Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy
Blog finansowy o oszczędzaniu, wydawaniu i zarabianiu pieniędzy

Garmin Pay – co to jest i jak działa?

Nie masz przy sobie telefonu, portfela ani karty debetowej lub płatniczej? No problem! Za zakupy możesz zapłacić zegarkiem Garmin, korzystając z usługi Garmin Pay. To świetne rozwiązanie dla osób aktywnych – po porannym biegu można od razu wstąpić na zakupy! Jak to działa? Sprawdzamy!
Garmin Pay – co to jest i jak działa?

Jesteś osobą aktywną fizycznie? Treningi, jogging, a może długie spacery lub nordic walking? Nieważne, jaki sport uprawiasz – zawsze możesz zabierać ze sobą zegarek Garmin, który ma m.in. czujnik tętna, odbiornik GPS, licznik kalorii i kroków, alerty czasu i dystansu. To jednak nie wszystko! Tym zegarkiem możesz również zapłacić zbliżeniowo w sklepie. Nie wierzysz? Sprawdź szczegóły!

Co to jest Garmin Pay?

Garmin Pay to nowoczesny sposób płatności zbliżeniowych, stworzony z myślą o osobach, które są w ciągłym ruchu. Za zakupy stacjonarne możesz zapłacić zegarkiem Garmin! Nie musisz więc zabierać ze sobą zbędnych przedmiotów, takich jak smartfon, portfel czy karta debetowa lub płatnicza. Wystarczy, że masz na ręku zegarek i ustawiłeś w nim opcję płatności.

Garmin Pay chroni dane użytkownika, wykorzystując przypisane do danego zegarka numery kart i kody transakcji. Dzięki temu numer oraz dane Twojej karty nie są przechowywane ani w urządzeniu, ani na serwerach. Nie są one również przekazywane osobom trzecim, np. sprzedawcom.

Usługa Garmin Pay działa w kilkunastu krajach na całym świecie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tej usługi, przejdź na stronę Garmin Pay.

Garmin Pay to nie jest pierwsze takie rozwiązanie. Zbliżeniowo możesz również płacić, korzystając z Apple Pay oraz Google Pay lub BLIK-a.

Kto może korzystać z usługi Garmin Pay?

Usługa Garmin Pay współgra z wieloma rodzajami kart kredytowych i debetowych, w tym z kartami Visa i MasterCard. Obecnie możesz skorzystać z tej funkcji, jeśli jesteś klientem jednego z poniższych banków:

Gdzie można płacić za pomocą Garmin Pay?

Z usługi Garmin Pay możesz korzystać we wszystkich sklepach oraz stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Jak działa Garmin Pay?

Płatności zegarkiem firmy Garmin są banalnie proste. Zanim jednak zaczniesz korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay, musisz zrobić kilka kroków.

Jak założyć konto Garmin Pay?

 1. Pobierz i zainstaluj na swój smartfon aplikację Garmin Connect Mobile.
  Apka dostępna jest w Google Play oraz w App Store.
 2. Sparuj zegarek Garmin z aplikacją.
 3. Dodaj do aplikacji swoją kartę debetową lub kredytową.
  Podaj swoje dane osobowe, wpisz numer karty, datę ważności oraz kod CVV/CVC.
 4. Utwórz czterocyfrowy PIN, by aktywować swój portfel cyfrowy i móc zatwierdzać nim transakcje płatnicze.

Jak płacić za pomocą Garmin Pay?

 1. Wybierz na swoim zegarku ikonę cyfrowego portfela.
 2. Wpisz czterocyfrowy PIN, który podałeś podczas aktywacji karty.
 3. Przyłóż zegarek do terminala płatniczego.

Gotowe! Transakcja przebiegła pomyślnie. Co więcej, przez kolejne 24 godziny od podania kodu PIN w zegarku, możesz dokonywać płatności bez powtórnego wpisywania PIN-u. Wystarczy więc wybrać ikonkę cyfrowego portfela i zbliżyć zegarek do terminala.
Cyfrowy portfel jest aktywny tylko wtedy, kiedy masz swój zegarek na ręku – dzięki temu nie musisz potwierdzać PIN-em płatności zbliżeniowych powyżej 50 zł!

Garmin Pay – warto z tego korzystać?

Płatności zbliżeniowe zegarkiem to doskonałe rozwiązanie, jeśli żyjesz w ciągłym biegu. Nie musisz się wówczas martwić o to, że nie masz przy sobie torebki, portfela czy smartfona, którymi mógłbyś zapłacić za swoje zakupy. Wystarczy zegarek Garmin, by w ciągu kilku sekund uregulować swój rachunek. Sprytne, prawda? Jeśli bardziej zależy Ci jednak na dokonywaniu szybkich płatności za zakupy w sieci, to dowiedz się, czym jest Masterpass oraz Visa Chceckout.

Czy jesteś użytkownikiem Garmin Pay? Co sądzisz o tej usłudze? Podziel się ze mną swoją opinią, zostawiając komentarz!

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *