Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy
Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy

SuperLokator – robot pobije zyski z lokat bankowych

Nowość na rynku lokat! Pojawił się SuperLokator – fundusz inwestycyjny zarządzany przez robota, który wyszuka dla Ciebie najlepsze oferty lokat na rynku i pomnoży Twoje oszczędności. O tym, jak to działa i czy to jest bezpieczne przeczytasz poniżej!
SuperLokator – robot pobije zyski z lokat bankowych

Lubisz oszczędzać na lokatach bankowych, ale wyszukiwanie ciekawych ofert spędza Ci sen z powiek? Na platformie IQ money wystartował właśnie SuperLokator – fundusz inwestycyjny, który może to robić za Ciebie. Co dokładnie? Wyszukiwać najlepsze oferty depozytowe i inwestować w nie Twoje pieniądze. To nowość na polskim rynku, która – jak zapewniają twórcy – pozwoli się cieszyć dwa razy wyższym zyskiem z lokat niż gdybyśmy sami wybierali depozyty. Pomysłodawcami i założycielami platformy są Arkadiusz Zaremba i Monika Chwiedziewicz, byli menedżerowie z Idea Banku, którzy sektor bankowy znają od podszewki.

SuperLokator będzie dla Ciebie idealny, jeśli:

 • chcesz ulokować min. 1 000 zł,
 • chcesz ulokować środki na dłużej,
 • chcesz ulokować środki w fundusz inwestycyjny*,
 • chcesz inwestować online.

*Choć SuperLokator lokuje środki na depozytach, to mimo wszystko jest to fundusz, a Ty, jako klient, wpłacając pieniądze, wykupujesz jednostki uczestnictwa. To niestety oznacza, że Twoich oszczędności nie obejmuje gwarancja BFG.

Przejdź do strony SuperLokatora

SuperLokator: parametry

 • nazwa funduszu:  Altus Subfundusz SuperLokator A,
 • minimalna kwota inwestycji: 1 000 zł pierwsza wpłata, 100 zł – kolejna,
 • opłata za zarządzanie funduszem: brak,
 • opłata dystrybucyjna: brak,
 • polityka inwestycyjna: minimum 80% aktywów funduszu inwestowane jest w depozyty w bankach krajowych lub instytucjach kredytowych o terminie zapadalności nie dłuższym niż rok, płatne na żądanie lub takie, które można wycofać przed terminem zapadalności. Maksimum 20% aktywów mogą stanowić papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski.
 • minimalny horyzont inwestycyjny: 3 miesiące.

Fundusz inwestycyjny Altus SuperLokator na platformie IQ money

 

Jak działa SuperLokator?

Rejestrujesz się na platformie, wybierasz kwotę inwestycji i fundusz, a resztę robi za Ciebie inteligentny algorytm. Co dokładnie? Przegląda oferty lokat bankowych w poszczególnych bankach, wybiera najlepsze i w nie inwestuje pieniądze. Robot pracuje non stop, co pozwala uniknąć martwych okresów między zamknięciem jeden lokaty i otwarciem drugiej. Co więcej, kiedy w lokaty inwestuje fundusz, znika konieczność podpisywania umów na dodatkowe produkty, np. konta osobiste. A to nie koniec korzyści – podatek od zysków, tzw. podatek Belki, pobierany jest dopiero po zakończeniu całej inwestycji, tzn. wtedy, kiedy postanowisz wycofać swoje środki z funduszu, a nie tak jak w przypadku samodzielnego inwestowania w lokaty – każdorazowo po zamknięciu depozytu.

Jak inwestować w ramach SuperLokatora?

Proces inwestowania w ramach platformy iQ money jest bardzo podobny do procesu zawierania online umowy z bankiem. Cały proces rejestracji i zakupu jednostek uczestnictwa odbywa się online, a wszystko trwa kilkanaście minut. Poniżej przestawiam wszystko krok po kroku.

  1. Zakładasz konto na platformie IQ money, wypełniając prosty formularz.
   Wpisujesz imię, numer telefonu, adres e-mail, zaznaczasz wszystkie zgody, akceptujesz regulamin i klikasz „Kup online”. Proces weryfikacji przebiega podobnie jak w banku.
  2. Logujesz się na platformie i dokonujesz wyboru funduszu.
  3. Podajesz dane z dowodu osobistego i wgrywasz jego skan w celu weryfikacji.
  4. Wypełniasz ankietę MIFiD – sprawdza ona Twoją zdolność do podejmowania ryzyka.
  5. Finalizujesz zamówienie – to znaczy kupujesz jednostki uczestnictwa w funduszu za kwotę, którą na to przeznaczyłeś. Przelewu można dokonać na trzy sposoby: za pomocą pay-by-link, kartą lub przelewem.
  6. Czekasz aż twoje oszczędności urosną.

SuperLokator podczas finalizacji transakcji

 

Opinia o SuperLokatorze

Sama platforma robi wrażenie – jest przejrzysta, a zamiast niejasnych opisów funduszy są krótkie i zwięźle przedstawione informacje. Podobno twórcy platformy wzorowali się na Instagramie i stronach sklepów odzieżowych. Rynek lokat i funduszy na pewno wymaga takich zmian – zdalne kanały sprzedaży to przyszłość rynku finansowego. Podoba nam się też cel, który przyświecał twórcom platformy: zachęcenie Polaków do inwestowania. My, Polacy, nie jesteśmy przekonani do inwestowania w fundusze, ale może połączenie ich z bezpiecznymi produktami, tzn. lokatami, zmieni to nastawienie. Czy to będzie dobre połączenie? Tak naprawdę pokaże to czas. Plusem tego funduszu na pewno jest niska kwota minimalna inwestycji (tylko 1 000 zł) i krótki minimalny horyzont inwestycyjny (tylko 3 miesiące).

Niestety, jak to w przypadku funduszu bywa wyższe zyski okupione są brakiem gwarancji BFG – co niestety może skutecznie odstraszać potencjalnych klientów. Jednostki funduszy inwestycyjnych, nawet te oferowane przez banki, nie podlegają gwarancjom BFG. Nabywający je trzeba mieć świadomość, że kapitał można stracić lub pomnożyć w zależności od giełdowej koniunktury.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *