Okiem eksperta na finanse osobiste
Okiem eksperta na finanse osobiste

Jak zamknąć konto w Plus Banku?

W ofercie Plus Banku znajdują się cztery rachunki osobiste: Konto Plus, Konto Lider, Konto Efekt oraz Konto Start. Jeśli jesteś posiadaczem jednego z nich, ale chcesz je zlikwidować, podpowiem Ci, jak zrobić to szybko i skutecznie. Sprawdź, jak zamknąć konto w Plus Banku.
Jak zamknąć konto w Plus Banku?

Plus Bank nie umożliwia rezygnacji z konta przez internet. By móc raz na zawsze pożegnać się ze swoim kontem, będziesz musiał się pofatygować i wyjść z domu. Co musisz zrobić?

Zamykanie konta w Plus Banku

Możesz zamknąć rachunek osobisty w Plus Banku na dwa sposoby:

 • telefonicznie, dzwoniąc na infolinię,
 • osobiście, odwiedzając placówkę banku.

Likwidacja karty do konta w Plus Banku

By zastrzec kartę do konta, możesz:

 • zadzwonić na infolinię zastrzegania kart pod numer: +48 (61) 856 52 64,
 • udać się do najbliższej placówki Plus Banku. Listę wszystkich oddziałów znajdziesz tutaj: oddziały Plus Banku w Polsce.

Uwaga! Koszt połączenia liczony jest według taryfy operatora danej sieci.

Plus Bank nie umożliwia korzystania z konta bez karty debetowej do niego wydanej. Po zastrzeżeniu karty automatycznie otrzymasz nową.

Zamknięcie konta w Plus Banku – osobiście

Jeśli w Twojej okolicy znajduje się oddział Plus Banku, to wybierz się do niego osobiście. Na miejscu spotkasz się z konsultantem, który pomoże Ci zamknąć konto. Pamiętaj, by wypowiedzenie umowy o rachunek zostało sporządzone w dwóch kopiach – jedna zostanie w banku, a druga będzie dla Ciebie.

Zamknięcie konta w Plus Banku – listownie

Możesz również wybrać opcję numer dwa, czyli wysłanie wypowiedzenia pocztą. Zadbaj o to, by był to list polecony z potwierdzeniem odbioru. Skorzystaj też z przesyłki priorytetowej, by jak najszybciej dotarła do banku.

 1. Napisz wypowiedzenie o konto i kartę do konta.
  Pamiętaj o umieszczeniu swoich danych osobowych, adresu, numeru PESEL, numeru telefonu oraz numeru konta, na które mają zostać przelane niewykorzystane środki z konta – koniecznie dopisz tę informację.
 2. Podpisz pismo identycznym wzorem podpisu, jaki złożyłeś w banku.
  Uwaga! Jeśli na wypowiedzeniu będzie widniał inny wzór podpisu, Twoja dyspozycja nie zostanie zrealizowana.
 3. Wyślij wypowiedzenie na adres banku:
  Plus Bank SA
  ul. Zwierzyniecka 18
  60-815 Poznań

Likwidacja konta w Plus Banku – o czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że nie możesz zrezygnować z samej karty debetowej. Jeśli decydujesz się na likwidację rachunku, to karta również zostanie automatycznie zlikwidowana. Okres wypowiedzenie wynosi 30 dni – w tym czasie będziesz mógł korzystać ze swojego rachunku, karty debetowej oraz bankowości internetowej.

Czy zamknięcie konta w Plus Banku kosztuje?

W Plus Banku, tak jak we wszystkich innych bankach, zamkniesz swoje konto za darmo. Pamiętaj jednak o tym, by zostawić na rachunku kilka lub kilkanaście złotych – w zależności od tego, ile wynoszą Twoje comiesięczne opłaty za nie. W okresie wypowiedzenia bank nadal pobierze należne opłaty za prowadzenie i obsługę konta. Jeśli więc saldo konta wyniesie zero, to zrobi się na nim debet, a zadłużonego konta bank nie będzie mógł zamknąć.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *