci tę decyzję, przeszukałam internet i opinie innych użytkowników i wybrałam serwisy o najlepszej reputacji i stosunku wysokości wynagrodzeń. Zarejestrowałam się w wybranych pięciu. Jestem w trakcie ich testowania, więc na bieżąco będę dodawać nowe aktualizacje swoich opinii. 

 • Toluna

To firma z 20-letnim stażem. Może się pochwalić ponad 10 mln użytkowników na całym świecie. Tym, co na pewno przyciąga w tym serwisie, jest jego strona wizualna i przejrzystość. Łatwo odnaleźć się na stronie. Zachęca do poszperania na niej i wzięcia udziału w różnych grach czy zadawania pytaniach na forum. Możesz też testować różne produkty wielu marek czy brać udział w głosowaniach na forum. Poza tym firma organizuje loterie i konkursy, w których możesz wygrać dodatkowe punkty lub nagrody. 

Po zarejestrowaniu się w serwisie, musisz uzupełnić krótką ankietę informacyjną o sobie, jednak nie jest ona długa, a za to niezwykle ważna, bo pomaga dopasować ewentualne badania opinii do Twoich preferencji. Każda uzupełniona ankieta to punkty dla Ciebie. Możesz je wymieniać na nagrody typu karty podarunkowe do Zalando, empik czy Media Markt lub gotówkę – wypłacaną na konto PayPal. 

Z moich obserwacji wynika, że w serwisie pojawia się całkiem sporo ankiet. Czasami oczywiście nie pasujesz do profilu i po kilku pytaniach próbnych, otrzymujesz podziękowanie. Jednak jeśli w miarę regularnie będziesz zaglądał do Toluny, możesz tutaj coś zarobić.

 • Opinie.pl

Jest to jeden z najdłużej działających paneli badawczych w Polsce – istnieje od 2007 r. Posiada ponad 110 tys. aktywnych uczestników. Rocznie realizowanych jest tu ponad pół miliona ankiet. Jest to wiarygodny serwis o ugruntowanej pozycji. Na plus jest także fakt, że serwis ma aplikację mobilną, z poziomu której możemy wypełniać ankiety.

Aby zacząć zarabianie na ankietach lub wyrażaniu swoich opinii o danych produktach, musisz się zarejestrować, a następnie wypełnić informacje na swój temat – tu w porównaniu np. z Toluna arkusz jest bardziej rozbudowany i zajmuje więcej czasu. Następnie zostaniesz poproszony o uzupełnienie profilu – pytania są posegregowane i dotyczą m.in. zdrowia, motoryzacji, zakupów, czasu wolnego, zawodu itd. Informacje o nowych ankietach dostaniesz na adres e-mail, a także na swoje konto w serwisie. 

Częstotliwość przekazywania zaproszeń do ankiet uzależniona jest od informacji zawartych w Profilu Panelisty – jednak maksymalnie w tygodniu możesz otrzymać zaproszenie do 3 badań. Po otrzymaniu zaproszenia do ankiety, wystarczy kliknąć przycisk ją aktywujący. Warto w miarę szybko zdecydować się na udział w ankiecie, bo może okazać się, że już nie zmieścisz się w grupie badawczej. Ankiety mają różną tematykę (zazwyczaj dobierane są do profilu użytkownika), a także różne długości. Jedne mogą być krótkie i trwać kilka minut, inne z kolei długie i trwać ok. 30 minut (jedną ankietę wypełniałam ponad 40 minut, ale to może kwestia braku wprawy). Inaczej też są punktowane. Oczywiście za dłuższe ankiety dostaniemy większą liczbę punktów, nawet do 1 000. Zebrane punkty możesz wymieniać na nagrody lub gotówkę. Sam decydujesz, w jaki sposób chcesz, żeby została wypłacona nagroda – przelewem bankowym, Paypal czy poprzez doładowanie telefonu. 

 • Moneyo

To serwis, który prowadzi badania rynku i ma międzynarodowe doświadczenie w tym zakresie. Rejestracja jest standardowa. Oczywiście tutaj również ważne jest dokładne wypełnienie swojego profilu – im będzie lepiej uzupełniony, tym więcej otrzymasz dopasowanych ankiet. 

Serwis deklaruje, że średnio w miesiącu powinieneś dostać kilka zaproszeń do uzupełnienia ankiet. Wysyłane są one na adres e-mail, jednak mimo wszystko pojawiają się dość rzadko. Przed przejściem do ankiety musisz zaznaczyć szereg odpowiedzi i uzupełnić podstawowe dane osobowe – płeć, wiek, miejsce zamieszkania itp. Dopiero po tym kroku, system zweryfikuje czy możesz być przydzielony do badania. 

Jeśli pozytywnie przejdziesz ten etap, otrzymujesz informację o wynagrodzeniu za ankietę, a także czasie, jaki należy przeznaczyć na jej wypełnienie.  Wynagrodzenie jest zależne od liczby pytań. Stawka to od 0,4 zł do nawet 12 zł za ankietę.

W większości ankiety zawierają pytania z odpowiedziami zamkniętymi (wielokrotnego wyboru), ale zdarzają się takie, na które trzeba pisemnie odpowiedzieć.

Zarobione pieniądze możesz wypłacić na konto PayPal, jeśli uzbierasz minimum 40 zł.

 • Świat Opinii

Świat Opinii jest własnością Survey Sampling International, LLC – firmy, która od 30 lat zajmuje się zbieraniem opinii. Jako użytkownik serwisu bierzesz udział w ankietach internetowych w ramach badań rynku.  Za każdą wypełnioną ankietę dostajesz punkty, które wymieniasz na kupony na zakupy w sklepach takich jak: empik, Zalando, TK Maxx. Możesz je otrzymać w formie e-kuponu, który zostanie wysłany na Twój adres e-mail lub fizycznej karty podarunkowej, którą otrzymasz pocztą maksymalnie do 10 dni roboczych. W tym serwisie nie ma możliwości wymiany punktów na pieniądze. 

Ankiety są dobierane indywidualnie – w zależności od celu badawczego, a także danych zawartych w naszym profilu – dlatego warto dokładnie wypełniać ankiety profilowe.  

Rejestracja w serwisie wygląda standardowo – musisz podać e-mail i ustawić hasło, a także wypełnić podstawowe dane. 

Jak zapewniają twórcy serwisu, zaproszenia do badań wysyłane są regularnie, jednak nie są w stanie zagwarantować, kiedy i kto je otrzyma. W zależności od Twojego profilu możesz być zapraszany częściej lub rzadziej niż raz w miesiącu. Póki co nie udało mi się dostać zaproszenia do żadnej ankiety, więc myślę, że mimo wszystko nie pojawiają się one zbyt często. Zazwyczaj ankieta trwa nie dłużej niż 15 minut. Liczba punktów zależy od długości ankiety i czasu, jaką przewidziano na jej wypełnienie.

Tak jak w większości tego typu serwisów nie zarobimy tu kokosów i trzeba czasu, aby uzbierać minimalną liczbę punktów do zdobycia nagrody. 

 • Redaktor Opinii

Jest to panel badawczy Instytutu Badań Pollster. Działa od stycznia 2014 roku. Za pomocą panelu zbierane są opinie konsumentów na temat produktów i usług. W badaniach mogą brać udział już osoby w wieku 13+. Każda wypełniona przez Ciebie ankieta to dodatkowe punkty, które następnie wymieniane są na gotówkę. 

Na początku za rejestrację i wypełnienie ankiety rekrutacyjnej otrzymujesz 20 pkt. Z kolei za każde skuteczne polecenie serwisu znajomym dostaniesz 10 pkt. Liczba punktów za wypełnienie ankiety jest różna w zależności od badania. Informację na ten temat zawsze dostaniesz w zaproszeniu do badania wysłanym na Twój adres e-mail. Punkty przeliczane są na pieniądze i tak: 1 pkt ma wartość 10 groszy. Ich wymiana na gotówkę następuje w momencie, gdy zbierzesz minimum 500 pkt – wtedy na Twoim koncie pojawi się formularz wypłaty i będziesz proszony o podanie numeru konta bankowego, na które mają zostać przelane pieniądze. Nagrodę otrzymasz w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zlecenia wypłaty nagrody.

Rejestracja w serwisie jest standardowa – wpisujesz swój adres e-mail, zaznaczasz wymagane zgody marketingowe i tworzysz hasło. Po aktywowaniu konta jesteś proszony o wypełnienie krótkiej ankiety profilującej, żeby lepiej dopasować badania do Twoich zainteresowań. Następnie pozostaje czekać na zaproszenie do badania. Niestety, ciężko przewidzieć, ile i jak często dostaniesz ankiety – ja jeszcze nie dostałam ani jednej, ale jak tylko to się zmieni, napiszę o swoich doświadczeniach. Oczywiście władze serwisu zapewniają, że starają się, aby badań było jak najwięcej, ale tutaj także ważne jest również to, czego dotyczy konkretne badanie i do jakiej grupy jest skierowane – do części badań możesz się po prostu nie kwalifikować. Ankiety na Redaktorze Opinii są różnorodne i dotyczą szerokiej gamy usług, produktów lub też opinii panelistów na wszelakie tematy. Dlatego także tutaj ważne jest rzetelnie wypełnianie ankiety początkowej.

 

Inne znane i zaufane serwisy, umożliwiające tego typu zarobek, to m.in.: Mobrog, My Survey, Green Panthera, Marketagent.com czy też portale instytutów badawczych jak IPSOS czy Kantar.

Powiązane artykuły

Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt bankowy? Jak poradzić sobie w stresowych sytuacjach związanych z finansami osobistymi? Jak oszczędzać? Odpowiemy na każde pytanie dotyczące finansów i bankowości!
Dług Polski – kto jest największym posiadaczem naszego zadłużenia?

Dług Polski – kto jest największym posiadaczem naszego zadłużenia?

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2021 r. wyniosło...

więcej

Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

A gdyby tak wyjechać do ciepłych krajów i tam...

więcej

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Osoby borykające się z problemami finansowymi mają trudności w...

więcej

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Średnia emerytura w Polsce po waloryzacji w marcu 2021...

więcej

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy nie oznacza, że kredyt zostaje automatycznie umorzony....

więcej

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Jak pokazują badania, wielu Polaków nie mówi swoim partnerom...

więcej

Co to jest Amazon Prime Day 2021 i kto może skorzystać z promocji?
Szybka pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń – kto i gdzie może uzyskać?

Szybka pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń – kto i gdzie może uzyskać?

Szybka pożyczka bez zaświadczeń w 15 minut na Twoim...

więcej

Pożyczki na 60 dni – gdzie znajdziesz szybkie i tanie chwilówki na 2 miesiące?

Pożyczki na 60 dni – gdzie znajdziesz szybkie i tanie chwilówki na 2 miesiące?

Chcesz skorzystać z chwilówki, ale zależy Ci, aby okres...

więcej

Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale niestety masz inne zadłużenia i...

więcej

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Potrzebujesz gotówki, ale nie chcesz lub nie możesz ubiegać...

więcej

Pożyczki w weekend – czyli gdzie można dostać dodatkowe finansowanie w sobotę i niedzielę?
Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

W czasach pandemii, gdy polska gospodarka ma się nie...

więcej

Jak szybko zarobić pieniądze?

Jak szybko zarobić pieniądze?

Wypłata dopiero za kilkanaście dni, a Ty potrzebujesz pilnie...

więcej

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Wybierasz własne mieszkanie, zazwyczaj zaciągasz na nie kredyt hipoteczny...

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. justynka

  Według mnie, najlepsze panele ankietowe z których systematycznie zarabiam to:

  1) ySense (dawniej Clixsense) – konieczność samodzielnego sprawdzania dostępności ankiet
  2) Opini(e).pl
  3) Badanie Opinii
  4) Greenpanthera
  -ankiety płatne w dolarach
  5) SW Panel – konieczność samodzielnego sprawdzania dostępności ankiet
  6) Toluna.com
  7) Reaktor Opinii
  8) Life Points
  9) Klub Kantar
  10) i-Say
  11) E-panel
  Zarabianie na ankietach jest to praca dla cierpliwych- kokosów z tego nie ma ale miesięcznie zarobić 200-300 zł