Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy
Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy

Praca dla mam w domu – 16 sposobów na dodatkowy zarobek

Jesteś mamą opiekującą się dziećmi w domu? Nie chcesz do końca rezygnować z kariery zawodowej? Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze? Potrzebujesz środków, aby podreperować rodzinny budżet? Nic nie stoi na przeszkodzie. Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas propozycjami pracy dla mamy w domu.
Praca dla mam w domu – 16 sposobów na dodatkowy zarobek

Niezależnie od sytuacji, w której się znajdujesz, praca dla mamy w domu na pewno pozwoli Ci zdobyć dodatkowe środki. W życiu różnie bywa, dlatego, mimo iż Twoja obecna sytuacja finansowa może Cię zadowalać, jeśli masz czas i chęci, to warto, abyś zbudowała swoją poduszkę finansową.

Jakie są sposoby na dodatkowy zarobek? Oto lista propozycji prac dla mam siedzących w domu:

 1. Opieka nad dzieckiem
  Opiekujesz się swoimi dziećmi w domu? Jeśli tak, możesz się zastanowić nad odpłatną dzienną opieką nad innymi dziećmi, np. sąsiadów. Możesz też oferować opiekę wieczorną lub nocną. Oczywiście to niełatwa praca, jednak jeśli uda Ci się dobrze zorganizować, z powodzeniem dasz radę podjąć ten rodzaj pracy dla mam siedzących w  domu.Gdzie szukać ofert? Przejrzyj grupy na portalach społecznościowych, np. dla mam z Twojej okolicy/miasta. Inne mamy często szukają zaufanych osób, które zajmą się ich pociechami. Innymi metodami znalezienia takiej pracy są portale: olx.pl, gumtree.pl. Możesz też rozwiesić ogłoszenia na swoim osiedlu.
 2. Korepetycje
  Szukasz pracy zdalnej dla mam? Rozwiązaniem mogą być korepetycje. Jeśli masz ukończone konkretne studia i posiadasz niezbędną wiedzę, możesz być korepetytorem. I uwaga, lekcje nie muszą odbywać się face to face u Ciebie lub u ucznia w domu. Obecnie coraz bardziej popularne jest udzielanie korepetycji online, np. za pośrednictwem Skype.Ofert pracy możesz szukać na portalu e-korepetycje.pl, korepetycje.edu.pl, preply.pl, oferia.pl, a także na gumtree.pl czy też lokalnych grupach na Facebooku. Będąc studentką, korzystałam z serwisu korepetycje.edu.pl, a także gumtree.pl. Udzielając korepetycji, możesz zarobić od ok. 30 zł netto za godzinę nawet do ok. 90 zł/godzina. Wszystko zależy od przedmiotu i kwalifikacji korepetytora.
 3. Copywriting
  Umiesz pisać? Jeśli tak i dodatkowo nie sprawia Ci to trudności – prosty copywriting to sposób na pracę zdalną dla mam. Jeśli nie masz doświadczenia w pisaniu, zacznij od prostych zleceń, aby móc zbudować portfolio. Niestety, te najłatwiejsze teksty są też najtańsze – stawki zaczynają się  od 2 zł za 1 000 znaków ze spacjami. Ale nie zrażaj się niskimi progami dla początkujących, ponieważ wraz ze wzrostem liczby tekstów, a także wyrobieniem sobie pióra i doświadczenia, Twoje stawki wzrosną. Doświadczeni copywriterzy zarabiają od 50 zł wzwyż za 1 000 znaków ze spacjami.Zlecenia dla copywriterów znajdziesz m.in.: w serwisie Textbookers.com, Freelancer.com, a także na grupach facebookowych czy też stronach typu gumtree.pl, olx.pl.
 4. Redakcja i korekta tekstu
  Jeśli masz ukończone studia polonistyczne lub bardzo dobrze posługujesz się językiem polskim a gramatykę i ortografię masz w jednym palcu, możesz spróbować swoich sił jako redaktor lub korektor tekstów. Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, na pewno łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie.Zleceń przy redakcji i korekcie tekstu możesz szukać na stronach wydawnictw, pism, portali internetowych, a także na Freelancer.com, Oferia.pl i dedykowanych grupach na Facebooku. Decydując się na taką pracę zdalną dla mam, możesz zarobić od ok. 15 zł za znormalizowaną stronę, która zawiera 1 800 znaków ze spacjami. Rozstrzał jest bardzo duży, wszystko zależy od rodzaju i jakości tekstu, a także liczby stron i czasu na wykonanie zlecenia.
 5. Wypełnianie ankiet
  To łatwa i nieobciążająca praca zdalna dla mam. Polega na wypełnianiu płatnych ankiet. Musisz jedynie zarejestrować się do serwisów oferujących tego typu zarobek i wypełniać, jak najwięcej ankiet. Będziesz za nie otrzymywać punkty, które potem będą zamieniane na konkretną kwotę.Serwisy dla ankieterów to m.in.: moneyo.pl, e-panel.pl, swiatopinii.pl, toluna.pl, opinie.pl. Na wypełnianiu ankiet możesz zarobić od ok. 20 do ok. 200 zł miesięcznie.
 6. Wprowadzanie danych
  Wystarczy dostęp do komputera, umiejętność pisania na klawiaturze, a także uważność. Wprowadzanie danych to niezbyt ciężka praca jednak wymaga skrupulatności i skupienia.Gdzie szukać pracy? Na portalach ogłoszeniowych typu olx.pl, gumtree.pl. Wykonując taką pracę dla mam w domu, możesz zarobić od ok. 15 zł netto za godzinę.
 7. Fotografowanie
  Może masz smykałkę do fotografii? Jeżeli posiadasz dobry sprzęt fotograficzny i znasz podstawy obróbki zdjęć, spróbuj swoich sił w fotografii. Oczywiście, warto abyś ukończyła jakiś kurs, który pomoże Ci zacząć nową ścieżkę kariery. A to dość intratna praca zdalna dla mam. Za fotorelację ze ślubu i wesela zarobisz od 2 000 zł netto – w przypadku osób początkujących – do nawet ok. 7 000 zł netto, jeśli mamy do czynienia z doświadczonym fotografem, z ciekawym portfolio i wyrobioną marką.Szukanie zleceń najlepiej zacząć od poczty pantoflowej i znajomych. Mojego fotografa ślubnego znalazłam dzięki koleżance, która mi go poleciła. W ramach ciekawostki – to był jego pierwszy ślub, który fotografował i po tym zleceniu zaczął się wysyp podobnych. Teraz ma prężnie rozwinięty biznes i żyje z fotografowania.
 8. Zarabianie na promocjach bankowych
  Jako pracę dodatkową możesz też potraktować zarabianie na promocjach bankowych. Naprawdę jest to możliwe. Jeśli masz trochę wolnego czasu, jesteś zorganizowana i potrafisz pilnować terminów, spróbuj w ten sposób uzyskiwać dodatkowych dochód. Banki bardzo często organizują promocje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Na przykład za założenie konta i spełnienie kilku prostych warunków, jak zrobienie przelewu w danym miesiącu czy zapewnienie wpływu na konto, możesz otrzymać nawet 300 zł.Gdzie szukać atrakcyjnych promocji bankowych? Polecam zajrzeć do zakładki Promocje bankowe na naszej stronie. Znajdziesz tu aktualne oferty, analizy promocji i opis ich warunków.Ile możesz zarobić w ten sposób? Bez wysiłku dasz radę uzyskać nawet najniższą krajową, a jeśli namówisz do tego jeszcze swojego męża, zysk będzie podwójny. Niektórzy starzy wyjadacze promocji bankowych potrafią w ten sposób zarobić spokojnie kilka tysięcy złotych.
 9. Dystrybucja kosmetyków i perfum
  Możesz skorzystać z oferty firm takich jak AVON czy FM Group i zacząć sprzedawać kosmetyki, perfumy czy środki czystości do domu. Pracę ułatwi Ci na pewno łatwość w nawiązywaniu kontaktów, a także szerokie grono znajomych.Aby zacząć tę pracę zdalną dla mam, wystarczy wejść na stronę interesującej Cię firmy kosmetycznej i zarejestrować się. Zarobki są zależne od liczby sprzedanych kosmetyków.
 10. Prowadzenie sklepu internetowego
  Z badań wynika, że młode mamy coraz częściej zakładają e-sklep. To sposób na to, aby połączyć opiekę nad dzieckiem z możliwością dodatkowego zarobku. Aby założyć platformę sprzedażową musisz: wykupić domenę, zainstalować certyfikat SSL, zadbać o oprogramowanie do obsługi e-sklepu (opłata miesięczna za wynajęcie takiej usługi) i wynająć osobę, która stworzy regulamin sklepu. Do tego warto, abyś zainwestowała w promocję sklepu, np. na Facebooku. Mimo kosztów, taka forma pracy dla mamy w domu może być opłacalna. Wystarczy dobry pomysł i chęci. Możesz też połączyć prowadzenie e-sklepu ze sprzedażą tam swoich wyrobów rękodzielniczych. Ostatnio produkty handmade są bardzo pożądane – ręcznie robione lalki i misie, kartki okolicznościowe czy makramy, pomysłów jest bez liku, wszystko zależy od Twoich umiejętności.Ciężko określić, ile można zarobić na e-sklepie, bo tak naprawdę zależy to od pomysłu i promocji Twojego sklepu.
 11. Pieczenie ciast i gotowanie
  Jesteś domowym mistrzem wypieków lub gotowania? Rozważ możliwość zarabiania na tym. Ludzie coraz chętniej szukają „domowych” produktów, gdyż sami nie mają czasu na pieczenie czy gotowanie. Ciasto na urodziny czy chrzciny, pierogi i śledzie na Wigilię czy sałatki i przystawki na wieczór panieński – to tylko niektóre propozycje możliwości zarobku.Szukanie zleceniodawców tej formy pracy dla mam siedzących w domu, najlepiej zacznij od poczty pantoflowej i swoich znajomych. Możesz też ogłosić się na miejscowym forum. Zarobki zależą od zlecenia  szybkości jego realizacji, a także składników i skomplikowania produktu. Przykładowo, za średniej wielkości tort urodzinowy możesz otrzymać ok. 70 zł.
 12. Wyprowadzanie psów
  Jeśli lubisz czworonogi, to zajęcie dla Ciebie. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i wyprowadzać psa podczas spaceru z dzieckiem. Usługa ta cieszy się powodzeniem zwłaszcza w większych miastach.Oferty takiej pracy znajdziesz na opiekazwierzat.pl, oferteo.pl, olx.pl czy gumtree.pl, ale także w lokalnych gazetach czy grupach na Facebooku. Warto rozejrzeć się w okolicy, może któryś z sąsiadów potrzebuje pomocy. Najlepiej, jakbyś sam umieścił takie ogłoszenie. Zarobić możesz od ok. 20 do 50 zł netto za godzinę spaceru z psem. Oczywiście stawki dog walkerów różnią się w zależności od długości spaceru, ich liczby, a także od miejscowości, w której mieszkasz.
 13. Sprzątanie
  Aby móc zarabiać na sprzątaniu, nie musisz mieć specjalnych umiejętności. Wystarczy dokładność i chęci. Jest to popularna usługa, na którą coraz częściej decydują się Polacy.Gdzie szukać ofert? Najlepiej przejrzyj osiedlowe fora czy grupy na Facebooku. Sprawdź także olx.pl i gumtree.pl. Możesz też sama wyjść z inicjatywą i zamieścić ogłoszenie lub rozwiesić ulotki w okolicy. Cena usługi jest zależna m.in. od: miejscowości, w której mieszkasz, zakresu sprzątania, tego czy to będzie jednorazowa usługa czy cykliczna, wielkości mieszkania. Średnio ceny zaczynają się od ok. 100 zł za standardowe sprzątanie małego mieszkania nawet do powyżej 300 zł przy większych metrażach.
 14. Praca w call center
  Jeśli nie jest Ci straszny kontakt telefoniczny z drugą osobą i jesteś odporna na stres, możesz spróbować swoich sił w call centre. Sama pracowałam swego czasu „na słuchawce” i wiem, że to dość męcząca praca, ale i całkiem dochodowa. Plusem jest to, że część firm umożliwia pracę z domu – otrzymujesz bazę osób do obdzwonienia i telefon komórkowy.Ceny za taką usługę zaczynają się od 10 zł netto za godzinę. Ofert pracy możesz szukać na olx.pl, gumtree.pl czy popularnych portalach z ofertami pracy.
 15. Wykonywanie makijażu
  Kosmetyki i trendy w makijażu to Twój konik? Wykorzystaj to. Jeśli lubisz i umiesz malować inne osoby, pomyśl o pracy makijażystki. Najlepiej skończ specjalny kurs, który potwierdzi i rozszerzy Twoje umiejętności.Zleceń na początku szukaj drogą pantoflową, albo na osiedlowej grupie mam np. na Facebooku. Zarobki makijażystki wahają się w zależności od Twojego doświadczenia i kosmetyków, jakie posiadasz, a także charakteru makijażu, jaki masz wykonać – inaczej liczony jest makijaż ślubny a inaczej dzienny. Średnio za makijaż ślubny jest to od ok. 80 zł netto.
 16. Zarządzanie profilami marek w social mediach
  Dzisiaj każda firma, nawet mała, posiada konto, na którymś portalu społecznościowym. Facebook, Twitter czy Instagram nie są dla Ciebie tajemnicą, masz smykałkę do pisania i wiesz, jak przeprowadzić konkurs? Pomyśl o takiej pracy zdalnej dla mam.Jak ją znaleźć? Szukaj na olx.pl i gumtree.pl. Ogłoś się także na Freelancer.com i Oferii.pl. Ile możesz na tym zarobić? Wszystko zależy od Twojego doświadczenia i tego, ile postów i jakich potrzebuje zleceniodawca. Zazwyczaj ceny kształtują się od ok. 100 zł netto za miesiąc.

Jak widzisz, masz do wyboru wiele ofert pracy dla mam siedzących w domu. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich chęci i zorganizowania. Jeśli więc szukasz dodatkowego zarobku, spróbuj którejś z powyższych propozycji pracy zdalnej dla mamy. Powodzenia!

 

fot. Dakota Corbin, Unsplash

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *