Okiem eksperta na finanse osobiste
Okiem eksperta na finanse osobiste

Jak zamknąć konto w Toyota Banku?

Nie wiesz, jak zamknąć konto w Toyota Banku? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się z niego, w jaki sposób zrobić to szybko i skutecznie. Sprawdź, jakie opcje umożliwia ten bank i jakie dokumenty musisz przygotować, by zlikwidować swój rachunek.
Jak zamknąć konto w Toyota Banku?

Toyota Bank miał w swoim zamiarze głównie udzielanie kredytów samochodowych. Jego oferta jest jednak bogata i obejmuje produkty oszczędnościowe, kredyty i pożyczki dla osób prywatnych, kierowców i firm, leasing i wynajem pojazdów oraz konta osobiste. Jeśli jesteś właścicielem jednego z rachunków osobistych w Toyota Banku i chcesz go zlikwidować, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Zamykanie konta w Toyota Banku

Rachunek osobisty możesz zamknąć na trzy sposoby:

 • osobiście, dostarczając wypowiedzenie do siedziby banku,
 • listownie, wysyłając wypowiedzenie za pośrednictwem poczty,
 • mailowo, wysyłając wiadomość elektroniczną.

Zamknięcie konta osobiście

Mieszkasz na warszawskim Mokotowie, a dokładniej na Mordorze? Właśnie tam swoją siedzibę ma Toyota Bank i jest to jedyne miejsce, które możesz odwiedzić, by złożyć wypowiedzenie umowy konta osobistego. Napisz wypowiedzenie i zanieś je osobiście do Budynku Orion przy ul. Postępu 18b w Warszawie. O tym, co powinno się znaleźć w wypowiedzeniu, przeczytasz poniżej.

Zamknięcie konta listownie

Do wyboru jest również opcja wysłania wypowiedzenie pocztą lub kurierem. Pamiętaj, by wybrać przesyłkę poleconą z potwierdzeniem, by Twoje pismo nie zaginęło i żebyś miał pewność, że dotrze do adresata. Od czego zacząć?

 1. Napisz wypowiedzenie o konto i kartę do konta.
  Pamiętaj o umieszczeniu swoich danych osobowych, adresu, numeru PESEL, numeru telefonu oraz numeru konta, na które mają zostać przelane niewykorzystane środki z konta – koniecznie dopisz tę informację.
 2. Podpisz pismo identycznym wzorem podpisu, jaki złożyłeś, zakładając konto.
  Uwaga! Jeśli na wypowiedzeniu będzie widniał inny wzór podpisu, Twoja dyspozycja nie zostanie zrealizowana.
 3. Wyślij wypowiedzenie na adres banku:
  Toyota Bank Polska SA
  Dział Back Office
  ul. Postępu 18b
  02-676 Warszawa

Zamknięcie konta mailowo

Jest również opcja dla wygodnych, czyli zamknięcie konta przez internet! Wystarczy, że napiszesz wypowiedzenie umowy o konto osobiste i zawrzesz w nim wszystkie niezbędne dane osobowe oraz informacje i wyślesz je na adres:

kontakt@toyotabank.pl

Likwidacja karty do konta

Chcesz zrezygnować z samej karty debetowej do konta? Nie ma takiej opcji. Kartę możesz zlikwidować jedynie razem z kontem osobistym, składając odpowiednie wypowiedzenie umowy. Jeśli jednak chcesz zastrzec swoją kartę, zadzwoń na infolinię pod numer: 801 900 700 lub +48 22 488 55 50. Zastrzegając swoją obecną kartę, bank automatycznie wyśle Ci nową.

Uwaga! Koszt połączenia liczony jest według taryfy operatora danej sieci.

Likwidacja konta w Toyota Banku – o czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że okres wypowiedzenia wynosi 30 dni. W tym czasie nadal możesz korzystać z konta i karty debetowej, wykonywać przelewy, wypłacać środki czy korzystać z innych udogodnień oraz systemu bankowości internetowej.

Bank wraz z Twoim kontem zamyka również automatycznie wszystkie Twoje lokaty w Toyota Banku. Oszczędności zostaną przelane na numer konta, który podałeś w wypowiedzeniu. Jeśli posiadasz token, nie musisz odsyłać go do banku.

Czy zamknięcie konta w Toyota Banku kosztuje?

Zamknięcie konta jest darmowe, jednak w okresie wypowiedzenia bank pobierze należną opłatę za prowadzenie i użytkowanie konta. Zostaw więc kilka złotych na pokrycie ewentualnych kosztów. Co więcej, Toyota Bank, jako jedyny bank, zwróci Ci część opłaty za rachunek za niewykorzystany okres! Brawo! Inne banki mogą brać przykład!

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *