Ubezpieczenie telefonu – koszty, oferty, opłacalność

Ubezpieczenie telefonu to rzecz często pomijana przy zakupie nowego urządzenia. Okazuje się, że może to być duży błąd. Smartfon, który nosisz w kieszeni poza tym, że wie o Tobie coraz więcej, coraz bardziej na nim polegasz, to często jego cena przekracza wartość laptopa. Ubezpieczenie telefonu w przypadku uszkodzenia może okazać się zbawienne.
Ubezpieczenie telefonu – koszty, oferty, opłacalność
5/5 - (1 vote)

Ubezpieczenie telefonu – oferta operatorów

Ubezpieczenie telefonu można kupić na kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest jego zakup w salonie u operatora, w momencie przedłużania oferty, bądź brania nowego modelu. W zależności od operatora, ceny wahają się od 10 do 30 zł miesięcznie.

Orange Smart Care

Ubezpieczenie telefonu w ramach panu Orange Smart Care daje możliwość skorzystania z dwóch ofert – podstawowej i Premium. W ofercie podstawowej musisz płacić 9,99 zł od drugiego miesiąca trwania planu (pierwszy jest za darmo). Operator w tym wariancie gwarantuje naprawę uszkodzeń, ale tylko w zakresie pękniętego wyświetlacza wraz z aparatem, obudową i przyciskami. W przypadku zalania wodą gwarantuje osuszenie telefonu lub wymianę płyty głównej. Pakiet podstawowy Orange Smart Care nie zapewnia Ci wymiany na nowy telefon w przypadku braku możliwości naprawy popsutego. Warto podkreślić, że w tym planie liczba napraw jest nieograniczona, ale tylko do wartości 1000 zł rocznie. Za opcję Premium trzeba zapłacić 15,99 zł miesięcznie. W tym pakiecie Orange zobowiązuje się do naprawy wszystkich uszkodzeń oraz naprawy telefonu w przypadku całkowitego zalania. Nie ma limitu kwotowego napraw, ale można zrobić tylko jedną naprawę rocznie. Co najważniejsze operator zobowiązuje się do bezpłatnej wymiany na nowy, w przypadku braku możliwości naprawy usterki.

Play 360

Sieć Play oferuje swoim abonentom pakiet Play 360, który zapewnia szereg aplikacji takich jak nawigacja, czy ochrona internetu. Pakiet zapewnia również opiekę serwisową nad zakupionym u operatora sprzętem. Obejmuje ona również uszkodzenia powstałe z Twojej winy. Cena takiego bezpieczeństwa to 20 złotych miesięcznie. Warto podkreślić, że naprawy dotyczą uszkodzeń wyświetlacza i aparatu, ale w kwocie nieprzekraczającej tysiąca złotych. W przypadku skrajnej awarii, w której Twój telefon przestanie działać, za 55 złotych Play dostarczy Ci telefon zastępczy na czas naprawy. Droższą opcją jest Play 360 Max, która kosztuje z kolei 30 zł miesięcznie przy umowie na 24 miesiące, lub 60 złotych dla osób posiadających umowę na czas nieokreślony. W tym pakiecie dostaniesz od operatora roczny limit kosztów w wysokości 2400 zł. Zakres napraw jest tutaj rozszerzony o głośnik, akumulator oraz gniazdo ładowania. Operator naprawi  również telefon w przypadku zalania, a podobnie jak w niższej ofercie – za 55 złotych dostarczy telefon zastępczy na czas naprawy.

Plus –serwis urządzenia

Opiekę nad telefonem zapewnia również należący do Polkomtela – Plus. Operator posiada usługę Serwis Urządzenia, dzięki której w przypadku uszkodzenia bądź zalania będzie mógł naprawić Twój telefon. Naprawie podlegają uszkodzenia mechaniczne wyświetlacza polegające na jego stłuczeniu i pęknięciu oraz uszkodzenia obudowy, przycisków i aparatu. W zależności od oferty opłata jest wliczona w abonament albo płatna 10 zł na czas 30 dni. Plus posiada również tańszą usługę naprawy wyświetlacza. Kosztuje ona 4,99 zł miesięcznie. Warto pamiętać o tym, że usługa wygasa sama po upływie 24 okresów rozliczeniowych.

T-mobile – ubezpieczenie telefonu

Ubezpieczenie telefonu oferuje również T-mobile. Za każdy miesiąc ochrony zapłacisz 9,50 zł. W tej cenie operator gwarantuje nam ochronę wyświetlacza w zakresie uszkodzeń nieobjętych gwarancją producenta. Naprawa ma potrwać pięć dni roboczych i obejmować uszkodzenia do kwoty 1000 zł. Kwota jest doliczona do faktury.

Ubezpieczenie smartfona w firmie ubezpieczeniowej

Telefon możesz również ubezpieczyć poza swoją siecią. Jedną z opcji jest skorzystanie z ofert towarzystw ubezpieczeniowych. TU Warta i jej Smart Pakiet pozwala na zabezpieczenie się przed wydatkami związanymi z naprawą lub zakupem nowego smartfona, tabletu czy smartwatcha w przypadku uszkodzenia, czy kradzieży. Było to pierwsze tego typu ubezpieczenie dostępne w sieci agencyjnej. Ubezpieczenie w Warcie jest często częścią dodatkowego ubezpieczenia np. mieszkania, czy domu. Ubezpieczenie można wykupić dla sprzętu nowego oraz używanego (wiek: do 4 lat od premiery w Polsce). Warta oferuje trzy warianty: ochrona wyświetlacza, komfort i premium.

• Ochrona wyświetlacza – w tym wariancie przysługuje Ci tylko naprawa wyświetlacza. Warto podkreślić, że maksymalna suma ubezpieczenia wynosi w tym przypadku 1000 zł.

• Komfort – w tym wariancie Warta zapewnia pomoc w przypadku uszkodzenia całego urządzenia w wyniku upadku, przepięcia, a także zalania. W tej ofercie ubezpieczeniem objęta jest również kradzież. Maksymalna suma ubezpieczenia to 10000zł

• Premium – ten wariant zapewnia Ci wszystko to, co znajduje się w pakiecie Komfort oraz zastępczy telefon w przypadku naprawy, a ta jest gwarantowana w ciągu 5 dni od dnia dostarczenia do serwisu.

Ubezpieczenie smartfona oferuje również największa polska firma ubezpieczeniowa PZU. Z oferty mogą skorzystać firmy, w których to PZU ubezpieczy telefony pracowników. Dla nas, dla zwykłych użytkowników, PZU przygotował ofertę – ubezpieczenie iSpot Care. Warto jednak pamiętać, że nowego Iphona możesz ubezpieczyć tylko w dniu jego zakupu. Ubezpieczenie smartfona obejmuje uszkodzenia i dewastacje, awarie, a także jego kradzież. Polisa obejmuje także zalanie sprzętu.

Ubezpieczenie telefonu w markecie

Jest jeszcze jeden sposób, w który możesz ubezpieczyć swój telefon od szkody – w momencie jego zakupu w elektromarkecie. Oferta polega przede wszystkim na przedłużeniu gwarancji producenta. Średnio obejmuje ona dwa lata po zakupie telefonu. W następnych trzech z pomocą przyjdzie nam polisa z elektromarketu. W niektórych sklepach możesz ubezpieczyć smartfona jeszcze w ciągu 12 miesięcy od jego zakupu – zawsze warto się pytać. Musisz też mieć świadomość, że to nie market ubezpiecza sprzęt, ale firma ubezpieczeniowa, z którą dana sieć ma podpisaną umowę. Sklep pełni tylko rolę pośrednika w rozprowadzaniu ubezpieczeń. Warto też sprawdzić cenę ubezpieczenia, ponieważ rośnie ona wraz z wartością telefonu. Musisz też pamiętać o dokładnym przeczytaniu umowy, bo na forach internetowych roi się od przykładów, w których klienci dopiero w momencie zepsucia urządzenia, dowiadywali się, że akurat ta usterka nie jest objęta ubezpieczeniem.Podsumowując: jeśli faktycznie chcesz ubezpieczyć swój telefon, przejrzyj jak najwięcej ofert. W internecie są dostępne również porównywarki ubezpieczeń, a także masa firm, które online mogą ubezpieczyć twojego smartfona. Musisz pamiętać, że wartość polisy i tego, co zapłacisz, będzie rosła wraz z wartością sprzętu, który masz.

Powiązane artykuły

Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt bankowy? Jak poradzić sobie w stresowych sytuacjach związanych z finansami osobistymi? Jak oszczędzać? Odpowiemy na każde pytanie dotyczące finansów i bankowości!
Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

A gdyby tak wyjechać do ciepłych krajów i tam...

więcej

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Osoby borykające się z problemami finansowymi mają trudności w...

więcej

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Średnia emerytura w Polsce po waloryzacji w marcu 2021...

więcej

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy nie oznacza, że kredyt zostaje automatycznie umorzony....

więcej

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Jak pokazują badania, wielu Polaków nie mówi swoim partnerom...

więcej

Co to jest Amazon Prime Day 2021 i kto może skorzystać z promocji?
Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale niestety masz inne zadłużenia i...

więcej

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Potrzebujesz gotówki, ale nie chcesz lub nie możesz ubiegać...

więcej

Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

W czasach pandemii, gdy polska gospodarka ma się nie...

więcej

Jak szybko zarobić pieniądze?

Jak szybko zarobić pieniądze?

Wypłata dopiero za kilkanaście dni, a Ty potrzebujesz pilnie...

więcej

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Wybierasz własne mieszkanie, zazwyczaj zaciągasz na nie kredyt hipoteczny...

więcej

Pożyczka dla studenta – kiedy i kto może z niej skorzystać

Pożyczka dla studenta – kiedy i kto może z niej skorzystać

Pójście na studia wiąże się z niemałymi wydatkami. Opłata...

więcej

Jakie mieszkanie można kupić za pół miliona złotych w największych miastach w Polsce?
Jakie są limity przelewów w bankach i jak je zmienić?

Jakie są limity przelewów w bankach i jak je zmienić?

Chcesz wykonać przelew na większą kwotę i okazuje się,...

więcej

Podsumowanie 2020 roku: jaki był to rok z perspektywy finansowej?

Podsumowanie 2020 roku: jaki był to rok z perspektywy finansowej?

Koniec roku to czas podsumowań. 2020 był rokiem, który...

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.