Bramki płatności online – porównanie funkcji oraz kosztów

Podczas dokonywania płatności za zakupy w sieci widzisz ikonki systemów płatności, które są Ci obce? Sklepy i firmy internetowe mogą samodzielnie wybrać preferowany system płatności online, za pomocą którego otrzymają środki za towary czy usługi. Sprawdź, które z nich możesz spotkać, płacąc w internecie.
Bramki płatności online – porównanie funkcji oraz kosztów

Za zakupy online możesz zapłacić na wiele sposobów. Najbardziej popularna metoda to tradycyjny lub szybki przelew internetowy – wybierasz z listy swój bank, zostajesz przekierowany do nowego okna, logujesz się do bankowości elektronicznej i wykonujesz przelew (dane odbiorcy będą już automatycznie uzupełnione). Kolejną opcją jest BLIK, czyli wpisanie 6-cyfrowego kodu z aplikacji mobilnej i potwierdzenie wykonania operacji. Jeśli zaś płacisz kartą, to możesz skorzystać z portfeli elektronicznych Visa Checkout lub Masterpass lub opcji płatności bezgotówkowych Apple Pay oraz Google Pay.

To jednak nie wszystko! Poza tradycyjnymi e-przelewami i kartami płatniczymi na rynku dostępne są również inne rozwiązania, a mianowicie bramki płatności online. To właściciele sklepów internetowych czy portali wybierają tę, z której chcą korzystać. Sprawdź, jakie systemy płatności online możesz spotkać w internecie oraz które rozwiązanie wybrać dla Twojego biznesu.

Blue Media

Blue Media

Blue Media jest firmą z wieloletnim doświadczeniem – swoje usługi oferuje już od 19 lat, a dziennie obsługuje blisko pół miliona użytkowników. Możesz mieć z nią styczność podczas dokonywania płatności m.in. w e-sklepach, instytucjach finansowych, u dostawców usług telekomunikacyjnych, gazu, wody czy energii elektrycznej.

Blue Media obsługuje płatności przez Pay by link, dokonywane kartą, szybkim przelewem oraz BLIK-iem, dzięki czemu sam możesz wybrać wygodną dla siebie metodę. Dostępny jest również System Płatności BlueCash (SPBC) – pierwszy taki w Polsce – umożliwiający dokonywanie przelewów natychmiastowych z ponad 100 banków. Ponadto za pomocą tej bramki możesz również doładować telefon, zarządzać swoim wynagrodzeniem za pomocą aplikacji Zaliczkomat czy skorzystać z automatycznych płatności za przejazdy Autostradą A1.

Ile kosztuje korzystanie z bramki Blue Media?

Koszty płatności wahają się od 0,70 do 1,50 zł za przelew. Obecnie obowiązuje promocja aż do odwołania – płatności za rachunki wynoszą okrągłe 0 zł!

Obsługiwane banki: lista obsługiwanych banków, z i do których możesz wykonać przelew ekspresowy w Blue Media.

Metody płatności: Visa, MasterCard, PayByLink, szybki przelew, BLIK, płatności cykliczne, raty online, 1-Click.

Waluty: PLN.

Dotpay

dotpay

Dotpay to spółka z portfela MCI EuroVentures, która od 2001 roku dostarcza innowacyjne usługi oraz rozwiązania klasy e-biznes z zakresu szybkich płatności online. Firma obsługuje ponad 7 000 000 transakcji miesięcznie dla ponad 30 000 klientów. Wszystkie procesy są przeprowadzane z użyciem protokołu SSL, dzięki czemu dane i informacje są całkowicie chronione. Dotpay podlega nadzorowi KNF i uzyskało status Krajowej Instytucji Płatniczej oraz Agenta Rozliczeniowego. Wraz z systemem płatności eCard tworzy grupę Dotcard.

dotpay.pl

Ile kosztuje korzystanie z bramki Dotpay?

Klienci nie płacą prowizji – opłata za przelew jest pobierana zgodnie z cennikiem Twojego banku.

Obsługiwane banki: Alior Bank, Bank BPH, Bank BPS, Bank Millennium, Bank Pocztowy, Bank Pekao SA, BNP Paribas, BOŚ Bank, Citi Handlowy, Envelo Bank, eurobank, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Nest Bank, PBS Bank, PKO Bank Polski, Plus Bank, SKOK Kasa Stefczyka, Toyota Bank, Volkswagen Bank.

Metody płatności: PayByLink, szybkie przelewy, BLIK, Masterpass, Visa Checkout, płatności odroczone, karty płatnicze (Visa, Mastercard, Maestro, Diners Club International, JCB, Visa Electron), karty walutowe, płatności walutowe, płatności mobilne, płatności gotówkowe, terminale POS, raty online, e-portfele, PayPal, Trustpay (płatności w CZK i EUR), PaySafeCard (vouchery gotówkowe).

Waluty: PLN, EUR, GBP, USD, CZK, JPY, DKK, SEK, CHF.

PayU

płatności payu

PayU jest liderem płatności internetowych w Polsce. Działa na rynku międzynarodowym od 2006 roku – funkcjonuje w 17 krajach na 4 kontynentach i dostarcza ponad 300 metod płatności. Obsługuje ponad 300 000 sprzedawców i miliony kupujących. Należy do koncernu Naspers, który zajmuje trzecią pozycję na rynku obsługi klientów e-commerce na świecie.

Za pomocą PayU możesz również doładować telefon w Play, T-Mobile, Orange, Plus, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, NJU Mobile, Heyah, Lyca Mobile, opłacić rachunki i faktury za usługi, dokonać płatności podczas rozmowy telefonicznej.

Płatności payu

Metody płatności: karty kredytowe i debetowe, e-przelewy, płatności ratalne, płatności odroczone, płatności cykliczne, 1-Click payment, przelewy tradycyjne, BLIK, Visa Checkout, Masterpass, Google Pay, Apple Pay, płatności mobilne, płatności natychmiastowe.

Waluty: PLN, EUR, GBP, SEK, DKK, NOK

Przelewy24

Płatności przelewy 24

Serwis Przelewy24 należy do polskiej Grupy DialCom24, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania usprawniającego i przyspieszającego procesy płatności online. Już ponad 100 milionów transakcji zostało przeprowadzonych za pomocą Przelewy24, a baza partnerów liczy aż 75 000 firm. Wszelkie operacje są na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, dzięki stosowaniu najnowszych metod zabezpieczających.

Metody płatności: e-przelewy, przelewy tradycyjne, karty płatnicze Visa Classic, Visa Electron, MasterCard, Diners Club, PBK, JCB, American Express, Masterpass, płatności ratalne e-Raty, YetiPay, SkyCash, płatności mobilne, płatności walutowe, SMS Premium, Paysafecard, BLIK, płatności odroczone, Google Pay, 1-Click payment, płatność kartą przez telefon, PayPal.

Waluty: PLN, EUR, CZK, HUF, BGN, HRK, RON, BAM, LTL + płatności za pomocą PayPal.

Tpay.com

t.pay.com

Tpay, dawne Transferuj.pl, to szybkie przelewy i płatności online. System należy do Krajowego Integratora Płatności SA umożliwiającego dokonywanie i przyjmowanie płatności natychmiastowych za usługi i produkty zakupione w sieci. Firma reprezentuje 100% polski kapitał. Udostępnia ponad 150 sposobów zapłaty. Klienci firmowi mogą skorzystać z terminali oferowanych przez firmę Elavon, czyli piątą największą instytucję finansową na świecie.

płatności t.pay.com

Metody płatności: e-przelewy, przelewy tradycyjne, karty Visa, Visa Electron, Mastercard, Masterpass, Maestro, Diners Club, JCB, PayPal, eHat.me, płatności ratalne, SEPA, płatność kodem QR, BLIK, Google Pay, Premium SMS.

Waluty: PLN, EUR + płatności za pomocą PayPal.

eCard

ecard.pl

Spółka eCard SA istnieje od 2000 roku i oferuje kompleksowe pośrednictwo w rozliczaniu transakcji bezgotówkowych. Ma status Krajowej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wraz z systemem płatności Dotpay tworzy grupę Dotcard. Co ciekawe, jako pierwsza w Polsce wdrożyła technologię 3D Secure.

Firma pośredniczy również w sprzedaży m.in. doładowań telefonów od operatorów Heyah, Plus, Play, Orange oraz T-Mobile.

Ile kosztuje korzystanie z bramki eCard?

Klienci nie płacą prowizji – opłata za przelew jest pobierana zgodnie z cennikiem Twojego banku.

Metody płatności: karty płatnicze, e-przelewy, aplikacje mobilne, płatności Call Center, płatności cykliczne, terminale płatnicze, płatności walutowe, eDCC (możliwość dokonywania płatności w walucie karty).

Waluty: PLN, EUR, GBP, USD, CZK, JPY, DKK, SEK, CHF.

First Data Polcard

Firstdata

First Data Polska jest krajową instytucją płatniczą i działa już od ponad 25 lat. Znana jest głównie z obsługi terminali płatniczych, choć w swej ofercie ma również inne usługi związane z płatnościami. Udostępnia system płatności online First Data Polcard z ponad 40 kanałami płatności. System obsługuje płatności w 8 językach, a formatka zapłaty jest wykonana w technologii RWD, dzięki czemu jej rozmiar dostosowuje się do każdego wyświetlacza stacjonarnego czy mobilnego.

Metody płatności: karty płatnicze, Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, American Express, Diners Club International, JCB, Masterpass, Visa Checkout, Google Pay, Apple Pay, BLIK, płatności cykliczne, karty zagraniczne, 1-Click payment, e-przelewy.

Waluty: tylko transakcje w walucie karty.

Trustly

Serwis Trustly należy do szwedzkiej spółki Trustly Group AB, która powstała w 2008 roku. Jest licencjonowaną instytucją płatniczą działającą pod nadzorem szwedzkiej komisji nadzoru finansowego (Finansinspektionen). Spółka oferuje usługi płatnicze zgodnie z ustawą o usługach płatniczych (nr 751 z 2010 roku) oraz może obsługiwać płatności transgraniczne na obszarze UE/EOG. Działa w 29 krajach europejskich.

Serwis pośredniczy w płatnościach i przelewach online. Nie jest jednak portfelem internetowym, tylko pośrednikiem wykonującym przelewy z konta bankowego klienta na konto bankowe sprzedawcy. Możliwość płatności za pomocą tego serwisu daje już wiele sklepów w sieci i bukmacherów. Poprzez tę platformę można również przelać pieniądze do Skrill lub PayPal.

Jak działa? I tu pojawiają się wątpliwości, co do bezpieczeństwa tego rozwiązania. Dlaczego? Podczas przelewania pieniędzy za pomocą Trustly trzeba podać login i hasło do bankowości internetowej swojego banku, a następnie wprowadzić kod jednorazowy do zatwierdzenia przelewu. Wszystkie te informacje przetwarza mechanizm Trustly. I choć spółka zapewnia, że dane klientów są w pełni bezpieczne, a aż 15 banków w Polsce obsługuje ten rodzaj płatności – to takie rozwiązanie budzi nasze wątpliwości, dlatego jeśli tylko macie możliwość skorzystania z innej opcji płatności, to zalecamy takie rozwiązanie.

Fondy

płatności Fondy

Fondy jest platformą płatności, której celem jest zapewnienie internetowej autoryzacji, czyli dokonanie płatności przez aplikacje mobilne czy strony internetowe. Współpracuje z podmiotami prawnymi i prywatnymi przedsiębiorcami zarejestrowanymi na Ukrainie, w Rosji oraz we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dostawca usługi gwarantuje sprawność operacyjną bramki płatniczej na poziomie 99,95 proc., co oznacza, że prawdopodobieństwo odrzucenia transakcji wynosi 5 na 10 000.

fondy

Obsługiwane banki: banki komercyjne działające na polskim rynku + 200 banków międzynarodowych.

Metody płatności: Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, Qiwi, Yandex, Privat24, PayPal, SEPA, Swift, Direct Debit, częściowe płatności, płatności cykliczne, płatności walutowe, bankowość elektroniczna, płatność gotówką, 1-Click, płatności przez Facebooka.

Waluty: EUR, USD, PLN, GBP, CZK, UAH, RUB i inne waluty członków Unii Europejskiej.

Neteller

płatności neteller

NETELLER to brytyjski portfel internetowy założony w 1999 roku. Łączny obrót transakcji wynosi ponad bilion dolarów! Dostępny dla mieszkańców ponad 200 krajów. By zacząć z niego korzystać, trzeba się zarejestrować. Warunki, jakie musisz spełnić, to ukończenie 18 lat oraz przesłanie dokumentu tożsamości – dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. NETELLER należy do spółki Optimal Payments Limited. Jest pionierem na rynku płatności portfeli online na rynku hazardu – transfery z Neteller do bukmacherów są zazwyczaj bezpłatne. Poza tym NETELLER przetwarza płatności na tysiącach stron internetowych i oferuje karty przedpłacone z logo Mastercard.

Koszty przelewów na konto Neteller znajdziesz w zakładce Opłaty.

Obsługiwane banki: wszystkie – możesz doładować konto z dowolnego banku.

Metody płatności: zasilenie konta Neteller w celu dokonywania dalszych płatności w sieci: przelew bankowy, Bitcoin, karty Visa, Mastercard, Maestro, Przelewy24, PayU, Ukash, Paysafecard, Trustly.

Waluty: wszelkie możliwe waluty – należy jednak wziąć pod uwagę koszty przewalutowania oraz prowizję w wysokości 2,95%, jeśli chcesz dokonać transakcji w innej walucie niż Twoje konto.

Czy masz swoją ulubioną metodę płatności w sieci? Może korzystasz z innego sposobu niż te opisane powyżej? Daj znać w komentarzu!

Powiązane artykuły

Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt bankowy? Jak poradzić sobie w stresowych sytuacjach związanych z finansami osobistymi? Jak oszczędzać? Odpowiemy na każde pytanie dotyczące finansów i bankowości!
Dług Polski – kto jest największym posiadaczem naszego zadłużenia?

Dług Polski – kto jest największym posiadaczem naszego zadłużenia?

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2021 r. wyniosło...

więcej

Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

Geoarbitraż po polsku: gdzie pracować, a gdzie żyć

A gdyby tak wyjechać do ciepłych krajów i tam...

więcej

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie pożyczyć bez weryfikacji w BIK i KRD lub bez gwaranta?

Osoby borykające się z problemami finansowymi mają trudności w...

więcej

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Pożyczki dla emerytów – czy istnieją oferty bez ograniczeń wiekowych?

Średnia emerytura w Polsce po waloryzacji w marcu 2021...

więcej

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy – czy oznacza umorzenie kredytu?

Śmierć kredytobiorcy nie oznacza, że kredyt zostaje automatycznie umorzony....

więcej

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Kredyt bez zgody współmałżonka – do jakiej kwoty można wziąć?

Jak pokazują badania, wielu Polaków nie mówi swoim partnerom...

więcej

Co to jest Amazon Prime Day 2021 i kto może skorzystać z promocji?
Szybka pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń – kto i gdzie może uzyskać?

Szybka pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń – kto i gdzie może uzyskać?

Szybka pożyczka bez zaświadczeń w 15 minut na Twoim...

więcej

Pożyczki na 60 dni – gdzie znajdziesz szybkie i tanie chwilówki na 2 miesiące?

Pożyczki na 60 dni – gdzie znajdziesz szybkie i tanie chwilówki na 2 miesiące?

Chcesz skorzystać z chwilówki, ale zależy Ci, aby okres...

więcej

Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Pożyczka bez baz – gdzie można dostać?

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale niestety masz inne zadłużenia i...

więcej

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Podatek od pożyczki prywatnej – kiedy trzeba zapłacić PCC?

Potrzebujesz gotówki, ale nie chcesz lub nie możesz ubiegać...

więcej

Pożyczki w weekend – czyli gdzie można dostać dodatkowe finansowanie w sobotę i niedzielę?
Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

Które marki produktów spożywczych są w polskich rękach?

W czasach pandemii, gdy polska gospodarka ma się nie...

więcej

Jak szybko zarobić pieniądze?

Jak szybko zarobić pieniądze?

Wypłata dopiero za kilkanaście dni, a Ty potrzebujesz pilnie...

więcej

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Ile musisz pracować, by spłacić swój kredyt hipoteczny?

Wybierasz własne mieszkanie, zazwyczaj zaciągasz na nie kredyt hipoteczny...

więcej