Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy
Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy

Visa Checkout – co to jest i jak działa?

Robienie zakupów online bez konieczności podawania danych karty debetowej lub kredytowej? Tak, to jest możliwe! Wystarczy, że zaczniesz korzystać z portfela elektronicznego. Jednym z nich jest Visa Checkout. Sprawdź, co to jest i jak ułatwić sobie życie, korzystając z Visa Checkout!
Visa Checkout – co to jest i jak działa?

Za swoje zakupy w sieci zapewne wolisz zapłacić szybkim przelewem lub BLIK-iem, prawda? Nic dziwnego, nie musisz wówczas mieć przy sobie karty płatniczej, debetowej lub kredytowej, której numer będziesz musiał wpisać w wyznaczonym polu w celu realizacji transakcji. A czy wiesz, że istnieją nowoczesne sposoby, dzięki którym zapłacisz online swoją kartą bez podawania jej szczegółów? Jednym z nich jest Visa Checkout!

Co to jest Visa Checkout?

Visa Checkout to usługa ułatwiająca płatności kartą w internecie. Na polskim rynku pojawiła się w 2017 roku, a jako pierwsi do swoich płatności wprowadzili ją sieć sklepów RTV EURO AGD oraz serwis OLEOLE!. Dziś z tego systemu korzystają liczne e-sklepy oraz usługodawcy e-commerce. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym wdrożono Visa Checkout.

Visa Checkout to jedna z form elektronicznego portfela, pozwalająca na szybkie i wygodne płatności w sieci – co więcej, bez konieczności podawania danych karty czy logowania do bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze możesz dokonywać płatności online zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, podając jedynie swój login i hasło.

Korzystanie z usługi Visa Checkout jest w 100% bezpieczne. Podczas każdej płatności wykorzystywany jest szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają przekazanie danych karty osobie niepowołanej. W tym celu dostawca stosuje szyfrowane połączenia oraz nie przekazuje danych karty sprzedawcy, u którego robisz zakupy online. Wszelkie informacje na temat Twoich danych osobowych oraz Twojej karty są zabezpieczone w profilu Visa Checkout.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na oficjalną stronę Visa Checout.

Kto może korzystać z usługi Visa Checkout?

Płatności Visa Checkout przeznaczone są dla pełnoletnich użytkowników kart debetowych oraz kredytowych Visa. By móc dokonać płatności za pomocą tej usługi, należy założyć konto klienta.

Usługa dostępna jest również dla właścicieli sklepów internetowych. Duże zainteresowanie tego rodzaju płatnościami może się przełożyć na wzrost liczby klientów, a co za tym idzie – wzrost sprzedaży towarów.

Gdzie można płacić za pomocą Visa Checkout?

Za swoje towary i usługi zakupione online możesz zapłacić za pomocą Visa Checkout w każdym sklepie, portalu internetowym oraz serwisie, który korzysta z tej formy zapłaty. W metodach płatności szukaj ikony Visa Checkout – znajdziesz ją poniżej.

VISA CHECKOUT

Jak działa Visa Checkout?

Jak już wspomniałam, by skorzystać z płatności Visa Checkout, nie musisz podawać danych osobowych, numeru Twojej karty oraz kodu CVV/CVC widniejącego z tyłu karty. Wystarczy, że założysz konto klienta, a każdą swoją transakcję opłacisz, logując się na nie. Co więcej, dostawca umożliwia wycofanie transakcji w sytuacji problemów z dostawą lub opłaconym towarem. Nie musisz się więc obawiać, że w razie nietrafionych zakupów Twoje środki przepadną.

Korzystanie z tego rodzaju płatności jest całkowicie darmowe!

Jak założyć konto Visa Checkout?

 1. Zarejestruj się na stronie Visa Checkout.
 2. Wypełnij formularz, wpisując swoje dane:
  – imię, nazwisko, e-mail lub numer telefonu, hasło oraz kraj.
 3. Podepnij do konta swoją kartę Visa.
  Możesz przypiąć więcej niż jedną kartę.

Jak płacić za pomocą Visa Checkout?

 1. Wybierz sposób płatności Visa Checkout.
 2. Wpisz swój login i hasło.
 3. Wybierz adres dostawy.
 4. Dokonaj płatności.Oczekuj kuriera z zamówionym towarem 🙂Visa CheckoutŹródło: Visa.pl

Korzystając z płatności Visa Checkout, zyskujesz dostęp do wielu promocji i rabatów, które możesz otrzymać po dokonaniu zakupów w jednym ze sklepów lub u usługodawców online. Pełną listę punktów handlowych i usługowych zobaczysz po zalogowaniu się na swoje konto.

Visa Checkout – warto z tego korzystać?

Zdecydowanie tak! Visa Checkout to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu, ale również bezpieczeństwo. Wpisywanie danych karty podczas każdych zakupów w sieci bywa niezwykle męczące. Rejestracja do Visy Checkout zajmuje tylko kilka minut, a przynosi wiele korzyści. Co więcej, klienci korzystający z tego rozwiązania objęci są wieloma programami rabatowymi, dzięki którym mogą zyskać ciekawe bonusy. Warto również zwrócić uwagę na inne portfele mobilne, np. Masterpass oraz płatności Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay. Zakupy w sieci mogą być niezwykle proste i przyjemne, pod warunkiem że dasz się namówić na korzystanie z innowacyjnych systemów płatności!

Czy płaciłeś za swoje zakupy Visa Checkout? Co sądzisz o tej usłudze?

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *